» »

USB.ji ne delajo. nujno

USB.ji ne delajo. nujno

snapz0r ::

Zdravo

ko sem hotel priklopiti usb naprave, mi stvar ni funkcionirala, sprobal sem tako da sem miško ( razer ) sem prilopil najprej na usb, potem še na priklop ps2 in v nobenem primeru ni delala . potem sem eno drugo miško priklopil na usb, ni delala, priklopil na ps2 tam pa zdaj dela. takda ja, usb.ji ne delajo. Zanima me kaj bi lahko bilo to narobe ? driver.ji so naloženi na računalniku takda mogoče problem v priklopih ?


AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+

Chelios ::

V katere USBje si priklapljal? Tiste na ohišju (spredaj, ob strani, ...)? Al tiste ki so zadaj in so na matični?
Just juice me!

snapz0r ::

zadaj ki so na matični.

Spike Edin ::

Kateri operacijski sistem uporabljaš?
The PC Doctor

snapz0r ::

Windows XP

jishiri ::

kater OS pa uporabljas? kdaj se je to zacelo dogajati?

najverjetneje je problem v driverjih tako da poiskusi z System Restore...

snapz0r ::

na matični ne more biti nič narobe ?

axee ::

Možnost je, da so ti na matični crknili, vseeno najprej proskusi z svežimi driverji.

T-Majo ::

Meni je senzor crnik na Razer Viper, prijatelju pa na Razer Copperhead. Najprej je počasi izgubljala stik (kot bi jo ročno deval v USB in nazaj iz njega), na koncu so še samo tipke za klikat delale. Se ti dogaja kaj podobnega?

Lahko ti prijatelj posodi kakšno PCI razširitveno USB kartico. Boš videl, če bo tam delalo.

snapz0r ::

hmm, probal dati na novo gor driver.je in ne dela. driver.je potegnil tudi z interneta in tudi ne delajo. pogledal če so usb.ji omogočeni v biosih in so. takda : S kaj bi blo.

Spike Edin ::

Si probal odstraniti vsako posebaj v Device Manager>Universal Serial BUS controllers (desni klik in unistall oz odstrani) potem ko odstraniš vse resetiraj računalnik. Če ne bo delalo potem še 1× posodobi USB gonilnike.
Na koncu ti ostane v Device Manager > Universal Serial Bus Controllers > USB Root Hub > Power Management, odklukaj polje spodaj, to moraš storiti na vsakem posebaj USB root hub.
Allow the computer to turn off this device to conserve power prevedeno pustite računalnik za izklop te naprave za ohranitev moči.
Upam da ti bo pomagalo ;)
The PC Doctor

snapz0r ::

Nimam tega universal serial bus controllers. mam samo tako

Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
Standard OpenHCD USB Host Controller
Usb root hub
usb root hub.

Spike Edin ::

Nimam tega universal serial bus controllers. mam samo tako

Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
Standard OpenHCD USB Host Controller
Usb root hub
usb root hub.


No na to sem cilal .. To se nahaja pod Universal Serial BUS controllers, na vsako posebaj klikni z desnim klikom na miški in izberi odstrani (unistall) potem ponovno zaženi računalnik.
The PC Doctor

snapz0r ::

rabim ponovno zagnat rač. ?

lp

na koncu ko sem dal turn off. itd. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snapz0r ()

Spike Edin ::

rabim ponovno zagnat rač. ?

lp

na koncu ko sem dal turn off. itd. ?


Mogoče me nisi najbolje zastopil:

Plan A: odstraniti vsako posebaj v Device Manager>Universal Serial BUS controllers (desni klik in unistall oz odstrani) potem ko odstraniš vse resetiraj računalnik. Če ne bo delalo potem še 1× posodobi USB gonilnike.

Plan B: Device Manager > Universal Serial Bus Controllers > USB Root Hub > Power Management, odklukaj polje spodaj, to moraš storiti na vsakem posebaj USB root hub.
Allow the computer to turn off this device to conserve power prevedeno pustite računalnik za izklop te naprave za ohranitev moči.

Prvo izvedeš plan A in če po ponovnem zagonu USB-ji še vedno ne bojo delali potem probaš plan B ;)
The PC Doctor

snapz0r ::

ja sem zastopil : ) sem ODKLJUKAL pač ono polje spodaj. In v vsakem primeru USB-ji še vedno ne delajo ; )

celebro ::

Lahko si downloadaš Ubuntu live cd in poskusiš, če delajo usb-ji na Linuxu. Če ne, je skoraj zagotovo hardware napaka. Pa poskusi še kakšno drugo usb napravo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ne dela

Oddelek: Strojna oprema
73862 (2913) bastadu
»

Pomoč pri zvočni in čitalcih kartice

Oddelek: Programska oprema
122348 (2252) jan01
»

USB porti odpovedali

Oddelek: Strojna oprema
8988 (988) All
»

USB 2.0 ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
61111 (1016) hous3r
»

USB -sesuvanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71013 (910) Kawl6

Več podobnih tem