» »

Alan Ralsky obtožen

1
2
»

sss ::

Edino pravilno.

gruntfürmich ::

----------Mojstra spoštuje njegov vajenec ne pa kr en tip.
ta se mi pa zdi malo bosa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

Pa niti ne gre za to da ga spoštujemo. Gre za to da nasprotujemo neutemeljenemu zaničevanju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Pri tej prevari z delnicami se da zelo natančno izračunati nezakonito pridobljen dobiček. Tudi razne trike s prepisovanjem denarja na sorodnike in tuje račune pravosodje pozna in zna obvladat. Ameriško pravodosje pa sploh - saj niso po župi pripravali.
sudo poweroff

Matev ::

Tudi razne trike s prepisovanjem denarja na sorodnike in tuje račune pravosodje pozna in zna obvladat.


aha
zato ima tisti znani transporter ilegalcev sedaj tako slabo življenje

in zato so vsi kriminalci - mafijci ko pridejo iz zapora tako revni da končajo v javnih službah kot navadni delavci in živijo v najemniških stanovanjih

... si naiven, mislm ej... da glava peče

Ziga Dolhar ::

Misliš na tistega "znanega transporterja ilegalcev", katerega je sodišče spoznalo za nedolžnega?
https://dolhar.si/

Matev ::

bil je kar nekaj časa po zaporih
sedaj je že zunaj

/edit: oziroma niti ne vem če je bil v zaporu - vsekakor je pa imel veliko težavo z raznimi organi pregona


in pa na tem mestu lahko tudi sadarja omenimo - ki je tudi že verjeli ali ne zuinaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Ziga Dolhar ::

Bil je po zapora in veliko po sodiščih.

Sodišče ga je spoznalo za nedolžnega. (Ker tisto, kar se mu je očitalo in je storil - sploh ni bilo kaznivo dejanje.)
https://dolhar.si/

Matev ::

če ti žiga verjameš v pravičnost sistema in nepodkupljivost (da so kriminalci obsojeni pravično obsojeni...)

potem ti želim lepo življenje v iluziji še naprej

Ziga Dolhar ::

Matev,

težava ni v tem, da bi sodišče reklo, da gospod NI storil tistega, kar mu je očitalo tožilstvo. Sodišče je ugotovilo, da gospod JE storil to, kar mu je bilo očitano - vendar pa to NI ustrezalo znakom kaznivega dejanja (saj ni prečil slovenskih meja. Če bi jih - bi bil obsojen. Če se prav spominjam.)

To ni problem "podkupljivosti", ampak problem kazenskega zakonika, ki očitno tega, kar je gospod storil, ne šteje za KD.

(Zakaj se bojim, da tega nekako ne boš razumel ...)
https://dolhar.si/

Matev ::

kaznivo dejanje kolikor jaz vem je tudi jasen namen izvršitve kaznivega dejanja
- in če policija prepreči dejanje je stvar lahko rečena - poskus tega ali onega

a pravno se mogoče potem človek izvleče
predvsem zaradi raznih lukenj v zakonih

imagodei ::

opeter@ Čisto vseeno. Vsekakor pa ne sodi med normalne ljudi, ampak v zapor.

Ja, Tyson, ki pretepa ženo, sodi v zapor, spammer pa na giljotino. :\

Dajmo vsi skupaj - APLAVZ za opetra!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Matev@ kaznivo dejanje kolikor jaz vem je tudi jasen namen izvršitve kaznivega dejanja

Čisto laično, nisem pravnik, pa vseeno: Kaznivo dejanje je v prvi vrsti tisto dejanje, ki ga zakon prepoveduje oz. ga kazenski zakonik obravnava kot kaznivo dejanje. Brez tega kaznivega dejanja ne more bit.

Če ti svojo staro mamo s slabimi nameni prepričaš, da nate prepiše stanovanje, je to lahko blazno nemoralno. Samo če je tvoja stara mama še vedno razsodna, če je nisi ravno mučil in ji grozil in če je ne boš ravno prvi dan vrgel na cesto iz stanovanja, se to nekako zelo težko obravnava kot kaznivo dejanje, ne glede na to, kakšne namene si imel. Tudi če so skrajno plemeniti, je v ozadju vseh dejanj običajno egoizem. Na srečo pa to še ni kaznivo, no.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

to v kakšnih odnosih si ti s svojo mamo, nas niti ne zanima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

imagodei ::

Ja, še vedno vztrajam - če jaz pa ti misliva, da je nekaj kaznivo dejanje, ali pa če se širši družbi nekaj zdi nemoralno, pa če KZ tega kljub temu ne opredeljuje kot kaznivo dejanje, potem to pač ni kaznivo dejanje.

