» »

Kakšen HDMI kabel 15m?

Kakšen HDMI kabel 15m?

1
2
»

Alamar ::

Ok , nekaj sem zvedel iz odgovorov. Zanima me še zakaj imajo eni odebeljene dele na obeh straneh?

So kabli podjetja Redline kvalitetni. V leclercu imajo enega za 15 EUR s pozlačenimi kontakti, odebeljenimi deli na vsakem koncu in na njem piše HDMI 1.3. Se splača dat nekoliko več za ta kabel, ali raje vzamem običajnega za 4 EUR?

djordjevic ::

Splačalo bi se ga vzet, ker je 1.3. Zadnjič sem gledal podobnega od panasonica za 35 evrov, sam pa sem dal 10,49 za navadnega 2-metrskega. Cena v Leclercu torej sploh ni slaba. Odvisno seveda, če sploh rabiš 1.3. Do 720p je čisto dovolj navaden hdmi.

edit: dodano
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Ja imam full HD LCD in prenosnik s hdmi izhodom. Bi pa vzel 2 komada, enega še za Philips 5990, ki sem ga ravno nabavil. Kabel mi deluje kvalitetno, le tale odebeljena dela na vsakem koncu me malo motita iz estetskega razloga, zato bi rad pojasnilo, čemu sta namenjena.

Okapi ::

Tisti "odebelitvi" sta feritna obročka, proti visokofrekvenčnim radijskim motnjam.

O.

Okapi ::

Bi pa vzel 2 komada


Vzemi enega za 4 in enega za 15 €. Cenejši bo čisto dovolj dober za predvajalnik DVD, ta dražjega pa daš na prenosnik.

O.

ncc2000 ::

Mogoče kot nasvet:
dogovori se v štacuni, se kabel lahko vrneš, če ti ne bo odgovarjal.

Razlike med kabli so, razlike so kvaliteti HDMI komunikacijskih sposobnosti posametnih enot ki jih spajaš, pa konektorji...

Pred časom mi nikakor ni uspelo s kabli, ki so bili takrat na razpolago (cca 2 nazaj) spopat grafe na LCD TV Philps Full HD preko 15m HDMI kabla. 720p je še nekako bilo, pa tudi ne 100%%, 1080p pa obup.
Probal sem z dvema različnima kabloma, ki sem ju takat našel (15m je bila kar kriza), rezultati podobni.

Na štih probi je z 2m kablom (isti tip kabla, le krajši, enakimi konektorji) vse delalo kot za šalo 100%.

Pri teh dolžinah pripororočam, da zadevo sprobaš, preden forever investiraš €.

kmetek ::

Obstajajo krajši kabli od 2m?

Okapi ::

Seveda.

O.

kmetek ::

Nisem našel manj od 1,5m......hehe...help? :P

Okapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kmetek ::

V SLO? 8-)

Alamar ::

Samo za info. Kupil sem potem tistega v Leclercu za 14,5 EUR (Redline, s pozlačenimi kontakti, odebeljenimi deli na vsakem koncu in na njem piše HDMI 1.3) in sem zelo zadovoljen. Slika je iz prenosnika na Full HD TV izjemna in brez motenj. Pravtako iz DVD predvajalnika. Priporočam.:)

piek ::

Vrhunske HDMI kable se dobi tudi pri nas. Recimo od firme Tech+Link, ki so preverjeno v svetovni spici. Cena je glede na specifikacije se prebavljiva, pac kakovost se placa.

Se link do uvoznika (da jih ne boste po raznih "bengih" kupovali):
http://www.jovidan.si/katalog/index.php...
--- Finish it off if you started it! ---

kmetek ::

to je pa že pretirano drago.

Zheegec ::

Problem je, ker je na njih slika enaka, kot na vsakem drugem HDMI 1.3 kablu. Se pa lahko vsaj pohvališ s kablom, če že dobrega avta nimaš :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Karen ::

Imho je vsak 15m hdmi kabel, ki ga naredijo serijsko/masovno, v redu - vsaj opravlja deklarirano funkcijo (če ne bi deloval ga pač ne bi nih če kupil, oz. bi ga masovno vračali) - konec koncev je deklariran za tak in tak standard pri izdelani dolžini (zdaj moraš samo pazit da je standard pravi za tisto kar ti rabiš).

piek ::

@karen:
To kar ti pravis v praksi drzi le za 720p/1080i signal. Sam poznam ze 3 primere (od tega 1 moj), da poceni 15m HDMI kabel enostavno ni zmogel 1080p signala spraviti skozi v celoti brez anomalij, ceprav je to res nelogicno. Ampak odkar vse te pripomocke delajo zvecine Kitajci, me nic vec ne preseneca ...
--- Finish it off if you started it! ---

Mr.B ::

Zato ker so HDMI kabli praviloma namenjeni za entertaiment, in ne za profesionalno uporabo, Z razliko od dvi-d, kabli ki so namenjeni pro uporabi. V elektroniki TV-ja, je veliko programske kode, in HW opreme za popravljanje nedefiniranih pixlov, šuma itd, zato pa slika postane čudna, ko se začenjajo pixli zgubljati. Pixel pride čez, toda nima definiranega HI/LOW TTL nivoja, ali pa ima ravno obratno vrednosti. V obratni smeri najdite DVI kabel ki je certificiran za 1080p, večina bo 1280x1024, to je dovolj za 720p/1080i, za 1080p pa definitivno ne. Seveda migotajoči text na monitorju, ni sprejemljiv, na tv-ju ga niti ne opaziš, ko ti procesor da čez masko mehčanja slike….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

knap ::

ali sploh obstaja hdmi 1.3 15 ali 20 m kabel ker ga še nikjer nisem zasledil

sicer pa kaj pravite na tega:

http://www.bolha.com/oglas3165939/hdmi-...

ali je ok?

LP

trdoreh ::

V tej trgovini poglej KLIK.

knap ::

ok, hvala

tudi v linku ki ga je dal kmetek je 1.3
http://www.cable-trader.co.uk/category....

kaj pa v sloveniji pa tega očitno ni , tudi zelo dragi tech link nima te oznake, morda sploh to ni pomembno
LP

Dami ::

Kot sn že prvič povedal, moj 15m kuplen v techtrade spravi 1080p skoz tak k more. Je pa res da sam sliko, zvok mam ločen prek coax.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jurehaup ::

Kako je s temi adapterji za ojačitev hdmi signala? Ali dejansko služijo svojemu namenu?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808822 (6774) deejay2
»

Kateri kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
283996 (3436) Bananovec
»

Kabel HDMI?

Oddelek: Kaj kupiti
144836 (4620) zoot
»

hdmi 20m

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
435505 (4178) LordTado
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523254 (14558) al3n

Več podobnih tem