» »

Malo FPS-jev

Malo FPS-jev

no_fear ::

Svojo staro grafično 7600GT sem zamenjal z 8800GT vendar razlika v FPS-jih ni velika. Mislm, da je problem v mojem Intelu P4 3.0GHz.
Kaj mislite vi?

Če sem že pri menjavi procesorja, se odločam med C2D E6750, C2D E6850 in C2Q Q6600. Tu pa nastane nov problem, ker nevem, če moja osnovna plošča Gigabyte GA8I945GMF podpira C2D oz. C2Q procesorje. Na internetu in v knjižici sem našel, da podpira Intel Pentium4 in PentiumD, ki "sedijo" na LGA775 pravtako kot C2D in C2Q.
Ali bi lahko zamenjal procesor brez menjave osnovne plošče?

P.S. Imam 1Gb rama!


Hvala za odgovore
LP

Spike Edin ::

Hja kaj si pa pričakoval ... Dobra grafična slab procesor in na konc koncev ni izkoristka zato ti priporočam nakup dvojedernika0:) Sam poznaš svoj žep tako da se moraš odločiti koliko si pripravljen odšteti za procesor in šele potem ti bomo svetovali kaj kupiti.

Lp!
The PC Doctor

Zgodovina sprememb…

>>><<< ::

Matična zaradi starega napajanja procesorja ne podpira C2D in C2Q, preostane ti le nakup nove.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

no_fear ::

Katero matično ploščo predlagate (cena cca. 130€)?
Kater procesor C2D ali C2Q?

Zakaj nemorm navit Intela P4? V BIOS-ih mi pod frequency/voltage control ne pokaže nič drugega kot CPU clock ratio, system memory multiplier in memory frequency? Probu sm tud u windowsih s clockgen-om pa mi pokaže sam "števčke"?


Hvala za odgovore
LP

Rogelj ::

Katero jedro pa ma tvoj P4? Poglej v CPU-Z ali Everestu. Kolikor mi je znano, se naj bi Prescott lepo navijal, za ostala jedra pa nevem.

pozitron ::

Če ne želiš preveč zapravlat kupi abitko IP35-E, asus p5k ali pa GigaByte GA-P35-DS3 vse so okrog 100-115e. Zraven pa še E6750 pa malo navij ali pa tudi ne, pa boš mel mir za neki časa.

V funtechu te pride GigaByte GA-P35-DS3 + E6750 280 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

no_fear ::

V Everestu "Ime procesorja: Prescott-2M", v CPU-Z pa "Code Name: Prescott".

Jst mislm, da je problem v osnovni plošči! Nevem, a bi mogu mogoče BIOS-e flashat? Kej prestavt enable/disable?


Hvala za odgovore
LP

no_fear ::

Dons sm flashu BIOS-e pa ni nč drugač!
Kšn nasvet?


Hvala za odgovore
LP

El Nino ::

no_fear ::

Lukapawlinac a to osnovno polščo nej kupm, da bom lahko naviju al jo sam tko priporočaš za nakup?

El Nino ::

hja jst ti jo priporočam za nakup, ker z navijanjem nimam izkušenj tako da kar se tiče navijanja se moraš obrnit na koga drugega. Sicer pa če hočeš kakšno cenejš varianto lahko tudi kašn msi. drgač pa ne vem. saj pravim, za navijat ne bi vedu ker sam nisem še nikoli navijal.

lp

no_fear ::

Tole je res čudn!

Moja GA 8I945GMF kao podpira P4 pa PD procesorje. Pol pa pogledaš npr. ASUS P5K-E WiFi-AP link k podpira C2D, C2Q, P4, PD... al pa Gigabyte GA-P35-DS4 link k podpira C2D, C2Q, PD... sam ne podpira pa P4!
>>>(pa še u drugo staran 3 >) ti si napisu, da zard napajanja. Sam kaj a pol ma ASUS-ka dvojno napajanje al kko?

P.S. bom pisu na Gigabyte pa, če odgovorijo poročam, pa znam < sam pol kr'neki napiše...:\


Hvala za odgovore
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_fear ()

>>><<< ::

Zgleda, da res podpira C2D procesorje, vendar še ni BIOSa( klik).
Pa v E-Misiji imajo eno MSI-jevo plato z istim čipsetom, ki podpira C2D( link)
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

no_fear ::

Res hvala, da si mal pogledu pa objavu.:D Jst sm tud poslou mail gigabytu, sam uprašanje, če bodo odgovoril!:\

Kaj pa mislte, da bi blo, če bi kupu procesor, ga zmontiru pa zagnou comp? A je možn, da bi kej uniču?


Hvala za odgovore
LP

Ted ::

Ne:) , poskusi, izgubit nimaš kaj.
Mah...

no_fear ::

A to pol pomen, da, če bi BIOSi obstajal bi sam "flashu" pa bi blo?:D

Am sam, če pogledate hitrost vodila pr E6850, pa kaj moja matična plošča podpira.:'(
procesor
matična plošča

Pa še tole. Sam Q6600 ma pa 1066MHz vodilo pa useen piše, da ga ne podpira?!:\ Una MSIka ma 1333MHz vodilo...


Hvala za odgovore
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_fear ()

no_fear ::

Presenetlivo!
Iz Gigabyta so po treh dneh poslal sledeče:

Dear Sir,

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the question you mentioned, GA-8I945GMF does not support Intel E6850 processor. Please refer to our website ofr more detail later.
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

By the way, the CPU support type is depend on northbridge chipset. According to Intel, Intel 945 chipset does not support FSB 1333/1066 MHz processors.

