» »

Vnetje oči

Vnetje oči

Blue22 ::

0:) DEjte mi povedat kva vi nardite ko mate vnetje oči!
Jest bom znoru glih zdej med počitncam
kurc kne vem kaj bi napisu
  • premaknil: perci ()

Thomas ::

Zgleda da res mau bl slabo vidiš. Ložo si že falil!

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

the_unborn ::

Jaz sem imel samo enkrat v zivljenju vnete okice, enkrat pozimi, in sem pac cakal, da je minilo ane, kaj pa bi...res pa je da grdo boli ce hoces obracat oko

darh ::

Blue22 -- dve dodatni temi sta bili čisto nepotrebni. Malo se umiri -- to ni nek mnenjalnik...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tomi ::

H1 antihistaminiki pomagajo. Pojdi recimo na zdravila.net in poglej, kaj je registrirano. Indikacija je konjunktivitis.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

MadMax ::

Meni se zelo obnese že recimo Flonidan tablete 10mg (LEK-ova zadeva) ali pa praktično enakovreden Claritine (uvožena stvar).
Dobiš na recept brez problema.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

siegmund ::

Te tablete mam jaz proti alergiji na cvetni prah (pečejo oči zelo). Men pomagajo. :D

MadMax ::

Saj največkrat je to tudi vzrok za vnetje. Pika na i je pa močno sonce...

Za močnejše akutno vnetje pa si priskrbi Dexamethazon-Neomicyn (če sem prav napisal...) kapljice za oči. Te združujejo antihistaminik in antibiotik.
Za te kapljice boš (verjetno) moral zdravniku kar malo težit, saj jih ne predpisujejo radi. Tu gre predvsem zaradi antibiotika in pa naše lastnosti, da zdravila nehamo jemat ob izboljšanju, ne pa takrat, ko dohtar tako reče...
(čeprav... če je res kriza, boš tudi injekcijo dobil:D )

Najraje bi ti podturili Kromolin (LEK-ov proizvod), po katerih pa ima veliko ljudi občutek suhih oči ("pesek"), kar zna biti še bolj neprijetno od samega vnetja:(

Kot najboljšo opcijo pri izbiri bi tako najlažje pristal pri kapljicah Maxidex (belgijski Alcon), kateri vsebuje le antihistaminik (nič antibiotika) in jih kot takšne lahko uporabljaš "po potrebi". Seveda ne smeš časovno pretiravat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

|Luka| ::

Lahko pa poskusis s kapljicami Proculin (milim da jih dela Pliva). Sem imel zelo hudo vnetje desnega očesa in je pomagalo...

LP Lix

Tomi ::

MadMax: to, da je Kromolin zelo neoptimiran, niti ni čudno. Učinkovina, ki jo vsebuje je bil eden od prvih antihistaminikov. Do boljših učinkovin je bilo potem potrebno veliko SAR-ja. Samo očitno pomaga, ker drugače ga ne bi bilo v prodaji.
Kar pa se tiče deksametazona (sicer je Maxidex, po mojih izkušnjah učinkovit), učinkovina sama pa niti ni antihistaminik, ampak je glukokortikoid, tako da pretiravanje ni ravno priporočljivo, kot si ugotovil.

Sicer pa, antihistaminikov je veliko, ni vraga, da ne bi našli enega, ki vam bo "blizu".
metrodusa.blogspot.com

sketch ::

Vsem zgoraj prizadetim - brisano je bilo vse od brezrazločnega bumpa (oživitve stare teme) in vse, kar je bilo offtopic. Za nevšečnosti se opravičujem.

Hvala,
s.
Adapt and overcome.

boom-bar ::

Jst sm jih mel tut k sm z morja pršu, prče k hdič. Na srečo je po dveh dneh minil.
Legalizirajte mehke droge!!!

Marjan ::

Meni so se oči vnele, ko sem prvič dobil računalnik.

Seveda, CRT 15" na 60Hz, po 10ur skupi 3 dni je dal svoje...:O

BigWhale ::

So far so good... jaz sem se treniral ze od malih nog :P Se na televizijah... ;)

Mercier ::

mavrica + mini TV, pa si mel še naslednji dan zapečeno sliko v možgane :D

reber ::

Za zdravila ne vem, nisem dohtar, vem pa, da se splača investirat v res dober monitor, potem pa si lahko 16 ur za računalnikom.

Blue22 ::

Jah, za enkrat sm na 75hz...Se še kar držim...Le včasih med poletnimi počitnicami fašem kako vnetje, morda bi moral res razmisliti o novem monitorju..LCD po možnosti...
kurc kne vem kaj bi napisu

BigWhale ::

Precej pomaga tudi kaksna osvetlitev poleg monitorja in sama postavitev monitorja.

Blue22 ::

men se pa zdi, da je bolje če je luč na off...
kurc kne vem kaj bi napisu

|CyGNUS-x ::

Precej pomaga manj računalnika in televizije. Drugač pa si nabavi LCD. Pomaga!

Preverjeno!
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

BigWhale ::

> men se pa zdi, da je bolje če je luč na off...

Problem je v tem, da se zenica ob gledanju v monitor skrci, ker je pac monitor relativno mocan vir svetlobe. Ko pogledas stran od monitorja, pogledas v temo in se zenica razsiri in tako naprej... oci postanejo utrujene.

Ob vecurnem buljenju v monitor je potrebno misliti tudi na mezikanje in skrbeti za to, da se oci ne susijo prevec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738527 (35712) alphasaphir
»

Boleče uho, kako se da pomagat

Oddelek: Loža
3159040 (58161) Daliborg
»

Rdeče oči

Oddelek: Loža
215763 (5763) Poldy
»

Unicene oci?

Oddelek: Loža
315881 (4189) tsh2
»

Alergija na cvetni prah

Oddelek: Loža
432970 (2324) andper

Več podobnih tem