» »

Western unon-nateg

Western unon-nateg

Aleks126 ::

Lepo pozdravljeni vsi!
Na forum sem se prijavil z željo, da mi pomagate, če se sploh pomagat da.

Imam namreč naslednji problem: tipu sem nakazal preko western uniona 1250€ za 5 mobilnih telefonov znamke nokia. Živi v angliji. Njegovo ime je raymond bully. Imam njegov naslov, številko, email naslov. No, ko sem mu nakazal, mi sploh ni poslal telefonov, kar nekaj mi je začel nakladat, naj mu nakažem še dodatnih 450€ za poštnino. Rekel sem mu, da je 450€ preveč za poštnino in da mu ne bom nakazal, ter da naj mi pošlje denar nazaj. In sedaj mi denarja noče vrniti.


Sploh ne vem kaj naj naredim. Ker 1250€, je zame zelo zelo veliko. Shranjena imam vse njegova sporočila, ki jih je poslal preko maila.

Zato vas prosim za pomoč! Kaj sploh lahko naredim, če sploh lahko kaj, da bi dobil denar nazaj. Je imel že kdo kakšne podobne izkušnje in kaj je naredil.

Najlepša hvala za pomoč

McHusch ::

Več sreče prihodnjič.

McNato ::

Pozabi na denar in telefone. Verjetno si kupil reko ebaya. Tam izrecno piše da ne zaupaj prodajalcem ki zahtevajo plačilo preko Western Union.

John Abruzzi ::

Zaupaš tipu, ki se piše Bully. Not smart.

gumby ::

policija je pravi naslov za resevanje tvojih problemov, ne forum...
ceprav dvomim, da bos kaj dosegel
my brain hurts

tonic ::

Hmm, težka bo ;((

Osebno sploh nebi šel v tako veliko poslovanje s posameznikom 8-)

Nabavi ceneno letalsko karto, pa osebno do njega s kakim kolegom-riglom, če ne gre zlepa pa zgrda + opbresti; pa še trip v anglijo je :D

Sergio ::

Pa ti res misliš, da on dejansko živi tam? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bond007 ::

Zdej je kar je. Denarja in telefonov 99,9% ne boš več videl. Lahko pa greš na policijo in razložiš zadevo, ampak veliko verjetno ne bo pomagalo.

Ampak če že nakažeš enemu tujcu vse tvoje prihranke, bi se vsaj prej lahko malo na kakem forumu pozanimal - to so že tako znane in preživete prevare, da bi ti na vsakem forumu nakup odsvetovali.

Pa ti res misliš, da on dejansko živi tam? :)


Ja verjetnost tega je podobna, kot ta, da se piše Bully.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

andromedar ::

Ne, to je verjetno ta tip:

Link

Pa ta

Policija je pravi naslov....čim prej.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Sej to je isto :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

andromedar ::

Ha ha ha, mater sem mimo pihnil. Seveda je isto...
Eh?

Gwanaroth ::

Človek, 1250€ greš ti nakazovat "na lepe oči"..

Za dodatnih 50€ bi si kupil povratno Ryanair vozovnico do Londona in bi se osebno dobil s tipom..

Prav ti bodi. Drugič premisli dvakrat.
Lights often keep secret hypnosis..

Gandalfar ::

Tudi to ne bi bilo pametno. Vprasanje, ce ga ne bi oropali na mestu in mu se kaj zlega naredili.

Aleks126 ::

Ja, to je ta tip ko ste mi dali linke. Potem sploh nimam več šans, da dobim denar nazaj?
Saj nekaj sem bral na forumu, da kar nekaj folka je nakazovalo preko western uniona in je to stvar tudi dobilo, veliko so jih pa tudi nategnili. Jaz sem proval ma zdaj vidim da nebi smel!

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Je že kdo dobil denar nazaj?

Zgodovina sprememb…

Aleks126 ::

Poslal sem mu pismo, da odpovedujem naročilo (na mail ter na njegov naslov) ter, da naj vrne denar nazaj. Ker mi je poslal kolega iz Anglije mail,da lahko v 8 dneh od naročila, prekličeš naročilo in zahtevaš denar nazaj-kao neki zakon o varstvu potrošnikov.
Zaenkrat še ni odziva!

Ne vem kaj lahko še naredim!! HELP!!

Hardstyle ::

Denar se je v nekaterih primerih vrnil ampak v Sloveniji mislim, da še ni bilo takšnega razpleta. Western Union je znan po takšnih goljufijah. PayPal FTW!

Drugač če si kupoval preko Ebaya bi pogledal rating prodajalca kateri ne more bit kaj visok razen, če fejka. Poglej na google maps kje se ta naslov sploh nahaja oz. če obstaja.

Tisti zakon velja za nakupe opravljene znotraj Anglije.

Zgodovina sprememb…

Aleks126 ::

Ne,nisem kupoval preko ebaya. Dobil sem na netu številko pa naslov ter poklical tipa. Potem mu posll denar in bilo je kar je bilo.

Ja naslov in hiša obstaja-je šel prijatelj v angliji preverit. Je plačal za neko storitev ko lahko pogledaš na naslov

bosmla ::

No ce mas prijatla v Angliji ga naj on poklice in malo zagrozi - ko bo tip zacuto, da si mu "blizu" bo mogoce kaj izplunil...

WarpedGone ::

Vsem, ki berete rdeče:

Človek je verjetno zgubu lep kup denarja, ne potrebuje še vaše gnojnice.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tody ::

western union nima tukaj čisto nič :) ČE si tok smotan pa se tako zmeniš je tvoj problem oni smo premtavajo denar iz enega konca na drugega. itak da ne bodo dajal nazaj keša :P

strictom ::

Uni tvoj kolega naj tipu nariše en križ na okno ter ga zvečer pokliče v stilu: "You owe my dear friend some money. You better pay or I'll take a finger or two." Pol pa naj kr prekine. Če pa ne pomaga mu pa naj z molotovkam hišo obmetava.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

poweroff ::

Vsaka šola nekaj stane.

