» »

Ali matična plošča deluje tudi brez procesorja?

Ali matična plošča deluje tudi brez procesorja?

fr!Xy ::

Lp!
Vem da sem se v naslovu malo čudno izrazil, ampak doma imam računalnik pri katerem se ob zagonu zažene samo ventilator proesorja. Zato sem testiral ostale komponente v drugem računalniku in delujejo brezhibno. Nato sem na drugem delujočem računalniku odstraniil vse komponente ter odklopil diske, CD-ROME itd. tako da je na matični ostal samo procesor, ter zadevo zagnal in matična je lepo je spustila beep zvok. Enako tehniko sem preizkusil tudi na nedelujočem računalniku ampak matična plošča ne piskne zato vem da je nekaj narobe z matično ali procesorjem, nato sem iz matične odstranil še procesor in seveda ista zgodba. Ker žal nemorem procesorja testirat na drugi plošči me zanima če matična plošča (seveda tista ki deluje), tudi brez procesorja piskne? Če je temu tako potem sem lahko prepričan za okvaro matične plošče.

Malo zakompliciro, ampak upam za pomoč.
Pozdrav, fr!Xy

#000000 ::

Brez procesorja ne deluje, ne bom pa reku da kaka ne piskne, pač da opozori da ni proca, ampak do sedaj je še nisem srečal.

fr!Xy ::

Aha torej je 99% procentov da je matična ufč, kaj pa glede procesorja?

Killermode ::

fr!Xy je izjavil:

Aha torej je 99% procentov da je matična ufč, kaj pa glede procesorja?

Si dal baterijo iz matične vn in razelektril celo matično?

fr!Xy ::

Z jumperjem sem resetiral bios...

Duhec ::

Brez CPUja Bios ne štarta in tako niti ni POST beep error kod.
Preglej plato, če ni kje kak napihnjen kondenzator in preveri, če ima cpu dodatno napajanje (4pinski kockast 12V konektor).
Opiši konfiguracijo (katera plata in cpu, ram...).
Preveri, če nimaš na reset konektorju priklopljeno kaj drugega, da ti ne drži cpu v reset stanju. :)
Iztakni ram palčko, spihaj podnožje in če imaš več ram palčko jih izmenično vstavljaj nazaj, da stestiraš, če ni katera zanič.
Clear Cmos (Ravno tako vse ostale mahinacije okoli ram ali cpu ) moraš narediti, ko nimaš vštekanega mrežnega 220V kabla !
Poročaj.

fr!Xy ::

Am CPU ima dodatno napajanje, ram in ostale komponente delujeo, na reset konektorju ni nč priklopljeno ker ko iz njega odstranis jumper se plata sama zalaufle, rame posikusil posamično vstavlat, ampak plata zgleda da sploh POST ne naredi, in tako ne spusti nobenega zvoka.

fr!Xy ::

Stranka se je odločila za novo matično ter procesor, sedaj me pa zanima najbolša kombinacija za okoli 160€, Računalnik je bol namenjen internetu kot pa igranju igric, če bo kaj špilav bo to Microsoft Flight Simulator. Rami so DDR2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

amigo_no1 ::

"Novih" starih zadev (kar MB z DDR2 vsekakor je) se ti ne splača kupovati, so predrage in ponujajo premalo p/p, saj jih nove povozijo po levi in desni.
http://www.dinokomp.si/index.php/cPath/...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Primer kar se splača kupiti, če mora biti ddr2 mb (cpu priložen):

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI express x16

Oddelek: Pomoč in nasveti
242561 (2257) shadeX
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398610 (8057) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354871 (2999) Riff
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351881 (1363) gt55gre
»

pomoč pri matični

Oddelek: Pomoč in nasveti
381198 (1198) El Barto

Več podobnih tem