******** Thank you for supporting Gigabyte products ***********

Tko! Iz tega kruha ne bo moke:D

Zdej bi pa prašu, kero plato predlagate ke do 150€? Sm že mal gledu ... Asus P5K-E WiFi-AP pa Gigabyte GA-P35-DS4.


P.S. Procesor bo Intel C2D E6750

Hvlala za odgovore
LP

>>><<< ::

Malo čuden odgovor glede na Intelovo stran.
Na tvojem mestu bi raje vzel kaj od Asusa, če nameravaš kupiti drugo plato. Trgovine elektronika.si pa se raje izogni (sumljivo nizka cena + samo 1 leto garancije), sem že imel slabe izkušnje...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

no_fear ::

Možn je, da podpira C2D ampak sam tiste k majo 1066 FSB al pa mn , ker so napisal, če jst prou razumm, da se morta FSB northbridga pa CPUja ujemat... Pomoje, če bi kupvou C2D procesor bi mogu flashat BIOSe(kokr smo ugotovil), če sploh že obstajajo! Procesorje s 1333 FSB pa po tej logiki sploh ne podpira.

Sej najprej bom kupu sam procesor, če pa ne bo delal bom šu pa še po plato pa rame.:\ Kupvou bom nekje u Ljubljani, pa kokr sm gledu majo po 24mescou garancije gor pa res sumljivih 12:\

Sej rami bi bli dost 2x1GB? Ker pa predlagaš/te?


Hvala za odgovore
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_fear ()

>>><<< ::

Odvisno koliko je budget, jaz bi vzel Crucial Ballistix Tracer.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Majmunček ::

ja jaz mam podobni problem
kupo sn si novo grafično kartico 8800gts 512mb pa mam pr cod2 samo 180fps
resno nwm kaj je narobe
bi mi lahko pomagali?

mesoreznica ::

Opiši sistem. Proc, plata, ram...

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Majmunček ::

AMD athlon(tm)64x2 dual core processor 4200+ 2.21GHz , 2,00 GB RAM-a-(800Mhz) ,nvidia 8800gts 512mb,
matična: ASUS M2N-SLI Deluxe AM2 NVIDIA nForce 570 SLI MCP ATX AMD Motherboard
lp.

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Ja imaš isti proc kot sem ga jaz imel za 8800GT. Sem presedlal na C2D je grafa poletela. Imaš AM2 podnožje ali 939? Opcija je da vzameš kak X2 6000+.

Kolk pik ap dobiš v 3Dmark06?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

jest10 ::

Zakaj brez veze kupovati 6000+?? Obstoječega 4200+ se navije

Majmunček ::

podnožje mam AM2, za pik ap nevem

Majmunček ::

za navijanje nimam najbolših iskušenj sem staro grafično navijal pa se je tak grozno grela

Zgodovina sprememb…

Majmunček ::

te je najbolše da nov procesor kupim?

mesoreznica ::

Ja navit ni slaba ideja, samo moj 4200 ni šel nikamor.

Imaš štiri opcije:

Naviješ 4200+ če bo šel kam. Ampak ga moreš konkretno navit.
Kupiš 6000+ (ki je drag, cca 135€)
Kupiš 5000+ Black edition (cca 77€), ki ima odklenjen multi. Dvigneš multi in ti leti kot 6000+.
Greš na 775 plato in vzameš C2D. C2D bo še najbolje izkoristil novo 8800GTS. Je pa tole najdražja opcija.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Majmunček ::

aha tnx za odgovore
bom vidal neke bom te že zrihtal
lp.

Majmunček ::

StandAgainst ::

Ne kupovat phenomov 9x00 ker imajo neko napako, se je o tem že tu na slo-techu dosti govorilo. Če že misliš vzet phenoma pol vzemi rajši 9x50, al pa keriga AMD-jeviga trijedernika.

mesoreznica ::

Kupi 9550 lahko tudi 9750 vendar dobro preveri a jih tvoja plata podpira.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Majmunček ::

hey
sem nazaj odločo sn se da kupim ta procesor http://www.solo.si/shop.do?cID=10194&pI...,
vprašal bi če mi napajalnik zdrži kr mam 550W, zdaj grafa mi ga porabi 400W, ta procesor piše da 90W,
pa še vse ostalo ke mam. bo napajalnik dovolj močan?

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Grafa ti žre 400W? LOL. :)) Teh 400W ki je pri grafi napisanih je mišljeno za cel sistem.

Proc ki si ga izbral pa naj bi max žrl 125W. Normalna poraba bo pa res tem 60-90W.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Majmunček ::

kar tukaj še bom zdaj vprašal:
kaj je treba procesor obvezno z neko pasto namazat pa te dat hladilnik gor al ni treba?

NoXy ::

Obvezno z termalo pasto

mesoreznica ::

Seveda. Procesor enakomerno namažeš z termalno pasto. Oziroma sedaj je popularno, da se samo stisne na sredino procesorja za eno grahovo zrno paste in prtisne hladilnik gor.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Majmunček ::

aha
tnx za razlago


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnk do MAX 700€

Oddelek: Kaj kupiti
152360 (2025) billgates
»

Kaj menite o takem HTPCju?

Oddelek: Kaj kupiti
141334 (1334) eVro
»

Intel X38 Express prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
818335 (5737) kotnikd3
»

Nov komp

Oddelek: Kaj kupiti
51361 (1313) dzinks63
»

Nakup komponent do 110K (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644242 (3435) TOP

Več podobnih tem