» »

PC za igrice/full HD montažo do 1000 EUR

PC za igrice/full HD montažo do 1000 EUR

Luriks ::

Pozdravljeni,

Se vnaprej opravičujem za ponavljanje istih vprašanj, ki jih je kar veliko v tej rubriki, vendar se nimam na koga obrniti za dober nasvet.
V kratkem sem pripravljen zapraviti 1000 € za PC kišto.
Računalnik bi uporabljal poleg igric tudi za full HD montažo. V prihodnosti sledi še nakup full HD plazme ali LCD-ja za ta PC.

Po brskanju po internet štacunah sem naletel na sledeče komponente:

Matična plošča ASUS P5K 89,00 €
Procesor Intel Core2Quad Q6600 SLACR G0 BOX 225,00 €
Pomnilniki Ram OCZ 2 GB KIT 2x1GB DDR2 PC2-8500 1066MHZ, SLI ready XTC 105,00 €
Grafična kartica PCI-E nVidia Gigabyte 8800GT 512Mb DDR3 256 bit; hitrost: 1940 MHz; hitrost jedra: 650 MHz 249,90 €
Napajalnik LC 700W Metatron Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2 95,00 €
Trdi disk SATA2 SEAGATE 500GB 32MB 100,00 €
Ohišje Antec Nine Hundred 114,50 €
DVD-RW SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S203D-BEBE 26,00 €

Vse skupaj nanese 1005 €.
Če se vam zdi, da lahko teh 1000 € zapravim za kaj bolšega, mi prosim sporočite.
Hvala vnaprej!
  • spremenil: Luriks ()

TokioGangsta ::

Vse se mi zdi OK, samo napajalnik bi jaz vzel rajši kakšen od Enermaxa, Tagana ali Corsair-ja. 500w bi moralo biti več kot dovolj

lp
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

500W bi moralo zadostovati.
Zaradi HD videa bi se bilo morda smiselno odločiti za ATI HD3xxx serijo grafičnih kartic, ki že imajo strojni dekodirnik. Seveda pa se prej pozanimaj, ali programi, ki jih boš uporabljal za montažo, to sploh izkoriščajo.
Poleg tega bi bilo pametno razmisliti o dveh manjših diskih (recimo 2 x 250GB ali 320GB) v RAID 0 oz. o enem Raptorju. Ne glede na izbiro pa še en večji disk za shranjevanje (lahko že omenjeni Seagate).
Tudi 2GB Ram-a lahko čez čas postane premalo. Je pa to veliko odvisno od tega, kako resno se s tem sploh ukvarjaš.
Veliko boljša izbira ohišja bi bila Antec P182, ki je le malenkost dražji od tvojega, hkrati pa je veliko bolj zaprt in tako tišji.
V primeru, da ne boš navijal, lahko vzameš tudi malo cenejšo matično ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mr.B ::

2GB ti je minimum....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Luriks ::

Hvala za odgovore!
Res sem že razmišljal tudi o ohišju Antec P182 EU z lepim dizajnom. Vendar mi ni toliko do tišine, skor raje izberem par ventilatorjev več - hovercraft. Bom še malce premislil...
Ram se bo s časom nadgradil na 4x1GB ali kar 4x2GB 1066Mhz - malce bom še počakal, da se poceni.
Glede napajalnika sem pa malce skeptičen.
Če je res 500W dovolj, sem razmišljal o izbiri:
TAGAN 500W TG500-U33, Dual fan 80 EUR
ali ENERMAX Liberty EL500AWT (500W) 101,50 EUR
Bol se nagibam k TAGAN zaradi cene. Kaj pravite?

Jux ::

Ne vem a boš navijal oz. koliko, samo jst osebno za delo preferiram max stabilnost. Res nočem da se mi karkoli sesuva, zato so overclocki nižji. IMO ne rabiš navijaškega rama, raje kupi 2x 2gb modul, kasneje se ti bo mogoče splačalo nadgradit na 4x2gb.

