» »

AMD vreden manj kot je odštel za ATI

1
2
»

nodes ::

v bistvu nikoli ni bilo konkurence, le potreba po prodaji....vseeno če AMDja nikoli ne bi bilo, nobenega prispevka človeštvu, izguba časa in denarja....

jype ::

Opteron je velik prispevek. Brez opteronov bi se zdaj tepli z itaniumi.

nodes ::

kaj potem... en ovinek manj ;)

OChack ::

ni
opteron je dejansko hitrejši od xeona za server aplikacije za razliko od desktop phenoma ki je podn.
tko da opteronje fina zadeva, sploh majo amdji pri clock to clock 80% hitrej fpu, kar ravno pride pri serverjih oky, vse ostalo pa ni ravno rožnato zato igre niso lih njabol
Int€l inside, IDIOT Outside

dronyx ::

Glede na večletno gibanje cen delnice firme AMD čakam, da pade na 5 USD za kos. Potem grem na banko po kredit in kupujem delnice. Osebno ne verjamem, da lahko firma, kot je AMD, kar čez noč propade. Gre verjetno prej za ciklični pojav in trenutno so pač v težavah. To pa ne pomeni, da se veliko pametnih glav ne ukvarja s problemom, kako rešiti AMD iz težav in ko problem rešijo, bodo čez nekaj let srečneži unovčevali več 100% zaslužke. In drži. Delnice podjetja se kupuje takrat, ko so poceni. Vsaj po mojem mnenju (da me ne bo kdo preganjal, če se zainvestira).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Ali se lahko kupi npr. samo 10 delnic, ali pa se prodaja samo in izključno v paketih (1000, 5000 ali več komadov)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OChack ::

da se vse, sicer maš pa ene varjante ko za 500$ kupiš delnice v vrednosti 20 000 $ vendar je ehc da če delnice malnekost padejo vse zgubiš.

uglavnm teh online zadev se da velik dobit
Int€l inside, IDIOT Outside

driver_x ::

opeter: da se, vprašanje pa je, če si ti izplača.

Jst ::

> Opteron je velik prispevek. Brez opteronov bi se zdaj tepli z itaniumi.

Ljudje smo si različni. Jaz sem pa jezen na AMD, ker je uvedel 32bit/64bit procesorse nabore. Raje bi videl takojšnji prehod na 64bit, kar je Itanium ponujal leta nazaj.

Sedaj pa imamo situacijo, kjer moramo imeti tri operacijske sisteme - XP 32bit, Vista 32bit, Vista 64bit - ker ima vsaka aplikacija/igra svojo najljubšo verzijo MSjevega operacijskega sistema. Groza!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spc ::

Raje bi videl takojšnji prehod na 64bit, kar je Itanium ponujal leta nazaj.

To bi bil hudi problem ker če bi tako naredili potem noben ne bi šel kupovat novega sistema še najbolj pa ne podjetja.
V vseh podjetjih so vsi programi katere uporabljajo 32bitne oz. še celo 16bitne DOS programe uporabljajo .. torej če bi bilo po tvoje zakaj bi firma sploh šla menjavat sistem če bi potem morala naročit vse programe da se na novo napišejo in porabili bi še 2x tolko denarja samo za programe in driverje da bi jim programerji sprogramirali nove + obvezno novi operacijski sistem za vsak server/ račuinalnik extra...
:\
 

bluefish ::

večjo krivdo za počasen prehod na 64-bitnost imajo razvijalci programske (OS, gonilniki,...) opreme in ne toliko proizvajalci strojne.

OChack ::

ne morm pa mimo dejstva da programi in igre vsaj po testih sodeč tud če podpirajo 64bit os ne delujejo nič hitreje tako da zaenkrat ne vidim smisla, verjetno je v server aplikacijah drugače, vendar za nas enoživke večinoma ne pride v poštev
Int€l inside, IDIOT Outside

dronyx ::

Jaz osebno še nisem videl osebnega računalnika, ki bi imel naložen 64 bitni OS. Meni se zdi, da je problem predvsem ta, da neke velike potrebe po tem ni. Morda kvečjemu za naslavljanje pomnilnika, samo večinoma to pride v poštev pri strežnikih, za osebno rabo pa ima redko kdo več kot 2 GB rama v PCju, pa še to predvsem zaradi iger. Po službah pa morda samo kakšni grafični oblikovalci ali kaj takega. Če bi bila res potreba, bi hitro rešili probleme z gonilniki. Podobna zadeva je recimo z Visto.

MrStein ::

Jst:
Jaz sem pa jezen na AMD, ker je uvedel 32bit/64bit procesorse nabore. Raje bi videl takojšnji prehod na 64bit, kar je Itanium ponujal leta nazaj.

Sedaj pa imamo situacijo, kjer moramo imeti tri operacijske sisteme - XP 32bit, Vista 32bit, Vista 64bit - ker ima vsaka aplikacija/igra svojo najljubšo verzijo MSjevega operacijskega sistema. Groza!


Ja, 64-bitni proci so bili že pred 10 in več leti. Česa je tu AMD kriv ???
Da sta intel in MS vlekla 16 bitni, pardon 32 bitni jarem, dokler je šlo ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

onyx, stiskaš zobe in se delaš, da omejitve 32 bitov ne bolijo ? Kak dolgo boš zmogel ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strictom ::

Čakte. čakte, čakte. Kako je mišljen tisti Whatchamacallit act? Če zdaj AMD kapitulira in postane Intel monopolist, postane avtomatsko kriminalc?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MrStein ::

Ne, avtomatsko postane monopolist.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

onyx> Jaz osebno še nisem videl osebnega računalnika, ki bi imel naložen 64 bitni OS. Meni se zdi, da je problem predvsem ta, da neke velike potrebe po tem ni.

Jaz pa že tri leta nimam več 32 bitnega OSa, ker je za to kar jaz počnem praktično neuporaben.

Jst> Ljudje smo si različni. Jaz sem pa jezen na AMD, ker je uvedel 32bit/64bit procesorse nabore. Raje bi videl takojšnji prehod na 64bit, kar je Itanium ponujal leta nazaj.

Itanium? Alpho si dobil še prej. Tudi Windows NT za Alpho si dobil. Stvar je takrat razturala. Imela je samo en problem - ni bila IBM PC kompatibilna. Itanium je poleg te težave bil tudi počasen. AMD je kar prima naredil.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elon Musk bi Teslo umaknil z borze (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9129931 (19861) Magic1
»

Xiaomijev IPO napol uspešen

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
136106 (4176) MrStein
»

AMD v škripcih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11113241 (9827) huelz
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938060 (8060) Gregor P
»

AMD z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
404399 (2845) Markoff

Več podobnih tem