» »

Puppy Linux na USB ključu?

Puppy Linux na USB ključu?

oolh ::

Je komu uspelo usposobiti Puppy Linux na USB ključu?
Ključek je formatiran kot je zahtevano, BIOS sem nastavil, s PowerISO sem ekstrahiral sliko in datoteke skopiral na ključ, INITRD.GZ sem razširil, če bi to predstavljalo težavo, na zagonski disk sem namestil PUP-301.SFS
A z USB ključa se ne zažene. Morda je nekompatibilen USB ključ, ki je star šest let, ker Puppy Linux LiveCD na tem istem sistemu lepo dela.

Preden začnem po (ne)potrebnem kupovati nov USB ključ, me zanima, če je komu uspelo usposobiti Puppy na USB ključu? In če je potrebna še kakšna nastavitev poleg zgoraj opisanega?

Rama je dovolj ~ 1,5 GB, (ker Puppy po namestitvi teče na RAM-u).

oolh ::

Dela.
Pomoč za Puppy je verjetno najslabša med vsemi distribucijami. Tu najdete goro nasvetov, ki so celo protislovni.
Hvalabogu pa so še mojstri, ki obvladajo zadeve.

WakePup reši težavo.

In dela izvrstno. Občasno je slišati kritike, da se nabavlja strojno opremo, ki je predimenzionirana za potrebe, ki jih izkorišča večina.
Z operacijskimi sistemi je stvar še bolj absurdna. Preobloženi in prezamaščeni so za - recimo napamet: 99 % in nekaj populacije.
Puppy ima dober koncept. Ves teče v fizičnem RAM-u in pokriva večino potreb.
Na mojem starem PC-ju je odzivnost izjemna. To šiba s svetlobno hitrostjo.
Vredno preverbe.

Morda še nasvet za tiste, ki imajo nameščena zgolj okna XP ali Visto in bi želeli testirati Puppy, a ne bi želeli posegov v zagonski meni.
Pustite ob strani tiste nasvete z matične strani in foruma, ki zahtevajo ustvarjanje FAT ali ext2 particije na disku, ker Puppy pač ne vidi NTFS particije, hkrati pa potrebuje dostop do devx_xxx.sfs datoteke, ko uporabljate Live-CD.
Ko sem reševal težave z USB ključem, sem videl da zadostuje zgolj izdelava Live-CD-ja, ekstrahiranje datotek iz slike (lahko po postopku iz mojega zgornjega posta), kopiranje devx_xxx.sfs datoteke na USB kluček, ki je formatiran v FAT datotečni sistem, spremembe zagonskih nastavitev v BIOSU-u, če še niso urejene in - Voila!:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10 live USB problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211884 (1491) hokuto
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322057 (1533) Pyr0Beast
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236794 (6463) Icematxyz
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192250 (1444) hojnikb
»

linux na usb ključu

Oddelek: Operacijski sistemi
152076 (1682) ajagodnik

Več podobnih tem