Kar se pa videa tiče - ukvarjamo se zgolj z sd montažo, vendar se kakovosten disk (beri raptor za disk, ki se trenutno uporablja za editing) kar pozna, kot tudi quadcore (upam da maš primeren software). Še to - sploh pri HDju velja, da dovolj diska ni nikoli - kupi še kakšen TB diskovja za zraven, sigurno ga boš napolnil kot keks.

IMO - manj glej na komp kot stvar za navijat, pa več kot stvar za delat.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Kar se pa tiče zaslona, pa pomoje trenutno nimaš alternative razen NEC 26" - MultiSync 2690WUXI (agt: specifikacija + cena). Sem ga mel na testu, to je monitor, ki ga hočeš met za HD montažo zaradi perfect barv, sploh če ga kalibriraš s kalibratorjem.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Jux ::

aja, še to... po storagereview.com so trenutno top diski Hitachijeva zadnja serija, te segateovi se ne izkažejo preveč (navzlic 32mb cacha).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Luriks ::

Tudi jaz imam raje stabilnost. Če me pa že zagrabi (malce me pa res mika), pa ne bom pretiraval z navijanjem.
Za montažo bi uporabil Premiere CS3 + After Effects al pa še kakšne plug-ine. Tako, da nadgradnja rama je obvezna, vendar malce kasneje.
GeForce 8800 GT mi pa nekak bol diši glede na to da so hitrejše. Mislim, da ne bi imel problemov z HD obdelavo.
Me pa zanimajo konkretni primeri in cene glede diskov. Pa še vedno bi rad nekak spravil kišto v omejen budžet tisočaka evropskih enot :)
Hvala še enkrat!

Calligulla ::

Napajalnik bo ta povsem OK. Dovolj bi bil ze LC 550w GP. Tih in varcen pa se za 40 Eurov ga dobis.

Ram raje Supertalent 2 giga pri Mlacomu, ki stane 60 Eurov za 2 giga komplet. Se tudi dobro navija in dela na nizkih voltazah pri nizkih timingih.

Ostalo je OK in bi ti raje priporocal 2 diska v Raid 0 polju. Potem pri tej plati rabis se kabel iz SATA na eSATA, ki ga za 5 Eurov dobis pri Tradetechu v LJ, ker ma ta plata idiotsko posebnost, da moras za Raid en disk povezati na zunanji eSATA priklop, ki je potem zadaj na kisti od racunalnika.

Sam imam P5KC in mam tako narejeno in je OK. Pri video obdelavi bi se to ze znalo poznat, diski so pa itak ze poceni.

RAM dokupis, ce vidis, da ga res potrebujes ampak itak ti ga vec kot 3 giga na 32 bitnih sistemih zlepa ne bo ratalo uporabit. Ko pa bos recimo saltal na 64 bitov (mogoce se ti to splaca instalirat ze zdaj) pa bo 4 giga vrh glave. Itak je treba vsako instalacijo (XPji, Vista) najprej ocistit vse nesnage in nepotrebnih storitev, ki se po defaultu same zaganjajo in ti jemljejo sistemska sredstva.

50% je hardware, ostalo pa software optimizacija, znanje, navijanje..

mesoreznica ::

Če imaš določeno zgornjo ceno bi jaz na tvojem mestu raje dal kvaliteten napajalnik (Tagan, Enermax..) in namesto 8800 GT vzel HD 3870. Cenovno bi se glih pokrilo. Sicer zastopim tvojo odločitev za 8800 GT, samo ne na račun kvalitetnega napajalnika. 500W kvaliteten napajalnik bo zadostoval. Sicer preferiram TAGAN-a ampak višji razred. V tvoji primerjavi bi pa izbral Liberty. Sam sem dve leti nazaj odštel 30.000 SIT za Taganov napajlnik. In še danes mi ni žal investicije v dober napajalnik.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Pa si testiral Premiere, in odprl kak HD projekt ? Zagotavljam ti da se bo pri ramu takoj ustavilo
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Luriks ::

