» »

refresh problem Samsung LE37S62

refresh problem Samsung LE37S62

bob_rock ::

Lep pozdrav ,

Pred kratkim sm kupil Samsung LE37S62 94cm , zadevo sem priklopil in pač lepo dela. Zdej sm pa opazil en problemček , jst mislim da je to povezano z osveževanjem. Če gledam film ali kanal ki je malce bolj siv da barve niso tako intezivne (pa še recimo da je kak nočen prizor ) vidim iz desne proti levi en pas cca 5 cm širok ki šiba. Tam kjer je ta pas so barve malce bolj blede zato sm ga opazil. Upam da to ni normalno za tak TV , ker mi malo pije živce še zlasti zdej ko sem ga opazil.

KoMar- ::

Lahko bi vsaj povedal, na kakšen način imaš zadevo povezano na TV.

bob_rock ::

oops... pozabu napisat , siolov sagem STB

kondezator ::

To je napaka na vseh teh sagemovih tv komunikatorjih.
Preizkusite povezati z HDMI ali kompozitnim kablom, če ga podpira vaša TV.

bob_rock ::

Aha , to govoriš iz izkušenj (da ni spet kaka zamera do siola >:D ), morem še probat zadevo z HDMI-jem povezat če bo boljš, samo mi je res čudno ku zgleda ku kak refresh problem.Bom probal če bo kej pomagalo. Hvala za nasvet

kondezator ::

To govorim iz iskušenj, ker imamo doma siol tv.

LINK: siol-forum

bob_rock ::

Yup , true ... Sagem je bil kriv , na HDMI-ju ni teh fantomskih črt. Hvala za link pa nasvet :)) , je pa res ena bedarija , kakor sem opazil HDMI krmili televizijo, ker sem se do zdaj že navadu na sliko 4:3 raztegnjeno na 16:9 (ljudje so pač malco bolj debeli ;) ) , je zdej fora ko je prklopljen HDMI preklopi na 4:3 kakor je dejansko res razmerje slike in ignorira 16:9 razmerje na TV-ju. Sm najdu pod nastavitve na sagemu opcijo za preklop na 16:9 , pa žal ne dela. Bo fajn ko bo pršu nov amino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6825051 (14064) ToniT
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321569 (10598) lola0000000
»

Sagem STB - siol tv

Oddelek: Omrežja in internet
66190 (1826) GaMa87
»

Siol TV- HDMI

Oddelek: Omrežja in internet
183521 (2632) Samson
»

začasna rešitev: kupiti velik CRT televizor za cca 400 eur ali LCD 32'' za cca 650 eu

Oddelek: Kaj kupiti
492855 (2097) Mr.B

Več podobnih tem