» »

HDD - particije

HDD - particije

MI5Ek- ::

Kupil sem si 500GB trdi disk in me zanima ali ga razdeliti na particije ali ne? Kako vpliva št. particij na hitrost diska? Na disku nebo OS, disk se bo uporabljal le za filme, mp3,...

damjan11 ::

Če gor ne bo OS je nesmiselno delati particije

OZZY ::

je smiselno...na eni maš filme, na rugi muziko itd...
Go with the flow.

MI5Ek- ::

Koliko pa vplivajo particije na hitrost diska?

mat3 ::

Bistvene razlike ni.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

damjan11 ::

@OZZY pol si pa nardiš mape: filmi
glasba
igre
Proon













itd itd

Bistvo je v tem, če se ti sesuje OS, da ne izgubiš vsega z formatiraNJEM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

OZZY ::

To da ne izgubiš vsega z formatom je res..je pa odvisno tudi koliko ti stvari brišeš, na novo snemaš itd...Nekatere stvari imaš za dolgo časa druge za kratek čas. In defragmentacija 500gb ali pa particije 100gb je veliko bolj zamudna...Sploh če uporabljaš torrente al pa podoben stuff, kjer maš particijo samo za to. mam pa 3 diske, kjer je tud vsak ostal razdeljen na particije..je sicer potrebna orgaizacija ampak ko se navadiš gre.

1. disk 320 gb (3 particije---1, OS+programi, 2. kopija sistema za hitro obnovitev + vsi programi za inšal, 3. razno (dokumenti+ostalo)
2. disk 500 gb (3 particije -- 1. igre 250gb, 2. film in nanizanke, 200gb, 3. rezervna kopija sistema, programov in dokumentov 50gb)
3. disk 500gb (3 particije ---1. filmi, razni programi 200gb, 2. torrent particija 150gb, 3. kr neki 150gb)
Go with the flow.

bate ::

Glede hitrosti, sem čital, da dela disk particije po kolobarjih, se pravi od noter na ven al ravno obratno, kar pomeni, da niso vse particije enako hitre. Pisalo je pa v navodilih od defrag progrgama, ki ti pomeče pogosteje uporabljane datoteke na zunanji rob diska, manj uporabljane pa na notranji. Tiste zunaj naj bi se zaradi večje hitrosti plošče dale hitreje brat. Malo si poglej v tej smeri.

bate ::

Tud sicer nisem nek velik fan particij, se mi zdi da so že skoraj mal stara šola. Mam sicer dve, eno torrent in eno za vse ostalo, včasih sem imel še OS na posebni, zdaj ne več. Saj čist brez mogoče res ne, sam v tvojem primeru k maš 3 diske...

Constantine ::

Živjo,

ker teče debata o HDD bom kar sem postavil vprašanje.
Dobil sem WD 1TB USB2.0 zunanji disk in me zanima sledeče. Disk je v FAT32 formatu. Ali ga lahko formatiram na NTFS sistem? Opazil sem, da so gor prednaloženi programi na disku, to lahko brez strahu zbrišem? Bo disk še vedno normalno zaznalo, brez tega?

Ali je pametno narediti particije? Ali jih sploh lahko? in v katerem programu? :)

Hvala za odgovore.

LP

jest10 ::

Lahko formatiraš v NTFS in lahko pobrišeš vse, kar je na disku.

damjan11 ::

Je priporočeno, da se fofmatira v ntfs zaradi zapisovanja večjih datotek od 4gb, vendar pa je problem ko hočeš ta disk priklopit na kakšen divx ali kaj podobnega kjer je pogoj, da je disk v fat32 drugače ga ne prepozna.

Jeronimo ::

Particije se sledijo od zunanjega roba proti notranjemu.

NPR: C particija - najhitrejša, D - srednje hitra in E - najpočasnejša (če narediš npr tri particije na 1 HD)

Smiselno jih je narediti če imaš gor OS - delaš npr z acronisom backup C particije in jo spraviš v acronis secure zone ali npr na D particijo. Narediš incremental backup vsak dan ponoči in voila. Problem sistema z dokumenti je rešen.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

bluefish ::

če bo disk služil le shranjevanju in ne tudi torrent prometu, potem je particioniranje za vsak tip datotek brez pomena. Defragmentacija pa z dobrim programom tudi ne traja dolgo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597031 (5403) solatko
»

Optimalna uporaba trdih diskov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71535 (1432) blackbfm
»

Ubuntu -instalacija - particije

Oddelek: Operacijski sistemi
121397 (1257) BlaY0
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515814 (4927) bajsibajsi
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151139 (972) Yohan del Sud

Več podobnih tem