» »

Kako postati neviden na internetu

Kako postati neviden na internetu

simnov ::

Nekomu bi rad na mail poslal nek file in jaz bi rad , da me na noben način nebi izsledili.

Senitel ::

Obleč palerino, pa pod mizo se skrij preden pritisneš send... To bi moral delat. >:D :\

Vikking ::

Kar se tiče mail-a je preprosto. High-Tech NOOB varjanta je ta, da greš recimo na mail.yahoo.com si ustvariš nov mail in preko tega dotični osebi pošlješ datoteko.

gumby ::

in tega se ne da izslediti, ker... ?
my brain hurts

fiction ::

Aha, pa si siguren da je vse skupaj legalno?

Najbrz rabis nek anonymous remailer.
Samo v tem primeru seveda ne bos mogel dobiti odgovora.

imagodei ::

Type II anonymous remailerji bi ti najbrž zadostovali. Obstajajo programi, ki znajo pošiljat pošto prek teh remailerjev na ta način, da se dejansko ne da ugotoviti, od kod izvirajo. No, mogoče ima FBI takšno tehnologijo, da bi lahko ugotovil, ampak remailerji običajno tudi ne hranijo prometnih podatkov, tako da je anonimnost res zagotovljena.

Samo pošiljanje preko remailerjev je v bistvu povsem legalno. Trenutno demokratični svet nanje gleda kot na eno izmed orodij svobode govora. Če želiš na ta način izraziti neko mnenje, pa iz svojih vzrokov ne želiš razkriti svoje identitete, je to povsem OK.

Seveda pa se remailerje da tudi zlorabiti. Torej, če misliš nekomu poslati virus, trojanca ali pa mu groziti, se raje ustavi in premisli, kaj počneš.
- Hoc est qui sumus -

lymph ::

Kaj pa če uporabiš tor in preko njega ustvariš račun na gmailu?
"Belief is immune to counter example."

Liker ::

lymph:
Sem za hec ustvaril racun na yahoo, preko Tor-a in deluje. E-mail je itaq xy z nekimi bogus podatki, IP pa je prav tako xy zaradi tor-a. Neizsledljivo torej...
Predvidevam torej da deluje enako tudi preko gmail, hotmail ipd.

Avtorju teme pa rahlo opozorilo, da ne bo kaksnih nelegalnosti zganjal. Ker mi ni cisto jasno zakaj bi hotel nekomu poslat nekaj za kar noces da ve od koga je. Edina opcija ki jo vidim je da gre za nekaj 'slabega'.

EDIT: Ok ni nujno da gre za zlobno datoteko, lahko da avtor zeli le poslati e-pismo svoji izvoljenki/izvoljencu in anonimno izpovedati ljubezen >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

simnov ::

obsolutno ni nič slabega

Idejnik.SI ::

Slabo ali ne, nameni pošiljanja na takšen način so vprašljivi. Posebej za nas, nevtralne opazovalce, ki se, kot rečeno, popolnoma razumljimo vprašamo...čemu? Because there is always some hidden agenda. Is is for fun? Is it for you, to make a statement? Or do you just want do something... questionable?

But then again, storiš lahko karkoli in kakršenkoli način. Odgovore imaš zgoraj...:D


Idejnik.SI

grex ::

Lahko npr. tako izdaš kakšnega mafijskega šefa policiji. Namen je vsekakor dober, anonimnost pa več kot potrebna.

Lahko prijaviš nelegalno početje nekoga, ki ti lahko škodi.

Pač, obstajajo razlogi, ki niso nujno nemoralni.

dj_chato ::

V takih primerih bodo vedno obstajali dvomi, legalno ali ne, škodljivo ali koristno!
Vsa je odvisno od človeka samega! 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali si z vpn pro res anonimen na netu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12125251 (22944) poweroff
»

GPG šifiranje e-pošte preko proxya

Oddelek: Omrežja in internet
162367 (2026) poweroff
»

Kdo lahko vidi moj IP?

Oddelek: Omrežja in internet
52054 (1740) backup
»

Ali je telnet anonimen?

Oddelek: Omrežja in internet
61574 (1246) hruske
»

Kraja gesel ambasade

Oddelek: Novice / Zasebnost
154763 (3827) poweroff

Več podobnih tem