» »

Računalnik pošilja spam mail

Računalnik pošilja spam mail

miteq ::

Pozdrav.

Obračam se na vas za pomoč, saj je meni zmanjkalo idej. Namreč, z očetom imava vsak svoj računalnik priklopljen na skupen router, iz katerega gre povezava v internet, zato delujema pod skupno IP številko. Pred nekaj dnevi dobim od internetnega ponudnika elektronsko sporočilo, da mi bodo blokirali odhodno pošto, saj se iz najine IP številke razpošilja spam pošta. Po temeljitem pregledu obeh računalnikov, sem ugotovil, da je prizadet očetov računalnik, saj mu avtomatsko razpošilja neko pošto, vidi se pa tako, da inštaliran antivirusni (BitDefender) kar iz nenada napiše "Scaning outgoing mail", lahko tudi v čistem idle stanju računalnika, brez da bi bil sploh kak Outlook odprt ali kaj podobnega.

Sedaj pa, računalnik sem že pregledal s tremi antivirusnimi programi in anti spy-ware programi, ščistil tistih nekaj trojancev, kateri so se skrivali v posameznih datotekah, v msconfigu izklopil praktično vse aplikacije, na routerju deluje požarni zid... ampak, računalnik še vedno, čim ga priklopim na internet začne v roku 5ih minut spet razpošiljat pošto. WTF?!:(

Ima kdo kakšne ideje?




edit: typos
  • spremenil: miteq ()

BlueRunner ::

Ponovna namestitev oken po kratkem postopku. Ko mrgolazen enkrat vdre v grad, več nima pomena višati obrambne zidove.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224766 (8925) slitkx
»

Lan ne deluje

Oddelek: Operacijski sistemi
8954 (884) imagodei
»

vprašanje glede IP - ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
71513 (1422) Izi
»

Sheranje interneta preko WLAN povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
192508 (2271) ABX
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181364 (1179) _HAL_

Več podobnih tem