» »

Odprtokodna blagajna - obstaja?

Odprtokodna blagajna - obstaja?

Klemenn ::

A obstaja kaka odprtokadna (beri : brezplačna) blagajna za trgovino?

oz. bi lahko nekako za svojo blagajno uporabljal katero izmed odprtokodnih spletni strani?

Thomas ::

Ja ... kokr nisem ravno odprtokoden ... tole bi se mi pa zdelo interesantno, če bi obstajalo.

Pa ne?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Vse polno jih je.

Niso pa zastonj tisti, ki ti jih pomagajo namestiti.

errhec ::

Najprej bi bilo dobro vedeti kakkšen OS imaš v mislih?

Predvidevam da čimcenejši (LINUX) ? :)

V google vpiši : linux pos free

preglej zadetke in se odloči.

Če pa ima kdo iskušnje pa naj ti kar sporoči.


LP
dd

Klemenn ::

ne bi bil sicer zgrešen freedos

ja, odprtokoden (beri zastonj :) )

borchi ::

> Ja ... kokr nisem ravno odprtokoden ... tole bi se mi pa zdelo interesantno, če bi obstajalo.

sam tole bi pa blo, ko da bi se zeleni z avtomobili vozli... :D
l'jga

Thomas ::

Lej. Blagajne jest nič ne nucam. Niti moj gostilničar, pri katerem cuzam čaj.

Gostilničar lahko moje zapitke vnaša v računalnik in pobira tiste 0,8 € od mene. LAHKO ima sicer tudi blagajno, če bi ravno hotel.

Ampak DRŽAVA pa zahteva, da ima gostilničar blagajno, da ga kontrolira.

Hja... nej potem to počne totalno transparentno in naj država nekje KUPI kodo, ki jo potem (lahko kot javni source) potala gostincem.

Blagajna je paradržavna ustanova.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

strictom ::

Taki jaki programerji kot ste pa ne morte spesnit ene odprtokodne blagajne in ene revne baze.

Pft.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

borchi ::

> Hja... nej potem to počne totalno transparentno in naj država nekje KUPI kodo, ki jo potem (lahko kot javni source) potala gostincem.

se strinjam. država naj tut potala office tistim, ki morajo z raznih portalov RS pobirat kake .doc dokumente. mah, vsem ga naj potala.

sam ker mamo mi radi učinkovito in poceni državo, js pravim, da naj "daruje" uporabnikom kr OpenOffice. hja, še seb ga naj daruje, da bo postala še cenejša.
l'jga

Thomas ::

Drugače je, ko država nekaj posebnega zahteva. Od česar nima biznis nobene koristi, samo mora imet. Blagajna.

Če pa nekdo MORA za muho države dljat *.doc - pa isto. Ampak samo če je to zanj obvezno. Če ni, je druga.

Blagajna je obvezna, *.doc pa samo če je res ravno in samo *.doc obvezen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Blagajna je obvezna, *.doc pa samo če je res ravno in samo *.doc obvezen.

kako .doc ni obvezen? če je na portalu nalinkan .doc file, znaš ti prepričat apache-ja (aja, govorimo o RS, IIS), da ti servira .txt?

btw, blagajna (implementirana v software-u) je obvezna?
l'jga

Thomas ::

Mora bit txt.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Mora bit txt.

pa ni. mogoče, da bi celo dosegel, da bi pretvorili v txt ali pa da bi sprejeli txt, ki ga jaz predložim. samo to šele takrat, ko bi zaradi trmoglavljenja zajebal tisočkrat več denarja kot pa stane office.

real story. je gospa rekla, da .txt datoteke ne more odpret in da gre sedaj domov, jutri zjutraj pa jo naj čaka nekaj na kar bo lahko kliknila in gledala podatke. bila pa je iz državne službe, ki izdaja odločbe izvršitve katere pritožba ne zadrži... drug primer pa je z enim izmed nebroj obrazcev s katerimi tavaš okrog ob rojstvu otroka (ampak tega bi menda lahko kupil tudi v knjigarni).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Thomas ::

> bila pa je iz državne službe, ki izdaja odločbe izvršitve katere pritožba ne zadrži...

