» »

Visti desetina

1
2
»

Jst ::

Hja, priznati je pa treba, da bi KDE 3.5.X potreboval še malo poliranja. Se sesuva nekje tako pogosto, kot explorer.exe. Resda, ko se explorer.exe sesuje, je nekaj hudo bilo narobe, ampak tudi KDE ima svoje muhe. Meni je recimo iznenada nehal delati KNotes (Sticks). Pač, ne zažene se več.

Linux bi nujno potreboval neko centralizacijo in vsaj minimalno standardizacijo, če bi se rad prebil na Desktop trg. Sam sicer ne podpiram tega, a Canonical s svojim ubuntujem je na dobri poti, da se prebije v ospredje.

Mi, linux userji, nočemo operacijskega sistema "for dummies." Mi hočemo neko stvar narediti po najhitrejši poti. Primer: vsem slikam spremeniti resolucijo na 640x480. V bashu je to ena vrstica. In jaz osebno ne vidim razloga, zakaj bi to morali "približati" navadnemu userju. Le ta na uporablja Windows ali Mac OSX, ki nista slaba OS-a. Vsakemu svoje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

Meni se tudi pri Visti večkrat zgodi, da je iz ure v uro vedno več zadev neodzivnih, ne da bi jaz sploh kaj šaril po programju; rešitev je le ponoven zagon:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jst ::

Gregor: Uporabi Readyboost v velikost rama. Odzivnost se res izboljša.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Forrester : v firmah severne amerike in evrope je na 84% instaliranih XP, 11% Win2000 , na 5% pa ostalo (Vista,NT,itd)

Prebral včeraj v cajtengah. Sigurno je nekje tudi na web-u.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Manu ::

Ne vem, kako so delali to raziskavo, ampak nekateri uporabljajo dual boot in uporabljajo dva OS. Verjetno jih ni veliko, ampak bi se na rezultatu poznalo.

Quikee ::

Linux bi nujno potreboval neko centralizacijo in vsaj minimalno standardizacijo

Sej neke vrste centralizacija in minimalna standardizacija (za desktop) obstaja preko freedekstop.

Med drugim opisujejo "standardno" specifikacijo za drag-and-drop (če tega ne bi bilo, ne bi delal niti DnD iz Kde v Gnome in obratno), specifikacijo za menu (isto format za zgradbo menija in isti format za opis aplikacij - ikone, ukazna vrstica,...), thumbnaile (da vsi shranjujejo v in berejo iz iste baze sličic), ikone (isti format (recimo svg), namembnost in lokcaija ikon),...

MrStein ::

Če vpišeš v google "linux standard" boš videl, da to že obstaja ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Ja, ampak vsaka distribucija ima neko svojo posebnost. openSuse, ki ga uporabljam na prenosniku, preden je izšel popravek, sem moral uporabljati ndiswrapper in kar naenkrat je umrl KNetworkManager oz. njegov ekvivalent v Yast-u.

Lahko bi še našteval kje kakšna distribucija shranjuje KDE session settings in saves (ker sem se s tem sam ubadal), ampak en primer bo dovolj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Na Windows tudi pogosto kaj crkne.
In vsaka aplikacija shranjuje nastavitve na čist drugem koncu.
Samo izgovor "ni standarda" nekak ne prime ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Ja, ampak v primeru linuxa imamo možnost celo kaj spremeniti; pri MSjevi platformi pa lahko samo kritiziramo.

Sploh pa nikoli ne bom razumel "Windows Registry" koncepta. Nikoli!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

No, ideja je da je tako odvraten da se ga večina ne dotakne in posledično težko kaj pokvari.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thezerox ::

MS Windows si je v začetku ustvaril bazo, na kateri je začel graditi svoj tržni delež, kar je posledično privedlo do današnje situacije, namreč da dominira. Po mojem je njegov uspeh v dejstvu, da je prvi (v začetku 90. let) ponudil soliden OS z grafičnim namizjem množici in to za dostopno ceno. Windows je postal nek "standard"; težko je recimo najti nek hardver, ki ne bil podprt v Windowsu (tukaj ne mislim na Visto). Ker je Windows postal "standard, so ga proizvajalci hardverja začeli podpirati s tem, da so napisali driverje, potem so hkrati tem sledile softverske hiše in je vse postalo nekako med seboj prepleteno.

Po mojem bi lahko uspel vsak drugi OS, pod pogojem, da ima podporo proizvajalcev hardverja in izdelovalcev softverja. Ker pa tega ni, so Linux, Mac OS in drugi pač tam, kjer so.

Ocenjevanje, kateri OS je boljši, je vedno odvisno od potreb. Meni pač Linux zadostuje za stvari, ki jih vsakodnevno počnem.

Po moji oceni Linux in Mac OS X ne moreta ogroziti Windowsa, vsaj na kratki rok ne. To, da neki domači uporabnik prešalta na maca ali Linux, ne pomeni veliko, ker niso domači uporabniki gonilci tržnega deleža MS-ja, ampak so to poslovni uporabniki.

MrStein ::

thezerox:
MS Windows si je v začetku ustvaril bazo, na kateri je začel graditi svoj tržni delež, kar je posledično privedlo do današnje situacije, namreč da dominira. Po mojem je njegov uspeh v dejstvu, da je prvi (v začetku 90. let) ponudil soliden OS z grafičnim namizjem množici in to za dostopno ceno.

Nope. Kot vedno, je izkoristil svoj monopol za razširitev svojega novega izdelka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows še vedno krepko vodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
598643 (6811) Utk
»

Windows 7 pritegnil uporabnike

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174081 (2685) filip007
»

Tržni delež Viste začel upadati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638269 (6493) MrStein
»

Tržni delež IE-ja pada na račun Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
608228 (6668) bluefish
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010510 (6903) Jst

Več podobnih tem