» »

Pocen komp za družinske potrebe

Pocen komp za družinske potrebe

l0g1t3ch ::

Komp za držinsko uporabo v dnevni, bo tole OK ?

ohišje GMC K50
napajalnik LC-power silent gold 420w
plata Gigabyte ga p35-DS3L
procesor c2d E2200
ram OCZ 800mhz 2Gb
grafična radeon 2400 pro
disk samsung 320gb
dvd-rw samsung S203D


Sm z kako komponento zlo v temo brcnu ? Kako pa je kaj z glasnostjo sistema v njem bodo 3-je venti vse skupaj. 12cm v napajalniku, 12cm v ohišju in stock intel cooler.

P.S. Se da dobiti kje v sloveniji ploščo Gigabyte GA-G33M-S2H Zanimiva mi je zaradi množice priključkov in ker ima dvi ter hdmi izhod pri integrirani grafiki. V sloveniji je za dobiti samo S2 (brez H) verzijo ki ima samo vga izhod.

ReBi ::

ne vem zakaj potrebuješ 2gb rama pri takem procesorju in grafični?

za poceni zadevo ti predlagam:
namesto tvojega pentiuma (e2200 se mi zdi ni c2d)... preprost dvojedrnik, precej hitrejsi od tistega
in tolele ploščicotolele ploščico
namesto atijeve grafične pa raje najcenejšo nvidijco

to bi kupil jaz, če bi kupova zelol poceni... je pa res, da je vse stvar potreb. moji mat popolnoma zadostuje 1.6ghz, 512rama in 128mb grafična v prenosniku. Meni naprimer e6550, gf8500 in 4giga rama komaj še zadovoljivo služijo.

jype ::

ReBi> ne vem zakaj potrebuješ 2gb rama pri takem procesorju in grafični?

Ker je 2G rama 30 ojro in nima smisla manj kupovat.

Sicer se pa strinjam z ostalim.

strictom ::

Za grafično nabavi tole.

Rama kupi kolker lahko, ker je smešno poceni. Procesor pa vzemi enga Athlona X2. Se precej bolje odrežejo kot un dual core celeron. Namest tiste Gigabytke pa vzem to Asusko.

PS.: Grafična sicer še ni na voljo ampak se ti prekleto splača počakat. 2400 in 8400/8500 so za en drek napram 3450.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Alexius Heristalski ::

e2200 se mi zdi ni c2d

Ja, pa je.

Jux ::

@Rebi: e2200 je kar lepo dualcore, dobra izbira.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

strictom ::

Ampak ne boljša kot X2 4400+. Naseka ga v vsem.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Alexius Heristalski ::

Kaj pa, če ga našponaš? Ne vem sicer, koliko to pride v poštev pri družinskem računalniku.

strictom ::

Babici reč naj ti ga navije na 3.5ghz :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

molotov ::

IMO je ta comp čist uredu, razen kašno drugačno grafično z več izhodi oz vhodi(če boš mogoče hotel posnet kej iz TVja) bi si lahko omislil.

Pomoje bo tudi zelo tih , napajalnik od LC in stock cooler skoraj ni slišat, če bo vent na ohišju preglasen ga lahko daš na 5v, kar bo verjetno dovolj...

l0g1t3ch ::

@ strictom
X2 4400+ nima za burek proti pentium E2200 kolkr sm gledu razne teste po netu.
Zmogljivostna lestvica gre nekak tkole: E2200 > x2 5000 > x2 4800 > E2180 > x2 4400, če imaš drugačne podatke nalepi linke da vidimo.

@ReBi
- rama bo 2Gb obvezno, ker je tko pocen. Za xp-je ga je trenutno 1Gb sicer dost ampak v prihodnosti bo slej ko prej gor vista in tudi programi so skoz bl požrešni pri ramu, tak d brezveze šparat teh 15€
- E2200 je c2d procesor
- tista ABIT plata mi zgleda slabša kot trenutna GIGABYTE pa še dražja je
- grafa bo ATI, ker mam z njim bolše izkušnje pa še boljši HD video playback imajo

Se da dobit kaksn podobn ohisje + napajalnik za manj dnara, ker 65€ za to dvoje pri kompu za 400€ se mi zdi vlik

debil ::

Kaj nabijate v zid s tem procesorjem.
E2200 je dual core in ne c2d.
Preberi si
Poglej si embalažo pri enemu od slovenskih trgovcev npr.

l0g1t3ch ::

Stvar je taka:

E2xx serija temelji na c2d arhitekturi ravno tako kot E4xxx ali E6xxx, samo da ima samo 1Mb L2 predpomnilnika . Druga razlika je pa v imenu E4xxx in E6xxx se imenujejo intel core 2 duo, E2xxx pa se imenuje intel pentium E2xxx. In nima popolnoma nobene veze z starimi pentiumi D , pač pa je čisti c2d z oskubljenim predpomnilnikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

jrtjtejtt ::

No jst sm zasledil tole (x-bit labs):

As for the technical details about the new Pentium E2000 processors, Intel didn’t have to do any engineering work to launch these solutions. At this time they are based on the same L2 core stepping that we have already seen before in Core 2 Duo processors with 2MB L2 cache. So, Pentium E2000 is physically similar to Core 2 Duo E4000 series with half of L2 cache disabled.

Sicer pa vzam sistem zgrajen okoli intela, ne bo ti žal. Naviješ lahko enga 2160 na 3,0 komot, ma tvoja babica ga lahko navije, tko enostavno je.


edit: no tle je še v angleščini tisto, kar je logitech pred mano povedal 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

jan01 ::

Mislim, da sem nekje bral, da so e2xx serija(vsa?) "ostanki"(tisti, ki ne moreje delati na nižji voltaži) intelovih mobilnih(a je pisalo t2xxx??) procesorjev in se posledično tudi zaradi tega dobro navijejo.
No, morda sem s čim drugim pomešal...
Za navijanje procesorjev iz serije e2xxx, še posebno take(2180, 2200) z višjimi množilniki, ne rabiš biti noben ekspert, tudi ne rabiš meti vrhunske matične in pomnilnika...

l0g1t3ch ::

No sedaj ko smo se razjasnil okol proca, a je še kak pametn nasvet okol ohišja in napajalnika, ker se mi zdi 65€ vlik za sistem ki je skupaj vredn 400€

debil ::

65€ za ohišje in napajalnik ni veliko.

ReBi ::

hvala vsem za popravke in informacije o procesorjih. Skupaj z uro googlanja bom vzel na znanje. Matično sem hotel predlagati to, pa sem prilepil narobno povezavo. ker imam pač za asusom zelo dobre izkušnje. Sicer pa.. zakaj ati-jeva grafična boljša od nvidia pri intlovem procesorju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
664368 (3597) st0jko
»

Smiselnost nakupa 8800 GTS na slabšem sistemu?

Oddelek: Strojna oprema
452149 (1619) >>><<<
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524674 (3467) x45
»

Nakup namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121930 (1618) Lynx
»

CPU, RAM, VGA in MB za 550 do max 650€

Oddelek: Kaj kupiti
91212 (1033) kapca81

Več podobnih tem