Sej ... pol ni za tako službo. Ma, da obvlada *.txt.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Sej ... pol ni za tako službo. Ma, da obvlada *.txt.

nimam možnosti jo odpustit. in ne bom šel jaz šolat vsakega brezveznega uradnika. to mora država poskrbet. ampak to se ne dela tako, da si pustiš vezat roke in praznit denarnico (ko to ni potrebno). sej ne rečem, gospa z openoffice-om tut ne bi znala odpret txt file-a tako, da bi bili stolpci točno taki kot jih ona želi, ampak jaz bi pa lahko brez stroškov pripravil file, ki bi ga njen openoffice lepo prikazal.

enivej, je (softverska) blagajna obvezna?
l'jga

Thomas ::

Blagajna je obvezna. Hvalabogu, da obstajajo tudi softwareske, sej bi se jim skeglalo od papirjev.

Razen v avtomatih za kofe. Tam ni blagajne. Dobiš artikel brez računa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

zgleda, da bom mogu drug šiht poiskat, ker bo država kmalu začela talati softverske blagajne, glavne knjige, saldakonte...

tak mi treba, kaj se pa zavzemam za open source!

ampak, hej, končno bom dobu službo, kjer bom delal samo na implementaciji in svetovanju in mi ne bo treba z nule pisat modulov, ki si jih stranka omisli. ali pa popravljat buge v obstoječih. vprogramiranju sem namreč hudo bogi ;(

kirmu ministru naj pišem?
l'jga

Thomas ::

Glavne knjige pa saldakonte ti kar lepo piši. Sploh vsi, kar vas je na tem področju, delejte dalje.

Povedal sem ti, kaj si mislim o BLAGAJNAH, zakaj je to drugače. Samo, s tabo je težko.

Bom še enkrat povedal. BLAGAJNA je nekaj, kar je želja države. Kot da je obvezno izobešat zastavo in si jo moraš sam sešit ali jo kupit.

Če ti kot podjetnik vseeno rabiš blagajno, je to tvoja stvar. Dokler je pa OBVEZNA za nekatere, so ti v neenakopravnem položaju. Naj jim to država kakorkoli kompenzira.

IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

ne, s tabo je težko.

(softverska) blagajna ni nič bolj obvezna kot (softverska) glavna knjiga.
l'jga

Klemenn ::

joo, lepo prosim

samo vprašam če obstaja nič drugega (no, in kje :) ) :)

Thomas ::

> (softverska) blagajna ni nič bolj obvezna kot (softverska) glavna knjiga.

"Glavno knjigo" pač morajo voditi vsa podjetja. Blagajno pa morajo imeti samo tisti, ki ročno prodajajo napitke. Že tisti, ki imajo v ta namen avtomat, blagajne ne potrebujejo. Da o drugih, ki tudi ne potrebujejo blagajne, ne govorim.

S tabo je težko, s tabo, borchi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> Blagajno pa morajo imeti samo tisti, ki ročno prodajajo napitke. Že tisti, ki imajo v ta namen avtomat, blagajne ne potrebujejo. Da o drugih, ki tudi ne potrebujejo blagajne, ne govorim.

se pravi, da je treba financirati prodajne prostore tistim trgovinam, ki še vedno niso prešaltali na on-line? nihče ne brani gostilničarju, da postavi avtomat namesto kelnerce v svojo oštarijo.

@klemenn: ja, sori. OT je tole vse naprej od odgovora, ki sta ti ga dala jype in errhec.
l'jga

Thomas ::

Poglej.

Ne glede na to, če prodajam kofe ročno ali z avtomatom, bi moral pasti pod isto zakonodajo.

Vendar ne padem. Če prodajam ročno, MORAM nabaviti blagajno, ki jo morda sam za svojo dejavnost čisto nič ne potrebujem.

Če pa namesto kelnarce postavim avtomat, pa mi blagajne ni treba več imet. Mi ni treba več financirat te kontrole države mene samega.

Počas bom obupal, da je tebi SPLOH karkoli jasno. Razen, kar pove Avby, tisto kapiraš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

potemtakem, je treba ukinat vse s.p.-je, d.d.-je, d.o.o. in nardit nekaj takega, da bodo vsi morali zadostiti popolnoma enakim zahtevam...

> Ne glede na to, če prodajam kofe ročno ali z avtomatom, bi moral pasti pod isto zakonodajo.

no, kaj predlagaš? avtomat piše račune al jih mercatorjeva blagajnu tut ne daje?

