» »

Hardware problem (matična ali napajlanik)

Hardware problem (matična ali napajlanik)

jr. ::

Imam nemalo preglavic z računalnikom. Ob prižigu se napajalnik zažene (ga pač slišim) potem pa tema na ekranu ter nobenega piska sploh. Po kakšnih dveh restartih se zadeva le zbudi in pride v winse brez nadaljnih problemov. Tukej se pa ponavadi začne žurka. Na čist random točkah mi vrže vn BSOD in restarta computer. To se zgodi pa naj bo računalnik pod full load al pa sam namizje in nič drugega. Niti ne vem kako izzvat tako reakcijo, ker včasih gori po 10 ur skupaj pa ni nobenih problemov, spet drugič pa 15min pa mu zamede in potem ob vsakem ponovnem restartu hitrej. Pozabu sm naštimat, da ne restarta, zato ne vem kaj piše v BSOD. Mam sedaj naštimanopa upam, da ga ujamem barabo BSODovo. Kaj bi znalo bit narobe?
RAM sem izključil, ker je popolnoma nov in stestiran v še parih kištah itd.. Grafična ter procesor delata BP, saj preživita še tako obremenjujoče teste. Torej ostaneta le napajalnik ali bognedaj matična. Ali obstaja kšn konkreten test za stestirat matično? Bi dal notr nov napajalnik pa ga na žalost nimam na voljo.

Najlepša hvala za pomoč!

Sistem (vse staro okoli pol leta, razen napajlnika (okoli 3) ter disk (vsaj 5)):
LC 550W
Asus P5K
C2D E6600
GF 8600GT
Geil 2x1GB ultra
En IDE disk 200GB (WD) + en SATA 250GB (WD)
Wireless kartica + TV tuner

p.s.: To mi dela zadnje 2 tedna. Prej tovrstnih težav nisem imel.
p.s. #2: vse komponente so na stock frekvencah
  • spremenil: jr. ()

SepoX ::

Jst sem imel iste probleme z ravno tako starim LC 550W, ki je po kakem mesecu takih problemov tudi dokončno crknil.

Meni je tudi kar resetiralo, pa je bilo spet v redu in ga je spet ruknilo ven po pol dneva dela itd.

boskosi ::

malo poglej po notranjosti računalnika če so kaki kondenzatorji napihnjeni al pa kaj zamaščeni na vrhu ... če ja, je plata ..... napajalnik pa si probaj sposodit vsaj za testiranje

jr. ::

Sem pozorno pregledal matično in ni navzven vidnih anomalij. Je varno rečt, da je kriv napajalnik? Sesul se mi sedaj že 2 dni ni. Je pa po vsakem ponovnem prižigu potrebno vsaj 2x restartat, da se dejansko zažene.

SepoX ::

Skoraj sigurno. Če nimaš kam s starim, ga lahko daš meni, bi mi prav prišli kaki deli.

jr. ::

Takoj, ko dobim novega in potrdilo, da je to resnično to dobiš ZS, če ne bo imel kakšen žlahtnik kakšnih načrtov :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stara matična ne zazna SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282074 (1314) solatko
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202192 (1775) Sami
»

Čudni problemi z napajalnikom

Oddelek: Strojna oprema
7548 (414) Gigahertz
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533629 (3629) Galaxy
»

Problem z rač

Oddelek: Pomoč in nasveti
311373 (875) davkok

Več podobnih tem