Namen izvršitve dejanja, ki ni kaznivo, potem tudi ne more biti kaznivo dejanje.

Ali drugače: če jaz sam zase v svojem stanovanju kadim žbe, to ni kaznivo dejanje. Če se na ulici v pričo policaja hvalim, da imam namen zvečer doma sam skadit enega, to tudi ni kaznivo dejanje.

Če pa v svojem stanovanju delim SVOJO marihuano z drugimi v krogu, je pa to že kaznivo dejanje omogočanja uživanja droge. In če na ulici pred policajem glasno razlagam, kako bodo zvečer k meni prišli kolegi in bom zvil par G-jev tudi zanje... Ja, pol mam pa rahel problem. (Sicer bo še vedno treba dokazat, ker se menda ne morem sam inkriminirat, pa s pravicami nisem bil seznanjen, pa mogoče sem se samo norca delal v pričo policaja...)

EDIT: BTW, Matev, ja zdaj, ko si v celoti popravil svoj post, res boljše izpade >:D
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Hardstyle ::

> Jype uporabljam http://slopsbox.com/ za vse registracije tako, da se moj pravi
> email račun malo kje vidi.

> Men se zdi, da ti je jure samo nekaj spama hotel poslat, ker te ocitno ne moti.
> Samo, zakaj se potem tako skrivas za nekimi cudnimi email naslovi?

Čudn email naslov? Zakaj je čudn? Zato, ker je namenjen takim stvarem? Da se lahko registriram na vsaki spletni strani s tem emailom brez, da bi me bilo strah, da bom dobil xy spam mailov vsak dan v nabiralnik tako kot z kakim hotmailom ali gmailom?
Si si sploh pogledal kaj je slopsbox?
Za šolo in privatne zadeve pa uporabljam gmail kateri naslov se ne pojavi nikjer na spletu, na dobenem forumu ali kaj podobnega. Drugač pa imam mail tudi pri slo-tech uporabniku (bradeku) že nekaj let in mi spam dokaj dobro filtrira. Žal sem mail uporabil na par forumih in oglasnih deskah tako, da je prišel na spam listo botov.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

@Hardstyle:

dej preber še enkrat to temo od začetka, potem pa še 2-3x jypetov predlog. Na koncu pa še tega zadnjega (od kogarkoli že je, ker nisi citiral) vsaj 10x. Potem boš pa mogoč zakapiral, kakšne bedarije strešaš po forumu.
- Hoc est qui sumus -

Hardstyle ::

Daj začni malo razmišljat. Vsi bi ga obesli pa ubili pa še njegovi prababici keš pobrali doben pa na ne razmišlja logično. Zakaj je on ta spam razpošiljal? Zato ker je to dobro plačano delo. Kdo mu je plačeval za to delo? Neka firma. In zakaj ne zaprejo oz. usmrtijo lastnika te firme pa zakaj ga vi nič ne popljuvate oz. ga sploh ne omenjate?

Alan je žrtev svoje pameti oz. znanja zato ker je bil v tem res dober!

P.S.
Tud jaz sovražim spam ampak ne pošiljatelja (Alana v tem primeru).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ralsky obsojen na štiri leta zapora

Oddelek: Novice / Tožbe
112838 (2371) Pyr0Beast
»

Ralsky se je izrekel za krivega

Oddelek: Novice / Ostale najave
83356 (3005) PaX_MaN
»

Facebook iztožil spamerja do obisti

Oddelek: Novice / Tožbe
156451 (4474) Jst
»

Spamhaus obsojen na plačilo 11,7 milijona USD

Oddelek: Novice / Varnost
113970 (3200) poweroff
»

Toyotin nov varnostni sistem v vozilih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
334391 (3149) Stepni Volk

Več podobnih tem