» »

Amis ali Siol?

Amis ali Siol?

StajercSSS ::

Imam Siol net. Dela super,skor nikol ne vrže ven..

Zanima me tista ponudba od Amisa,vzameš 2,dobiš 10... Pod katerimi pogoji dobim sedaj 10 mega? Se morem odjavit od Telekoma,pa plačevat naročnino za priključek Amisu? Ali lahko vse ostane,kot je zdaj,pa sam net ponudnika zamenjam?

add: Stajerc.. naslednjič ko bom videl tak post od tebe ga bom zbrisal, tebe pa predlagal za kakšen ne preveč prijeten naziv.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.
  • spremenil: gkovac ()

StandAgainst ::

Če pri amsiu vzameš 10 za ceno dveh, boš imel 10mega samo eno leto pol bo pa hitrost padla na 2mega. Maš pa možnost vzet 4 za ceno 2, za neomejen čas. To slednje sm tudi sam storil.

Drugač pa se od telekoma ne rabiš odjaviti. Ti samo kliči na amis in povej ka bi meu. Morš pa se odjavit pri siolu.

Aja amis mi še nikoli ni vrgel ven pa ga imam že 2 leti(1 mega), zaj pa te grem na 4.

>>><<< ::

Amis je predrag, Tuš Telekom ima 4 mega za 26 evrov v obeh omrežjih, svojem in Telekomovem.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

dolegar ::

kolikor mi je znano ima amis 4BM za 19€...
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

strictom ::

10Mb/758Kb, za slabih 30€.

Odkar ga imamo je bil en, pol urni izpad.

PS.: In enkrat sem njih krivil ampak se je izkazalo da je ruter kriv.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TechBeats ::

amis je za en k****, sem dele skor en let pa je usak mesec slabš, sem na emx omrežju in to je tema, in zato tud nism mogu imet prvotnega 10/768 paketa, imam lahko sam 1/256 to kar imam zdej in en šugau emx-nt1 modem;( , k se kr sesuva, in da ne govorim o nihanju linije čez dan, se učas sploh ne morem konektat, če se pa že mi pa učas kr zamori linijjo, pingi za kozlat, šele zdele zvečer se je umiril 8ms do amis strežnika, okol 22-23h so bli pa pingi od 15-1200 wdf pa timeouti lost packets (s pingu u CMD 20-30 ciklou), sej sm jim sporoču upam da bojo upedenal, sma useen ni to to.
Od začetka je blo še vredu, vse super laufal, a čez ene 4-5 mescecv se je pa začela štala, baje da se je še en prklopu na isto parico, ker je to BEDNO EMX omrežje in kao sploh ne morm bit na amis centrali, čeprav kao neki sm al kaj, ma uglvanm amis sux!
raj t-2 vzam, to bom tud jst, ker so me klical po LOL 2letih, da je zdej možen priklop in paket 10/2, ker so podaljšal razdaljo iz 1500 na 2500m, jst sm pa glih na 1480 tm nek, tko da bo zdej zaziher hehe, zdej čakam na pogodno in takoj skenslam ta glup amis:(
8-)
AciD TriP

trot ::

DiGiTaL DopE: Poskusi napisati kot človek :\

Na temo: Zadeva dela kar ok, sam naj bi imel 4/768. Ker sem cca 8 km od centrale, gre samo nekje 2/654. POdpora, cene so v redu, povezava tudi deluje dobro.

strictom ::

Dope, če's ti na drek omrežju in doma v pizdi materni, ni tvoj operater kriv FFS... :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TechBeats ::

LOL se opravičujm :P , sem biu mal okajen prej >:D

zakaj bi biu pa doma u pizdi:\ , a 1400m je predaleč za tvoje pojme al kaj, dej ne nabiji, ker če bi biu tolk u pizdi ne bi mogu pol dl z 140kb na 1mbit paketu (prvotno 128kb). Samo problem je u centrali in amisu, ker se sili pridobit čim več strank, in na koncu izveš, da sploh ne moreš imeti konkretne hitrosti, ker "kao" ni možno! in še to kar ti ponudjo, je za en drek, sploh čez dan. Tko da je krivec kle sam amis, no še telekom ker oddaja svoje centrale in se je spomnil ta beden EMX trik!
AciD TriP

