» »

Strokovnjaki za XP...pomagajte!

Strokovnjaki za XP...pomagajte!

Lucas ::

zadeva je taka:
disk imam razdeljen na 3 particije, C, D, E.
Do pred kratkim sem imel na C naložene WinME, na E pa WinXP.

Vse je bilo ok, XP so delali kot šus, skratka res v redu. Zato sem se odločil, da Win ME odstranim in uporabljam le Win XP.
Formatiral sem C in E, (se pravi oba OP sistema; D sem pustil pri miru) ter na novo naložil Win XP na C particijo.
Pri tem sem jo še spremenil v NTFS. D in E pa pustil na FAT32.

In začele so se težave...ko skušam ugasniti PC se on ponovno zažene. Se pravi, programsko ga nikakor ne morem ugasniti. Tudi ikone za hibernacijo, ki je prej bila, sedaj ni več. APM imam obkljukan(vklopljen).
Ugotovil sem tudi da se nekateri programi nočejo zagnati...četudi so na novo inštalirani.

Kaj je pri vsem skupaj narobe, kaj lahko storim?

I was here...
  • spremenil: Lucas ()

Lucas ::

težavo z ugašanjem sem rešil...očitno je bil kriv logitechov mouse ware...(rešitev sem našel na netu), kakorkoli, po odstranitvi se PC sedaj normalno ugaša...

ostaja pa problem s programom...npr. NFS Porsche unleashed nikakor ne uspem zagnati... zadeva pride do uvodne slike potem pa melje in melje...ne pomaga niti ponovna inštalacija...
Ali je kriv NTFS?
Ali pa morda to, da je program (NFS) naložen na particijo FAT32, Win XP pa so na particiji NTFS? (ugibam)
I was here...

TESKAn ::

NFS kolikor vem ima težave na XP - jih. Poskusi pognat v združljivostnem načinu (desni klik na bljižnico -> properities -> compatibility). Če ne pomaga, pobrskaj po internetu za popravek. Plus odidi na tale naslov in si dol potegni popravke za XP - je.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

andrej ::

pri NFS moras zbrisat (ja zbrisat) eno datoteko. na pamet je ne vem najdes pa jo na www.ntcompatible.com

andrej ::

Tito: VIA + AMD kombinacije je znana, da lahko pozvroca podobne tezave. Vedno mej pri roki novi BIOS in gonilnike...

rc-car ::

Za NFS5 v XPjih moras v direktoriju kamor si instaliral igro zbrisati datoteko gimme.dll.

Igra potem dela super! :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

PhotoBlaz ::

Se za hibernate te zanima,...
zdej mas namest opcije hibernate Standby al neki tazga,...ce hoces hibernate,..pejt sam z misko na ta knof, pa prtisn SHIFT (men se zdi,..al eno tipko tm okol) pa se ti knof spremeni v Hibernate.

8-)

_WilL_ ::

Kar se tiče NFS5 je problem v winsih 2k in xp predvsem to da imajo navoljo preveliko količino pomnilnika, tako fizičnega in virtual, saj ga skupaj ne sme biti več kot 768MB, saj se drugače nalaga in nalaga vendar nikoli do konca ne naloži.

Ker se pa tiče ostalih programo pa jih morada moti kombinacija NTFS in FAT32 sistema, probaj FAT32 particjo pretvoriti v NTFS z ukazom convert (več piše v pomoči).

LP WilL

Lucas ::

Hvala za pomoč, vse težave sem uspel odpraviti!:D
I was here...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353361 (2185) teedy
»

NTFS file no support for 4GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
61339 (1258) stock
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141737 (1514) franc3e
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171551 (1278) @ljash
»

Rabim Win98 zagonsko disketo NUJNO!

Oddelek: Programska oprema
101199 (1075) Huey P

Več podobnih tem