» »

XT Diski na kolesu!!!

XT Diski na kolesu!!!

Ales22LJ ::

Aje mozno da zaradi mraza diski 50% manj primejo ker niso ogreti!!! Ker to čist nic ne bremza sam piska pa drsi :S

kixs ::

Naceloma bi moral prijet tudi v mrazu. Sam sicer ne gonim, ko je pod 7 stC. Ceprav lani sem enkrat gonil na -1stC pa so normalno prijeli, imam pa Hayes HFX-9.

Poglej, ce je kaj vmes med ploscicama - kaksne smeti in podobno. Ce se ti je slucajno nabrala kaksna voda v cevkah, potem le-ta lahko zmrzne in je najbolje zamenjat zavorno tekocino - drugega niti ne vidim zakaj ne bi delovalo.

lp

K0K0 ::

Na dežju in snegu se zna zgodit da diski prvih par metrov ne primejo 100%, ker so mokri. Po parih metrih zaviranja se segrejejo potem morajo delat isto kot poleti. Če ne imaš zamaščene ploščice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

DimmniBurek ::

Ogreti diski skoraj vedno bolj primejo kot čisto mrzli. Še sploh če so neke sub-zero temperarture. Tudi na avtih/motorjih je tako. Vsaj tako je bilo na Suzukiju GSX-R600.
There Is No Stronger Drug Than Reality

M-XXXX ::

Ravno danes sem se peljal z biciklom in so diski prijeli brez problema, je pa res da moraš bolj stisniti (predvidevam da se volumen olja zaradi mraza malo zmanjša)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Maximus ::

Mam Hayes HFX-9 HD in mi v mrazu takoj primejo. Ne potrebujem kaj preveč stiskat ročice.

M-XXXX ::

Sam bom moral olje zamenjat, ker imam že tako premehke bremze, imam pa definitivno občutek da je zdaj v mrazu potrebno bolj stisniti ročico!

mktech ::

manj primejo, ne more/sme pa bit tako hudo kot pises. sploh pa, shimanove bremze ne slovijo kot problematicne. prej bi bila to kaksna formula ali hayes;)

za taka vprasanja imas drug forum in ne ta: tabla.

Ales22LJ ::

HeHe ta tabla :) Pa neda se mi na vsaki strani reg. pa geslo pa mail LoL. Kako misls zameseni diski.. misls rect umazani sm jih s cunjo ucistu spihu pa je se zmer izto!!! Kupu sm jih pa polet pa naredu ene 1700km sam to bi mogl se zmer prjet fajn...

kixs ::

Cisto odvisno kaksne voznje. Sicer lahko ploscice po par 100km znucas (al se prej) ;)

Mozno je tudi, da so se diski zamastili (tudi korozija) in potem logicno ne morejo prijet. Malo se vozi in zaviraj, da se spucajo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis za kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110874 (675) LeQuack
»

Zavorne ploščice za kolo z diskom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915171 (1025) Scorpy84
»

Slabe zavore? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8514037 (9985) TheBlueOne
»

kako globoko zmrzne zemlja

Oddelek: Znanost in tehnologija
115078 (4757) keber

Več podobnih tem