LC 550w GP napajalnik mi ne diši kaj preveč že samo zaradi tega ker ima samo 2x sata konektorja.
Morda bi bil dokaj vredu TAGAN TG-530-U15 530W napajalnik Easycon serija za 90 €.
Supertalent ram prav tako odpade, saj gledam hitrejše pomnilnike - 1066MHz
Kaj pravite na DDR2 4GB GeIL PC8500 1066 ULTRA+ CAS5 DualChannel (2*2Gb) RETAIL GX24GB8500C5UDC za 199 €?
Uporabljal bi še vedno XP, ravno zaradi RAMa.
Nisem še tesetiral nobenega HD projekta v Premiere, ravno zato sprašujem za nasvete.
Še bolj bi bil hvaležen tistim, ki imajo s tem več izkušenj in jih podelijo z mano ;)

t3hn0 ::

antec p182 je ful ql. sam jst ti rajs priporocam da vzames p190 al kok je, ker je mal vecji. jst mam p180b, pa se mi zdi notr mal mejhn.
^.^

nodes ::

pri obdelavi velikihslik in videa Full HD...recimo 4X2Gb ..samo kakšen procent se bo poznalo, če daš supertalent in ogromno če ga boš dal premalo..raid polja 64bitni operacijski sistem in obvezno kakšno strojno kartico (mimogrede bo dražja od tvojega proračuna).... drugače bo tole za 1000evrčkov samo ribal.

Luriks ::

In smo spet pri RAMih
Kaj bol priporočate:
DDR2 2GB 1066 CAS4 (2*1Gb) 199,00 €
ali
DDR2 4GB 1066 CAS5 (2*2Gb) 199,00 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luriks ()

Jux ::

IMO je po performansah v productivity suite med ramoma (verjetno tudi med 800 in 1066) zgolj procent ali dva razlike in se ti 4GB rama dosti bolj pozna - ipak delaš z velikimi datotekam in ni neumno sedaj kupit 2x2 zato da ne boš imel težave nadgrajevat na 8gb če bo treba.

Res, ne razmišljaj o kompu kot navijalski zveri (itak ni pogojev da furaš 1:1 fsb s tem procesorjem) - raje kupi kakovostno in na maso, ker se boš ukvarjal z eno redkih stvari (poleg 3d rendranja), ki spravi vsak komp na kolena.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Calligulla ::

Hitrejsi RAM se ti verjetno v praksi ne bo kaj prida poznal. Kolikor sem gledal teste v praksi Inteli od samega FSBja pravzaprav ne profitirajo nic.
In najbolj butast se mi je zdel komentar od Mesoreznice, da raje daj vec za napajalnik in sparaj pri graficni. Idealen nacin ,da stran vrzes denar.

Vzami 8800GT in ne 3870 in sparaj pri napajalniku. Mojih 5 centov.

Mimogrede, meni z 2 giga Suertalenta se nikoli ni nic grenilo zivljenja pri montazi HD videa. Skratka folk pretirava in mi ni jasno zakaj.

Najboljse, da mas 16 giga rama notri pa 1000w napajalec :\

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

lol kvaliteten napjalnik in dobra matična plošča so osnova dobrega in stabilnega sistema. In tu bi vsi šparali. Potem pa beremo po forumu o teh in onih težavah. Kot pri avtomobilu, kupiš močan stroj potem pa šparaš na gumah.

2GB rama za montažo videa je dovolj zate Calligulla? Bravo. Mater še mojih 4 GB počepne in začne šrotat po disku.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Kupiš LC napajalnik pa ga na dve leti v smeti vržeš, je enako kao dober Tagan, ki ima samo nalepko gor Tagan, za 3x ceno, pa ga boš po petih letih tudi preč vrgel...
Bodimo realni računalnik za kakršno koli drugo kot pisarniško uporabo, ne da bi ga nadgradil, po dveh letih ni uporaben za kaj resnega....
Ko Adobe ali Pinnacel odpreš, ti v startu pokuri sistem cca 1 GB, tako na oke….Seveda rabiš hitri disk, da se ti vse to naloži… Kolikor pa se vidi, se bo to uporabljalo za bolj ali manj kot se reže ljubiteljsko HD montažo…
Drugače pa naj preveri, kakšne so minimalne zahteve za software, ki ga planira nekdo uporabljati, ter naj množi x2. Pinnacle zahteva grafično s 512MB za HD editing na resoluciji 1080p, 256MB na grafični je dovolj za 720p…… Toliko v izbiro grafične....Včasih proizvajalec napiše priporočen hw...


