» »

Windows XP sp2 namestitev

Windows XP sp2 namestitev

kriko1 ::

Poskušam namestiti winXP sp2 na sledečo konfiguracijo:
Pentium 4 1.9 Ghz
512MB RIMM rama (pregledan)
Matična Intel D850GB, bios posodobljen

Namestitev XPsp1 gre skozi BP (prej so bili win ME), medtem ko pa sp2 vedno jamrajo napake v stilu:
- fatal sys error - windows could not load the installer for *, kjer * pomeni marsikaj (CDROM, DISK, BATTERY...)
- kakšen krat namestitev se klavrno obesi že na začetku z napako 800b0100 (Signature for Windows XP Setup is invalid) in po ponovnem zagonu (druge opcije ni) se konča z modrim zaslonom.

Bios je posodobljen, Ram je pregledan in je ok, ubuntu dela (dmesg ne kaže nič da bi bilo kaj narobe). Zasledil sem da je tip napake možen če se gre za nadgradnjo, vendar v tem primeru to ne drži, saj je bil disk predhodno formatiran. Ima kdo kake pametne ideje?

drVrh ::

lp


najprej nemsti win xp pro sp1 potem pa poskusi sp2 pa poskusi dobit čim boljše cd
kateri so brez napak

kriko1 ::

Že poskusil, blue screen. Moja najboljša ugotovitev je da so kaki fundamentalni gonilniki ki pridejo v sp2 b0rked za to čipovje. Res čudno, ker karkoli takega nisem še prej videl, s sp1 pa dela v redu.

R33D3M33R ::

Popraskan CD? Slabo slipstreaman SP2? Prekopiraj delujoči CD na disk, prenesi SP2 in napravi slipstream.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

strictom ::

Ram, CPU, disk??? Preveri z testi če vse delo tako kot more.

Sem že dobil raznorazne errorje zaradi zanič RAMa.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kriko1 ::

Verjetno bi moral že prej napisat: cd ima že original sp2 notri (win je original iz msdnaa programa). Predhodno je že bil uspešno nameščen na eni drugi mašini (nisem ga pa aktiviral). Sedaj sem probal poskusno dat visto gor in pride tudi modri zaslon po prvem koraku namestitve (ko reboota računalnik in se začne naslednji korak).
Poskusil sem deaktivirati APM v biosu ampak ni nič bolje. Čudno ker vse do sp1 dela.

@strictom: rab je bil stestiran. Do sp1 dela vsa rulja (me, xp, xp sp1 in potem konec - razen ubuntu live cd ki dela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

kriko1 ::

Ne gre, poskusil sem še nekaj stvari, tudi namestitev z diska, odklopil vse naprave... Že med namestitvijo xp sp2 se pojavljajo napake.
Najdle kar sem prišel:


sedaj se mi ne da več.

DonMatejo ::

Zdravo... kak pa da zapriseženi linuxač installira winse?

žal ti ne znam pomagati, ti pa želim srečo...

LP, Matej

kriko1 ::

Ni moj računalnik, želja stranke ;)
Rešitev je nabava nove matične ter procesorja in vsega kar pač potegne še zraven.

strictom ::

Google vrne za tvoj error to:
You could try the following, it might work. If it does I would suggest checking the hard disk for errors and running a RAM check using something like MemCheck. Check the documentation for the computer as manufacturers often include some hardware diagnostic utilities.

Using any XP Home or Professional installation disk ( can be borrowed from someone else if you don't have one ) boot from the CD.
When asked, go to the recovery console.
Follow the instructions to log into your windows installation. The administrator they are referring to is the built-in administrator user account. By default there is no password unless you gave it one.
At the C:\Windows command prompt type the following instructions:

cd system32\config
ren sam sam.old
(if the system cannot find this file, don't worry, just continue)
copy c:\windows\repair\sam

Reboot.

An Microsoft article for a similar issue can be found at:

http://support.microsoft.com/?id=316751

Good Luck.

Vir.
Upam da pomaga kaj.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

R33D3M33R ::

Za hec poskusi menjati podatkovni kabel od diska.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

misso ::

Pa tudi drugi cd-rom.

kriko1 ::

@R33D3M33R, misso: sem že. Disk sem pa dal v drug računalnik in dela, celotna namestitev gre skozi. Samo tisto ne vem kako je mišljeno (takoj po namestitvi?), ker so že med namestitvijo težave :(

R33D3M33R ::

Mogoče imaš podoben problem kot jaz:

Začelo se je z VCoolom
Nadaljevalo z običajnimi programi
Potem pa ni delal niti Linux

Vzrok: matična je bila fuč in težave so se pričele pojavljati, ko sem namestil SP2! Pred tem težav z VCoolom ni bilo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

Čisto možno, omenil je da se je enkrat "pregrel", sicer se meni ne zdi 56°c dosti za prve p4, ampak to je bilo po tistem ko je že prej poskušal nameščat xp sp2 (iste težave takrat).
Sumim da ko se skopirajo podatki na disk, postanejo skorumpirani in se pojavljajo težave (vsaj po napakah tako sodim). Verjetno bo res matična / procesor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212208 (1989) Gutjerez
»

Inštaliranje win xp na sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121341 (705) jero_no1
»

200GB disk zazna mi ga samo 130

Oddelek: Strojna oprema
185213 (5085) HeXeD
»

SP1/SP2 kolko od vas ma to zadevščino gor...

Oddelek: Operacijski sistemi
161223 (966) jRk0
»

Slovenski Word XP sux

Oddelek: Programska oprema
222413 (1876) Han

Več podobnih tem