Goljufi "poslujejo" preko Western Uniona ravno zato, ker lahko anonimno in nekaznovano dvigujejo denar. Pozanimajte se kako Western Union sploh deluje!

Tudi korespodenca preko e-maila je težko sledljiva. Človek uporabi par proxyev, pa je.

Kaj pa telefon?

Ni problema - uporabiš SkypeIn in si preusmeriš klice na prepaid telefon: dobiš "angleško" številko, posluješ pa kjerkoli na svetu.

Najboljši nasvet, ki ti ga lahko dam je, da pojdi TAKOJ na policijo. Verjetno pa denarja ne boš več videl. Morda bo tvoja prijava pripomogla, da bodo tipa enkrat vseeno zašili in nekdo drug ne bo oškodovan.

Naj ti bo to dobra šola za v prihodnje. Žal.

P. S. Podobne finte so bile pred časom popularne tudi z avtomobili - le da so bili tam prigoljufani zneski toliko večji.

P. S. 2: Zakon o varstvu potrošnikov je pa tukaj iz očitnih razlogov povsem irelevanten. Poleg tega gre za kupoprodajni odnos med dvema posameznikoma in že zato ta zakonodaja ne pride v poštev.
sudo poweroff

poweroff ::

Mimogrede: če uporablja Skype telefon (ali kakšen podoben proxy), se bo na telefonske grožnje gladko požvižgal.

Edina varianta bi bila, da bi ga ujeli pri dvigu denarja. Ampak verjetno ima nekaj pomagačev, ki za njega dvignejo denar, si odštejejo odstotke in denar prenakažejo na drug račun.
sudo poweroff

MadMax ::

WU lahko za identifikacijo prejemnika uporabi ali osebni dokument ali pa geslo, ki ga določi pošiljatelj.
Katerega od obeh, izbere pošiljatelj.

Je pa res, da se pri pošiljanju po prvi varianti ne napiše vseh podatkov prejemnika, le ime in priimek, če se ne motim.

Draga šola, pa jebiga... Če bo to prebral še kak naivnež in se posledično odločil za varnejši-sledljivejši način, tudi ok.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lonz ::

Probi kontaktirat policijo v kraju kjer prevarant živi in se malo pozanimaj kako je z njim; hkrati daš uradno prijavo goljufije.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Vikking ::

Glede na to da imaš prijatelja v Angliji, naj on vloži na tamkajšni policiji prijavo glede te osebe, ti pa pri naši policiji.

krneki0001 ::

Pa povsod na vseh straneh, kjer ima ta tip obešene oglase kontaktiraj administratorje in jim sporoči, da je goljuf in da naj shranijo vse IP-je s katerih dostopa, ker jih bodo rabili za sodišča, ko bo tip obravnavan.

Keyser Soze ::

Ojej, ojej...

Ti si pa čisto šolski primer ogoljufanega osebka.:D

Zadevo prijavi na policijo če ne bo odziva prodajalca. Kot prvo. Kot drugo, letalske karte za tisti "kontinent" so danes sendvič (dobesedno). Osebni prevzem je verjetno cenejši (v tvojem primeru sigurno :D ) kot pošiljanje po pošti.

In tretje. WU je stvar, katere se izogibaj v velikem loku. Še pri PayPalu moraš biti več kot previden, pa imajo kar nekaj varovalk, če pride do težav.
Naslednjič se o vseh stroških dogovori že v štartu, pred plačilom. "There is no such thing as a free meal." In to si vbij v glavo! Če vidiš über ugodno ponudbo PETKRAT!!! premisli preden greš v posel.
OM, F, G!

madmitch ::

Send a bully to a Bully.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

OZZY ::

Si mel enostavno smolo. Sploh pa kaj si šel pošiljat preko WU. Če bi vsaj malo prebral opozorila na WU strani tega ne bi delal. Problem WU-ja je, da lahko dvigne denar vsakdo čeprav mu ni tako ime. Imeti mora le podatek kako si dal vprašanje in odgovor, ko si pošiljal denar. če tega nima ne more dvignit. Seveda pa mu to sporočiš ti. Osebni dokument sicer lahko označiš kot sredstvo za identifikacijo ampak ti tega nisi storil.

Čeprav maš ti vse nejgove podatke ti to ne pomaga nič, ker so sigurno lažni in prav to je problem WU in seveda neumnosti uporabnikov.

Dosegel dvomim da boš kaj in se lahko posloviš od denarja. žal je realnost taka. Drugič pa več pameti v roke.

Sploh pa da je zahteval še 450eur je bil ponoven poskus natega. Kje pa si videl 450 eur za poštnino iz anglije. Te cenej pride če bi šu z avijnom gor in nazaj sam. pa še ostal bi ti kej.

Je bla draga lekcija, ki si jo boš dobro zapomnil.

Ja pa še to...A misliš,da tip dejansko zna slovensko.. http://www.emarket365.com/ ,da bi lahko dal oglas na slovenski strani. Take stvari je vedno dobro mal pregledat preko neta pred nakupom. Pač od ma bota, ki daja oglas na razne strani in pol služći na račun takih kot si ti.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216616 (8935) Furbo
»

iskanje identitete prek e-maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
444553 (2930) dottor
»

western union...?

Oddelek: Loža
3110360 (9842) emo panda
»

A je to še komu sumljivo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310126 (7376) Jst

Več podobnih tem