PS imel sem Tagana, kuplenega v slovenski trgovini 850W za katerega sem dal 140 € , pa ni bil sposoben poganjati 2900xt,... V igrah se je cca po 5 minutah zadeva resetirala, ko sem odklopil 4 diske, je delalo normalno... Mi je prav žal, ampak take Tagane itd, ki jih prodajajo pri nas, ne kupim več. Dovolj pa je da preveriš nalepko, in na nalepki je z ID-jem napisan kdo je dejanski proizvajalec napajalnika, in ta ni isti, kot je bil na testu....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matek ::

1. Kot so ti ze povedali, raje kupi za manj denarja 2x2GB rama, bo prav prislo. Od dragih navijalskih ramov ne bos prakticno nic pridobil.

2. Morda pocakaj na izid Penrynov? Morali bi biti tu zdaj zdaj, 6600 je ze rahlo outdated in precej drag.

3. Ne vem, kako resno mislis z montazo, ampak morda bi prisla prav dva diska v Raid 0.

Nasploh pa precej dobro izbrana konfiguracija.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Calligulla ::

Ma Mesoreznica kdo tebe vseh teh oslarij nauci? Amaterji skso bluzijo o platah kot srcu PCja in bog ve cem vsem.

Glej teste plat. Ponavadi je med osnovno in trikrat drazjo razlika do 5%. Plate in napajalniki so overrated, pri Intelih tudi vpliv FSBja in cacheja na real life performance,..

Graficna se celo nekaj pozna, pri diskih se zna hitro kaj poznat, ce das v RAID 0 in delas z velikimi fili, Intele se nesramno navije kar se ogromno pozna, ze 550w LCja pa razen ne vem kaki SLI sistemi in ne vem kako vrhunsko za hobi navijani PCji sploh ne izkoristijo do konca.

Skratka nehaj mitologijo zganjat.

Jux ::

Tru, furam cca. 20 kompov z 550W LCji in nisem opazil da bi se stvari kaj sesuvale... tukaj se strinjam s caligulo, vzami solidno plato (pač ne asrock ampak nekaj z solid kondiji (recimo gbytka za 100€)), vzemi 550W LCja (če se sesuva, ga nesi nazaj, ker se nima kaj sesuvat), vzemi 8800GT (sploh če boš gejmal), vzemi 4gb rama (navjaški gor dol... tist procent se ne pozna, cena je pa tud do 4-5x višja na GB) in sestavi dober diskovni podsistem.

Mam pa občutek da si itak bolj zelen za ušesi in bi rad imel predvsem stroj za gejmat, pa da boš mel čimvečjo številko pri ramu napisano. Jst sem samo enkrat kupil res drag drag ram, na koncu itak nisem mel nič od njega.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

RC14 ::

Se popolnoma strinjam z Calligullo in Jux-om.

LC napajalniki so čist solidni oz za takšen denar dobiš največ in tako kot sta rekla, LC 550W bo čisto dovolj, če pa te matra , da ima samo tista dva sata priključka pa kupi LC Power Hyperion 700W ki te pride malenkost čez 100 evrov in ima 4 x S-ATA priključek in Free-Plug način priklapljanja kablov (kar 550W GP nima), za ta denar je po mojem mnenju best buy napajalnik. Tudi stabilen je zelo.
Mogoče bi še v tem rangu pogledu za Enermaxom Liberty 500W, ampak jaz osebno bi se odloču oz sem se odloču za LC 700W. Sicer pa sam kupuješ, samo vedi, da veliko ljudi blati buče tuki po forumu, pa še LC-ja sploh niso meli, sej veš, rekla čula....:\

Z plato tudi ni treba pretiravat,ne rabiš kupit ene cenene, ne rabiš pa kupit tudi najdražje.

Rama bi jaz raje vzel 2x2Gb oz 4x1Gb 800Mhz rama, kot pa 2x1Gb 1066 Mhz, verjem, da ti bo večja količina rama bolj koristila ( v igrah slejkoprej, v programih že danes), kot pa malenkost višja hitrost rama, itak pa se da tudi soliden 800Mhz ram naviti.
Razmisli.