BlackHole ::

Amis je predrag, Tuš Telekom ima 4 mega za 26 evrov v obeh omrežjih, svojem in Telekomovem


Koliko ima pa Amis ceno po tvojem, za 4Mb?
LP Marko

Sc0ut ::

EMX je telekomova pogruntavščina. Za tiste, ki si delijo parico. Tu ima amis zelo malo zraven, saj dejansko še vse dela preko telekoma. Iz mojih izkušenj svetujem vsakemu, naj ostane na Siolu, dokler ne postavi Amis ali pa kdo drug blizu tebe svojo kolokacijo. Sam sem bil 3 leta na Siolu in ni bilo nobenih težav, linija 100%, nizki pingi... Potem sem šel k amisu. ENAKA lokacija! Pač, ceneje, pa 4x hitreje. Sprva sem še bil priklopljen na Telekomovo omarico in plačeval amis ceno. Takrat je linija zvečer in ob vikendih bila porazna. Tehnik od telekoma mi je enostavno rekel, da ne morajo nič narediti. Da ima pač amis zakupljeno neko kapaciteto in vsi priklopljeni ne presegajo le-te, zato bi moralo delati normalno. Kljub temu, da sem mu rekel da mi je na siolu vedno delalo super, sedaj pa ne, se ni naredilo nič. Potem pa je amis postavil svojo kolokacijo. Od takrat naprej nizki pingi, poln download, brez ene same težave. Stavim če bi šel na začetku nazaj na siol bi delalo spet vse normalno. Ker pa sem bil vezal in sem vedel da bo kolokacija hitro prišla sem seveda ostal. In zdaj se smejim ceni za 1mbit pri siolu, saj imam 4mbit za nižjo ceno.

To so moje izkušnje. Če si na amisu, torej na njihovi kolokaciji ne boš imel težav. Če pa bodo, pa jih bojo porihtali.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

strictom ::

Dope, zakaj pol jamraš če ti DLja z 140kb/s?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Alexius Heristalski ::

Naj opozorim vse tiste, ki bi šli na Amisovo odprto hitrost (OH) 4M/768k, da Amis _zagotavlja_ 1M/256k, potem je pa od tvoje linije odvisno, kolikšno hitrost boš imel. Oni odprejo pipico na 4M/768k. Da ne bo kdo rekel, da ni vedel. Se pa da marsikaj zmeniti, če ti iz prve ne dela tako kot bi si želel, sem bral, da radi pomagajo.

Če telefonijo obdržiš pri Telekomu (11,96€), te paket 4M OH stane 19€. Skupaj 30,69€.
Lahko pa vzameš telefonijo pri Amisu (2,9€) in OH 4M (22€). Skupaj 24,9€.

Aja, pri OH paketih ni časovne vezave! Akcija velja le v Amisovem omrežju.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

>>><<< ::

Gledal sem samo cenik za omrežje Telekom in tam je pri Amisu za 4 mb 37.56 evrov.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Vanadium ::

@dope dokler si na EMX boš na EMX ker bo telekom v vsakem primeru odgovoril da ni parice primerne za razvezavo. Sori takle mamo in eni bi bili veseli tudi EMX pa tudi tega nemorejo met tak da sam pšššt ;) Potrpi na optiko eno ali drugo oz na wimam pač kar bo prej ;)

TechBeats ::

haha
zakaj jamram, zato, ker ni kvalitetna linija,že že dl tud z 140 kb sam kaj če mi, če linija zaniha tako grdo, k da bi imel 56kb ne 1Mbit, pa pingi in še enkrat pingi, ker dost špilam Fear Combat prek neta, in z gnilimi pingi si pa res ne morm pomagat, pa tudi če bi imel 100Mbit linijo.
Upam, da se bo stvar izboljšala pri T-2, ker dele sm že dobil pogodbo, sam še poslat jo morm nazaj in napisat odjavo amisu.