> Počas bom obupal, da je tebi SPLOH karkoli jasno. Razen, kar pove Avby, tisto kapiraš.

kdo je Avby?
l'jga

BigWhale ::

Jaz sem nekaj delal... poudarek na sem... ;)

opeter ::

borchi, na tvoj problem obstajajo rešitve:
1.) lene uslužbence je treba pokarat in jim dati povelje, naj vse *.doc datoteke pretvorijo v PDF
2.) obiskovalce portalov je treba preusmeriti na spletne strani, kjer si lahko namestijo razne pregledovalnike *.doc formatov tipa WordViewer ali pa TextMaker Viewer.

V primeru točke 2. so seveda najebali alternativci, med njimi tudi jabolčniki (beri: tisti, ki ne uporabljajo Windows sistema)
Seveda se to da rešit z emulacijo (razni Wine, Parallels, Crossover, VMWare Fusion pa kar je še tega), ampak potem je že najenostavnejše namestiti kak OpenOffice, AbiWord ali kaj tretjega...

Vsekakor pa je neizbežno, da namestiš kak nov program...

če bi vsi sistemi v osnovi podpirali PDF format (tako kot recimo OS X), teh problemov seveda ne bi bilo
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

no, kaj predlagaš? avtomat piše račune al jih mercatorjeva blagajnu tut ne daje?


Borchi, že nekaj let uporabljam ta naš "kavni" avtomat na nadstropju. Medtem so ga že dvakrat posodobili, pa mi do zdaj ni nastisnil nobenega lista, kaj šele konkretnega računa, ko kupim tisto mešanico vode in prahu, kateri so nadeli naziv "vroča čokolada"... samo se na ekrančku pritožuje, če sem vrgel premalo evrčkov... pa še cvili kot kak svinja pred kolom ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jype ::

Ker je v zakonu specifično omenjeno, da avtomatom ni treba izdajat računov.

Će hočeš izdat elektronsko podpisan račun, se mora pa stranka strinjat s tem, da dobi takega.

Naša zakonodaja je mal za luno, ampak glavno, da se tale odlična vlada ukvarja s pomembnimi rečmi, recimo na kakšen način poimenovat koščke zemljevida, ki se sestavijo v kuro, ali pa kako otežit izplačevanje denarja honorarnim delavcem.

borchi ::

> Ker je v zakonu specifično omenjeno, da avtomatom ni treba izdajat računov.

ja, sej, to thomasa moti. al naj začnejo kavni avtomati izdajat račune, al pa bom ob plačilu nakupa v mercatorju dobil samo hvala lepa in drobiž. prej sem pa še račun.

in ker vemo, da naša vlada stremi k odstranjevanju raznih administrativnih ovir, je torej EDINA možnost, da se ukine obveznost izdajanja računov. kakršnihkoli.

d.d. tudi ne bodo rabili več pripravljat grmade poročil, ker jih s.p.-jem tudi ni treba...
l'jga

darkolord ::

Sej račun se lahko tut na roko napiše... ali? 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

borchi ::

> Sej račun se lahko tut na roko napiše... ali?

avtomat? 8-)
l'jga

jype ::

Kot da je danes robotska roka, ki je sposobna pisat na list papirja, kakšna eksotika!

Hardstyle ::

Blagajne pa res ni težava napisat :) Za nekaj € ti jo jaz napišem.

Klemenn ::

preveč :)

borchi ::

pa ne pozabta je potem open source-at.

da noujo vse oštarije opremljene z avtomati :D. čeprav nekatere mašince očitno zlahka razvnamejo moški spol, mogoče celo bolj kot kaka kelnerca iz mesa in kosti...
l'jga

Hardstyle ::

Če bi jo dal kot opensource nevem. Definitivno pa bi jo dal kot FreeWare.

Thomas ::

> Jaz sem nekaj delal... poudarek na sem... ;)


Po moje bi mi blo precej lažje tvojo kodo brat, kot borchijevo teženje prenašat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

:))) Mogoce bom se kaj delal, bomo videli kaj bo prineslo leto 2008 ;)

#000000 ::

A je kej premika :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222336 (12915) janezvalva
»

Bolj "napredne" tankštele (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312077 (9756) krneki0001
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4217992 (16051) stb
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824709 (20807) fosil
»

sprevodnik na vlaku, kaj že?

Oddelek: Loža
474241 (2743) budili

Več podobnih tem