» »

www.ip-adress.com WFT?

www.ip-adress.com WFT?

'FireSTORM' ::

Kako dela "ta stran" mislim ta lookup.
Mene postavi kar v brezovico čeprav sem kakih 100-200 debelih km vstran doma?
Those penguins.... They sure aint normal....

Daedalus ::

Verjetno uporablja geoip. Ki pa je zelo "zanesljiv" pri ugotavljanju natančne lokacije - državo še ugane, kaj več pa bol ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

karafeka ::

Sploh ne dela :)

'FireSTORM' ::

torej neuporabne smeti na internetu?
Those penguins.... They sure aint normal....

rdecaluc ::

ahaha ... iz Lj najde pa Škofljico pri Bohinju. Nakateri so včasih celo trdili da vladne organizacije na tak nacin izvejo tvoj ip.
Est modus in rebus. ,typos

karafeka ::

Povej, na kakšen način bi lahko kdorkoli lociral IP na ravni mesta?
A ma (recimo) siol, razdeljene naslove IP-jev po mestih? Ker potem bi še šlo, vendar bi spet moral imeti javno bazo ipjev razdeljene po mestih, tako kot imajo sedaj (javno) znane ipje po državah (ker jih seveda določajo na višjih instancah).

Ne predstavljam pa si, na kak drug način bi to še šlo.

'FireSTORM' ::

Nikjer nisem rekel da to lahko(morda, ampak ne vem), samo pravim kako imajo tukaj zgrešeno urejeno. Morda še koga zavedejo z lažnimi informacijami.

Edit:
En način bi bil po routingu npr.
Vsak router bi imel vpisano lokacijo nekje in potem vidiš kam in kako se routa promet do nekega IPja, bi že dobil natančnejšo lokacijo. Ker dvomim da je router zadenj pred mojim IPjem lociran v brezovici.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

kekz ::

To ne bo šlo. ISPji očitno uporabljajo dosti tuneliranja in/ali L2 posredovanja (s switchi).
Sem ravnokar preveril in v Mariboru in Novi Gorici imam routo nastavljeno na isti router. Tako pri siol kot pri T-2. Izgleda, da imajo kar večino centralnih naprav na enem mestu.

Če se ne motim, Siol za osnovo uporablja ATM infrastrukturi in preko tega tunelira IP.
T-2 pa ima očitno vso Slovenijo povezano z L2 ethernet povezavami, brez L3 IP usmerjanja.
Sem poizkusil tudi s statičnim IP, in se lahko z njim povežeš s povsem različnih krajev (seveda ne hkrati).

Nezmožnost lociranja IP naslova je težava tudi v IP telefoniji. Npr. da rabiš nujno pomoč in ti uspe samo poklicati pomoč, nisi pa v stanju povedati, kje si. Pri stacionarni telefoniji te locirajo čisto natančno, pri GSM približno, pri IP pa niti to. Celo vsak sam lahko dokaj enostavno uredi (s tuneliranjem), da je dejansko na drugem koncu sveta.

Ibex ::

Sej pri ip telefoniji imaš številko, če jo imaš javno objavljeno vejo kje si.

bluefish ::

mene pa "dokaj natančno" določi (T2). Zmoti se le za nekaj ulic v LJ - verjetno cilja na centralo oz. kaj podobnega.

Good Guy ::

super ane mene rukne v lj čeprav sm cca 45km odlajen od nje>:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kekz ::

Sej pri ip telefoniji imaš številko, če jo imaš javno objavljeno vejo kje si.

In kdo ti preprečuje, da si to številko preseliš k sosedu, ali na drugi konec ulice? Ali pa kar v Ameriko.
Edino neznanje mogoče, saj prenos v drugo omrežje zahteva nekaj strokovnih posegov (tuneliranje).
Znanec je delal nekaj na tem, da bi si tukajšnji Siol TV priključek prerutal v Kanado, ker tam nimajo enih športnih prenosov, ki bi jih rad spremljal. Ga bom naslednjič vprašal, če mu je že uspelo. Pa je s TVjem dosti težje, ker rabi večjo prepustnost, pa še za multicast promet gre.

Še lažji primer.
Npr. da imaš IP telefonijo v podjetju, ki ima po celem podjetju LAN.
Najbolj enostavno, izključiš IP telefon v svoji pisarni, ga odneseš na drugi konec tovarne, ga priključiš tam in pooblaščenim povzročiš 1 teden dela, da najdejo telefon s prav to določeno številko. Recimo, da delaš v podjetju, ki ima izpostave po celi državi in ga odneseš v drugo. Najbrž imajo IT ljudje premalo plače, da bi se toliko potrudili, da bi ga sploh še kdaj našli.

Nisem še poizkusil, morda bi tudi T-2 omrežje preneslo tako selitev. Bom enkrat poizkusil svoj domači telefon priključiti v službi.

mitja_i ::

Na T-2 seveda lahko seliš napravo (telefon), ki pa mora biti vezana neposredno na opremo od T-2 (brez kakšnih routerjev vmes). Vendar T-2 uporablja (nevidno) predpono k številki, ki ponazarja lokacijo naročnika približno tako, kot so omrežne skupine. Ne se bat, ravno zaradi 112 je natančna lokacija naročnika znana. Če pa naročnik želi prenest telefon, mora to sporočiti na T-2 da se potem spremenjena lokacija zabeleži v sistemu. Seveda lahko prenaša opremo od T-2 samo v T-2 omrežju.

kekz ::

Seveda lahko prenaša opremo od T-2 samo v T-2 omrežju.

To velja samo za neposredni priklop v T-2 omrežje, če ne uporabimo nobenih trikov.

Jaz imam kar nekaj strank, ki mi dovolijo pristop v njihovo omrežje samo z mojega službenega IP naslova.
To ni nobena težava, promet malo spelješ naokoli in ga zaNATaš na pravi naslov, ali pa VPN (tuneliranje) s preslikavo v omrežje, ali pa proxy pristop. Možnosti je veliko.

"Problem" IP omrežja je ravno to, da lahko sam uporabnik zelo vpliva na omrežje in topologijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422295 (16036) mtp2
»

Rabim internet. Kako do njega?

Oddelek: Omrežja in internet
331789 (1789) Ibex
»

T-2 telefonija krši zasebnost uporabnikov ?! In pravni vidik ?

Oddelek: Omrežja in internet
426775 (5379) ales85
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961727 (43099) OmegaBlue

Več podobnih tem