» »

kje dobiti ameriški 110V podaljšek?

kje dobiti ameriški 110V podaljšek?

CallMeAl ::

Ali (kje?) je v Sloveniji mogoče kupiti omenjeni podaljšek z ozemljitvijo? Dolžina ni zelo pomembna, ker moram predvsem pridobiti nekaj prostora med "štorastim" transformatorjem in prav tako "štorasto" napravo, ki jo želim vklopiti (v avto vgrajeni grelec hladilne tekočine). Podaljšek izgleda nekako takole:


V Conradu in Big Bangu sem ga zaenkrat zastonj iskal in kaže, da bom moral povprašati v bolj specializiranih trgovinah ali pa sam kaj zimprovizirati.

Hvala za odgovore!
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

madmitch ::

Conrad mogoče? Če ne drugega, imajo pretvornike, mogoče lahko s tistim kaj zmašiš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

errhec ::

Vzemi adapter ki ti ameriški vtikač spremeni v "šuko" , potem pa z navadnim podaljškom delaš naprej :)
LP
dd

CallMeAl ::

Očitno bom res prisiljen improvizirati. V Conradu sicer imajo raznorazne adapterje, vendar si jih še nisem podrobno pogledal, ker sem zaenkrat iskal celotni podaljšek, kar bi bila najbolj elegantna rešitev. Bom poskusil "poštukati" 2 adapterja z navadnim podaljškom.

Avian ::

ena neumna toda poskusi kontaktirati kakega uvoznika racunalnikov. primer FMC oz EPL ali ISTYLE. ponavad pridejo zravn vsi mozni kabli za cel svet in ponavad se to kar stran mece. Druga varianta hmm kontaktiraj tudi kake prodajalce projektorjev (tu tudi pridejo ti kabli zravn) pa se da kaj zmenit.

lp Avi

Highlag ::

Kabli so kabli podaljški pa podaljški. Če dobi kabel še vedno ne bo imel vtičnice. Ker ponavadi imajo naprave standardni EU vtičnico. Razlikujejo se le po vtikaču na kablu. Sam sem pred zadnjim obiskom VB, kupil adapter za vtičnice kar v Merkator tehniki, in ima vse možne kombinacije. Vtikače menjaš vtičnica pa zgleda univerzalna. Pašejo notri VB, USA, šuko ....

Neka kitajska roba, ampak laptop se je pa le napolnil :P
Never trust a computer you can't throw out a window

slawc ::

Kupiš adapter za vtikač in je stvar rešena. Dva eura.

Nisem zasledil ali zadeva, ki jo boš priključil s tem kablom sploh prilagojena na 230V?
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

stromar ::

Kje si nabavil grelec hladilne tekočine in kakšna je cena? Sem se tudi jaz naveličal prvih 5 minut zmrzovati v avtu, stalno brisati zarošene šipe itd.

tony1 ::

Na ebay.de si poglej švedski firmi DEFA in Calix, el. grelec bloka (greje vodo) pride 100 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510882 (4415) SN1P3R
»

Šuko->ploščat vtič adapter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172041 (1665) mirator
»

Različni vtiči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5312615 (11323) St235
»

štukanje kabla od razdelilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171800 (1667) Pyr0Beast
»

Adapter za italijanski elektricni vtic v slovenskega?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203841 (3599) Blisk

Več podobnih tem