» »

Sobni termostat z dvema programoma

Sobni termostat z dvema programoma

Mercier ::

Rabil bi sobni termostat vezan na plinsko peč, ki bi imel možnost izbora dveh tedenskih programov ogrevanja: če greš na šikt zjutraj - neha greti (ali vzdržuje nižjo temperaturo) ob sedmih in začne ob treh in drugega, ki greje do poldneva in prekine do večera. Kakšne vrste dan je, pa bi preklopil ročno, recimo: danes delam dopoldan in je termostat v prvem programu, zvečer pa ga preklopim v drugi, ker delam jutri popoldan in bo zjutraj toplo.

Majstor pravi, da to ne obstaja.

AndrejS ::

Reci majstru da nima pojma... Jaz imam na mojem termostatu možnost 3 tedenskih programom.
Ne vem pa kje bi ta termostat kupil, ker sem ga dobil poleg peči. klik ( stran 7)

Morda pa je tudi ta tapravi klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

cekr ::

V Van-den ali pa tudi v Merkurju, dobiš en češki daljinski termostat. Ima dva programa: normal in nočni. Ima 6 programov, + 3 sam narediš. Oba nivoja tempretaure si pa tudi sam določiš. Privzeto je pa 21˙C=normal in 18˙C=nočni. Lahko pa premikaš tudi ročno. Ni nobenih omejitev. Cena je pa okoli 40€. Zadeva je res poceni.

Sobni termostat, T105
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

JohanP ::

Prva dva termostata na Linku bi verjetno zmogla vse to, preko uporabe gumba za komfortno ali varčno temepraturo. Obe območji se da tedensko ali dnevno nastavit na poljubne temperature. Vsekakor pa prej preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Mercier ::

Se mi je zdelo, da je to nekaj običajnega, da si nisem zaželel le jaz. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termostat za centralno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133902 (2271) klekej
»

Sobni termostat, menjava, katerega, kje?

Oddelek: Loža
51468 (672) Assass1n
»

Priklop termostata na konvektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124758 (3063) T0RN4D0
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821302 (13147) vinetu
»

Vremensko vodena regulacija da ali ne

Oddelek: Loža
96040 (5646) sese12

Več podobnih tem