» »

particije imena kako spremeniti ...

particije imena kako spremeniti ...

Alessio983 ::

hay, imam sledeč problem , no niti ni samo me moti :D :D . windows XP sm naložil na D: particijo , ker sem pač imel na C-ju dokumente ki jih nisem hotel izbirisati kopiranje itd ... pa vzame preveč časa . zdaj bi pa rad da bi iz D: spremenil v C: in obratno . Kako je možno to storiti brez da zaje... računalnik pa da dela normalno naprej da bom imel končnico C: in da bodo tu gor windowsi dokumenti pa na D - ju

Lep pozdrav

kixs ::

Good Luck :D

Morda bi se dalo s kaksnim programom za uporabljanje s particijami. Problem se pojavi, ker so se tudi Windowsi tako skonfiguriral. Na C: pa nimas zdaj samo Dokumentov, pac pa tudi boot datoteke.

Ko se mi je to enkrat zgodilo, sem ugotovil, da je najhitreje vse se enkrat sformatirat ;)

lp

Izi ::

paketek, sicer se da črke diska zamenjati brez problema v Disk Management v Windows, ampak potem ti ne bo nič več delalo in je edina rešitev, da vse skupaj naložiš nanovo.

Problem je, da so v Registru napisane poti, čisto do vseh programov, ki si jih naložil. Povsod ti piše, da imaš določen program naložen na D:\Program Files\... ali D:\Windows\...
Če boš ti črko diska spremenil v C, ti ne bo delal noben program več, ker bo še vedno vse kazalo, kot, da so tvoji programi na D:, ampak tam jih ne bo in vse se bo sesulo >:D

Tako disku, na katerem so naloženi Windows nikar ne spreminja črke, ker potem ne boš mogel zagnati niti samih Windows več.

Če hočeš imeti Windows na C disku, nažalost ni druge rešitve, kot da jih čisto nanovo naložiš na C disk.

Dead_Eye ::

Vbistvu ti že sam OS ne bo pustil spremenit D: v karkoli, ker je gor sistem. Edina rešitev je ponovna namestitev....

Najbolj me jezi, če ima PC vgrajen čitalec kartic in ne vem po kakšnem pravilu jim setup dodeli od c: naprej in potem se ti XP inštalira na h: al kej podobnega. Problem je v tem, da niti med setup-om ne moreš tega spremenit,... potem pa veselo odklapljat...
The one and only

kixs ::

Sej v bistvu se da vse naredit. Tudi zamenjat sistemsko particijo... vendar osebno raje na novo nalozim.

Izi ::

Dead_Eye, tudi sistemskemu disku lahko brez problema spremeniš črko.
Sistem te samo opozori, da bo večina programov nedelujočih.

Sam sistem pa večinoma ostane delujoč tudi če mu spremenihš črko, ker si poti datotek ne označuje z črkami, ampak recimo programček Notepad ima pot:
"%SystemRoot%\system32\notepad.exe" in datoteka se poišče v "%HOMEDRIVE%%HOMEPATH%"
Takole je razporejen celotni sistem in bo torej deloval ne glede kakšno črko ti dodeliš disku drugače je z naloženimi programi.

Črke pa se določajo glede na vrstni red, ki ga določi BIOS. Se pravi po istem vrstnem redu kot BIOS zazna diske, tako jim bodo dodeljene črke.
V BIOSU lahko spreminjaš vrstni red.
Če imaš več diskov moraš v BIOSU vedno nastaviti, kateri je prvi in kateri je drugi.
Enako je za bralnike plošč, če jih je več.

Najprej pridejo na vrsto Floppy enote, ki imajo na razlopago črki A in B.
Potem so trdi diski, kolikor jih pač je, nato CD in DVD enote, nato čitalci kartic, ...

kixs ::

Izi:

tako v izzi pa spet ne gre... ;)

Izi ::

tako v izzi pa spet ne gre.

Saj sem rekel, da naj sistem naloži nanovo.
Rekel sem samo, da se da, ampak bo toliko problemov, da je hitreje vse skupaj nanovo naložiti.

boskosi ::

+ tega BIOS ne določa črke pogona .... a si pozabil da se da disk razdeliti na več particij ;) .... mogoče ti rata s kakim programom za urejanje particij npr. partition magic

Izi ::

+ tega BIOS ne določa črke pogona

Jasno, da ne. Tudi nikjer nisem napisal, da ga.
BIOS določi oz. ti v BIOSU določiš vrstni red trdih diskov, Windows pa črke določa po tem istem vrstnam redu, ki ga določi BIOS. Seveda pa lahko potem v Windows črke poljubno spreminjaš.

Jasno, da BIOS nima veze z črkami, saj so te črke pogruntavščina Microsofta in se vlečejo še iz DOS-a, ostali sistemi večinoma uporabljajo številke recimo Linux hda1 in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk in imena

Oddelek: Pomoč in nasveti
7783 (748) Problem Host
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161592 (1354) amater
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161374 (1209) spucek
»

Kako spremeniti dodeljeno crko pogona?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81023 (836) HudPes
»

Dodajanje diskov v Win9X

Oddelek: Operacijski sistemi
81560 (1469) miranpozar

Več podobnih tem