» »

FTP problem

FTP problem

jernej13 ::

Pozdravljeni
Pred nekaj dnevi se mi je pokvaril modem (thompson tcm410), katerega so mi zamenjali in vse, kar se tiče internetne povezave je delovalo brezhibno. Naj povem, da je novi modem iste firme, le da ima oznako tcm420. Prav tako imam router TP-link, na katerega sta prikljucena dva racunalnika in tudi to seveda deluje brezhibno. Sedaj pa k tezavi. PRED menjavo modema, sem se lahko na moj racunalnik povezal preko ftp-ja iz kateregakoli racunalnika, porti v routerji so bili lepo odprti, tako kot treba, stvar je delovala. Ko pa sem zamanjl modem, pa se vec noben uporabnik ne more povezati na mene preko ftp-ja. Nastavitev v routerju nisem nic spreminjal, kot tudi ne ostalih nastavitev v windowsih, firewallu ipd. Ker sem mislil, da bo stvar zacela delovati, sem tudi na novo ustvaril vse povezave, ponastavil nastavitve routerja, na novo odprl porte, ampak stvar se vedno ne deluje.Mislim, d je tezava v menjavi modema, ker pred tem je, kakor receno, stvar delovala normalno. Na tehnicni podpori pri mojemu internetnemu ponudniku (triera) pravijo, da menjava modema ni v povezavi z nedelovanjem navedenega. Za ftp program uporabljam winftp server, ampak tega uporabljam ze kar nekaj casa in do sedaj nisem imel tezav. Ce najde kdo resitev v kratkem casu, mu bom zelo hvalezen. Torej, lepo prosim za pomoc, ker to je ze prevec za moje "znanje". Hvala vsem vnaprej in lep pozdrav.

Jernej

Slowenc ::

Menjava modema nima veze tukaj.

Si morda poskusil brez routerja?
Skiny gate.

jernej13 ::

Sem poskusil pa ravno tako ne dela. Ceprav ne vem zakaj bi bil v tem problem, ker je rpej delovalo vse, pa tudi modem je popolnoma nov.

OmegaBlue ::

Kolikor vem triera blokira vse porte pod 1024, na katerem hostaš ti ftp?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jernej13 ::

To je port 6666, ki je pred tem seveda deloval, ob menjavi modema pa ne deluje vec. TUdi z menjavo portov sem ze poizkusil, pa ni slo.

jernej13 ::

Problem je resen. Vseeno lepa hvala vsem za pomoc.

Zgodovina sprememb…

Jakka ::

V čem pa je bil problem in kako si ga rešil? Firbec. :)

jernej13 ::

Ponudnik internetnih storitev mi je moral kao "odklenit" modem in to je blo to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328992 (29448) ignats
»

MikroTik in default rule

Oddelek: Omrežja in internet
173946 (3183) nejcsuha
»

Trojček in telefonija ?

Oddelek: Omrežja in internet
242246 (1893) radmannsdorf
»

Povezava kabelskega modema/routerja s TP-Linkovim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
132259 (1942) andi5
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199812 (9339) Malajlo

Več podobnih tem