Toliko iz moje strani.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Luriks ::

Zdaj pa res postaja zanimivo koliko je različnih mnenij. Res je, da sem na tem forumu prebral veliko slabega o LC napajalnikih brez dejanskega razloga. Če bo pa res kaj narobe, kaj piskalo, štekalo, crkavalo, bom pa res enostavno uveljavil garancijo (kar dvomim).


"Mam pa občutek da si itak bolj zelen za ušesi in bi rad imel predvsem stroj za gejmat, pa da boš mel čimvečjo številko pri ramu napisano. Jst sem samo enkrat kupil res drag drag ram, na koncu itak nisem mel nič od njega."

Hmm... Ne vem zakaj imaš tak občutek :) Res je, da ne spremljam tok napredek tehnologije kot sem včasih, vendar mi pa ni samo do enih številk in enih blazno dragih ramov. Mislim, da se držim cenejših različic pomnilnikov in naj še enkrat poudarim, da je omejen proračun, saj drugače bi vzel vse najdražje. Bi pa rad največ izkoristil iz tega denarja, saj verjamem, da video obdelava zahteva največ od diskov in pomnilnikov.
Je pa tudi res, da za ta denar bi tud rad, da mi kakšen špil deluje na solidnih nastavitvah z lepo grafiko.

Torej trenutno se nagibam k sledečemu:
ASUS P5K 89,00 €
Intel Core2Quad Q6600 SLACR G0 BOX 225,00 €
Ram DDR2 4GB GeIL PC8500 1066 ULTRA+ CAS5 DualChannel (2*2Gb) RETAIL GX24GB8500C5UDC 199,00 €
PCI-E nVidia Gigabyte 8800GT 512Mb DDR3 256 bit; hitrost: 1940 MHz; hitrost jedra: 650 MHz 249,90 €
LC 560W LC7560 TAURUS, 120mm, Fan, črn Ver 2.0 24pin + 6pin PCIe, SATA 41,00 €
SATA2 SEAGATE 500GB 32MB 100,00 €
Antec Nine Hundred 114,50 €
Skupaj: 1.018,40 €
Torej bi raj malce več vložil v ram za ceno malce manj zmoglivega napajalnika. Ostalo ostaja zaenkrat isto.
Seveda bom v bližni prihodnosti nadgradil z dodatnimi diski in rami ampak zaenkrat mi tole še najbol diši za ta denar.
nove DVD enote pa zaenkrat ne potrebujem.
Najlepša hvala vsem za ogovore in mnenja. Če ima še kdo kakšno mnenje bi ga zelo rad slišal. Kar pogumno pišite!

kmetek ::

tole maš cene spet z elektronika.si a ne

nodes ::

P5K....P5KR..je razlika zgolj v raidu???

za resno delo je itak potrebno dokupit SATA SAS krmilnik z lastnim procesorjem. To bo spet huda, zato možnost softwerskega načina le ne bi črtal

po priklopu vsaj še enega diska na secondari boš res lahko pričel svojo prvo video obdelavo...full HD boš mogoče kje našel...če ne, bo že DVD kvaliteta tale sistemček kar pošteno preizkusila...

pozitron ::

Če boš že posegal po dražjih napajalnikih, se izogibaj tagan easycon, jih ne hvalijo preveč link. Potem že rajš liberty-a al pa hyperiona 700W (+12V=570W) tut približno ne rabiš tolk W, je pa metatron serija kvalitetna. Izdeluje Channel Well (ki dela napajalce za antec, corsair tx modele link in thermaltake toughpower serijo, ki je kar dobro ocenjena. V bistvu sta tale toughpower in pa hyperion eno in isto, vse dela CWT, zunanjost je ista, in pa tut notranjost link, hyperion ma pravtako hitachi primarni kondy pa samxon sekundarne. Vsaj tko pravi johnnyguru na svojem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786119 (2877) smarty
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1428723 (5690) charlotte
»

Nakup računalnika...katere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
21969 (969) pozitron
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533610 (3610) Galaxy
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544663 (4663) Saiyajin

Več podobnih tem