» »

Navijanje E6320

Navijanje E6320

El Nino ::

Zdravo!

Imam eno zelo laično vprašanje. Ko sem kupoval procesor, sem se namenoma odločil za nekoliko šibkejši dual core oz. v mojem primeru Intel C2D E6320 1.86GHz, in bi ga potem po potrebi malo navijal. No zdaj me zanima, ker sploh nimam izkušenj z navijanjem, na kak način bi najbolj enostavno in kar se da efektivno navil ta procesor pa če bi se dalo tudi grafo (nVidia GeForce 8600GT)?? Zdaj največ kar vidim tukaj se govori o Rivatunerju. Zato bi mi prav prišle bilokake izkušnje s tem programom.

Hvala že vnaprej in Srečno, vsega dobrega polno 2008.

El Nino ::

Ja, pa še bi me zanimalo, če so kakršnekoli omejitve predpisane pri navijanju ali pač se navija dokler je sistem stabilen. Zanima me, ker imam 430W napajalc pa če bi navijal bi rad bil siguren, da bo vse skupaj stabilno.

Hvala vnaprej.

diNero ::

Za navijanje grafične je najbolj enostaven program RivaTuner, na njihovi uradni strani vse na kratko in jedrnato razloženo kako in kaj.. http://www.guru3d.com/index.php?page=ri...
Navijaš pa dokler je zadeva stabilna, in jst osebno imam 400W napajalnik in mi ni nikoli predstavljal ovire, sicer pa v podpisu vidš da nism šel v neke višave ampak le toliko kolikor rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

El Nino ::

Ok, za grafično zdaj zastopim, kaj pa procesor?

diNero ::

Na kratko razložit je bolj težko ampak...proc. je pa tako, navijaš ga z višanjem FSB-ja v BIOSU (če je proc kot moj e6300, potem imaš FSB 266 x 6 = 1.86), ko prideš do točke da sistem več ni stabilen, višaš voltažo proc. Potem je tu tudi ram, ki se z višanjem FSB-ja proc. ravno tako navija..in ga naštimaj na razmerje 1:1, plus še kar nekaj malenkosti...malo poglej nekje v temi navijanje obstaja kar dober vodič....jst ga trenutno ne najdem..

pozitron ::

El Nino ::

davidx300, hvala za link. Je rešil kar precej dilem.:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje s softverom

Oddelek: Navijanje
211554 (1312) einstein :P
»

Intel ponudil garancijo za navijanje

Oddelek: Novice / Procesorji
358880 (6591) marko2210
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262133 (1269) Blinder
»

ASUS A8N-SLI Deluxe 3 problemi Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172002 (1445) Proximus
»

Kolk se da navit C433?

Oddelek: Navijanje
10963 (837) Trdi

Več podobnih tem