Še eno uprašanje glede te odjave, a mi lahko kdo napiše v ene par alinejah, kaj vse morem napisat, ker se bolj ne spoznam na te bedne trike, hvala.
AciD TriP

Ted ::

Nič ne odjavljaj, za to more poskrbet t-2. Če maš EMX sicer imel boš T-2 ne, in če še Amis odjaviš boš brez neta. Raje kliči sektor investicije al vzdrževanje al nekaj podobnega na Telekom kdaj dobiš novo napeljavo:) .
Mah...

TechBeats ::

sory Stajerc SSS k sm ti ugrabil temo ;)


@Ted
čaki kaj, a če bi šel na T-2, bom še zmer na EMX?
AciD TriP

Senitel ::

Ne moreš dobit T-2, če si na EMX... Razen če bodo najdl parico zate, kar je malo verjetno.

StajercSSS ::

Ne vem,če bom sploh preklopil na Amis.. Tolk kritik je.. Drug net pa itaq tu ne vleče.. T-2 ziher ne.. Pol pa ne čudno,da ma lahk Siol tak zasoljene cene,če druga ne gre.. ;((
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

strictom ::

V Amis temi imaš 95% pohval. Le nekaj malega graj od raznih kmetov.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TechBeats ::

Če je možen normalen priklop brez EMX omrežja potem vzemi, drugač pa prste stran!!!!!
Še enkrat EMX, je PODN od PODNA, tok krš neta pa še ne res!
Jaz komaj čakam da grem stran, sem že poslau pogodbo na T-2 :)
AciD TriP

amigo_no1 ::

Kaj ima Amis z EMX-om (telekomovo "pogruntavščino") ?


kmet kmeta m, im. mn. kmetje stil. kmeti (e e)
1. kdor ima zemljo in jo obdeluje ter se s tem
preživlja: kmetje so zemljo že zorali; siromašni
kmetje / ekspr. kmet je kralj / po poklicu je bil
kmet / mali kmet ki ima navadno do 5 ha zemlje;
srednji kmet ki ima navadno od 5 do 10 ha zemlje;
veliki kmet ki ima navadno nad 10 ha zemlje / do
odprave tlačanstva: podložni, svobodni kmetje;
kmet tlačan; upori kmetov / po rodu je kmet
pripadnik kmečkega sloja
2. slabš. neroden, neuglajen človek: ne bodi tak
kmet / kmet je kmet; dopovej mu, ko pa je tak
kmet neumen, omejen človek
3. mn., nav. ekspr., s predlogom dežela, podeželje:
prišel je s kmetov; iti na kmete; na kmetih, po
kmetih je teh imen še dosti
4. šah. šahovska figura, ki se giblje v pravokotni
smeri naravnost: dobiti, izgubiti, žrtvovati kmeta /
blokirati kmeta zapreti mu pot; fiksirati kmeta
preprečiti mu napredovanje; forsirati kmeta izsiliti
kmetu prosto pot; izolirati kmeta ločiti ga od ostalih
kmetov iste barve; dvojni kmet dva kmeta iste barve na
isti liniji; gambitni kmet; prosti kmet; kmet na
b-liniji v drugi navpični vrsti z leve strani; dobitek
kmeta osvojitev nasprotnikovega kmeta

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151841 (1485) Štrubsi
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253956 (42515) Senitel
»

Telekom in že spet Telekom ...

Oddelek: Omrežja in internet
454743 (2916) Tilen
»

odprava PCM naprave in samostojna parica

Oddelek: Omrežja in internet
142602 (2417) Tomay
»

kvaliteta internetne povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
172522 (1998) Flux

Več podobnih tem