» »

Upgrade računalnika

Upgrade računalnika

J3RZ ::

Ime osnovne plošče: Asus A8NE-FM
Tip procesorja: AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+
RAM: 512

Zanima me nakup nove grafične kartice ( 8500gt), in me zanima če je dovolj če zamenjam grafično kartico in matično ploščo?


lp in hvala :))

mtosev ::

premalo rama imas. Dokupi se 512mb. (Saj lahko das grafo not ampak ne bo izkoriscena, ker je premalo rama.)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dolenska ::

kot prvo dodaj ram, potlej pa šele grafo. ker če nimaš dovolj rama ti grafa ne nuca ama ništa.

J3RZ ::

aha bom dokupu še 1 giga rama. A matično je treba novo kupit al bo ta vredu? Pa če se da kje videt kulk slotov za rame je ne da bi odpiru mašino, ker je še v garanciji (u skrajni sili bom ofnu, mesec garancije je še).


EDIT:

Matična ma PCI-E 16x priključek, grafična pa tut, a to pomeni da bo delal al so še kaki drugi problemi lahk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J3RZ ()

jperc21 ::

Poglej malo v navodilih ki si jih dobil z računalnikom ali pa malo zgoglaj tvojo matično ploščo in preišči internet.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Urc ::

aha bom dokupu še 1 giga rama. A matično je treba novo kupit al bo ta vredu? Pa če se da kje videt kulk slotov za rame je ne da bi odpiru mašino, ker je še v garanciji (u skrajni sili bom ofnu, mesec garancije je še).

Drugače če vpišeš model svoje plošče v npr g00gle vidiš kakšno slikico.

aha bom dokupu še 1 giga rama

Ne vem če je to dobra ideja... Glede na to da plata omogoča dual channel. Jaz bi na tvojem mestu kupil 2x1 GB kit ali pa bi imel kombinacijo 2x512. Rami so sedaj dokaj poceni, čeprav ddr1 drži ceno.

Aja pa nisi povedal za kaj misliš uporabljati računalnik (igre, zahtevnejši programi... ?)

Lp

J3RZ ::

2x 1gb...A tole je vredu?

Meu bi za špile, sam nimam velik dnarja to je problem...tist res maximum je 150€


Hvala za odgovore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J3RZ ()

Veron ::

Ne, tole so DDR2 rami, ti boš rabil DDR1

J3RZ ::

Jz sm biu 100% da mam DDR2 sploh gledu nisem 8-O.

A je važn kaki so, al sam da je ddr1?

Urc ::

DDR 1 morjo bit. Grafične 8500 GT pa se na daleč izogibaj. Kupi rajši kaj iz prejšnje serije. Npr. Ram + Grafična

Tukaj si lahko ogledaš test grafičnih kartic.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

J3RZ ::

Zej mam pa še eno vprašanje (nisem še nič upgradu), tale matična (sem jo že gor omenu), ni ista kot jo mam jaz...tam se vidi 2 slota za RAM-e (modro), jaz mam pa notri še dva (črna)...A je možno da je to za ddr2?

joze28 ::

Ne Tvoja plata podpira samo ddr1 rame

J3RZ ::

Za kaj pa so pol črni sloti? Ker ddr1 ne gre not, so pa isti ko za rame...

dzinks63 ::

:)) Imaš najbrž ASUS A8N-E in ta podpira samo DDR1 ram, ne moreš dat gor DDR2. Gor lahko daš do 4x1GB DDR1 rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko bi prodal star pc??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191614 (1277) edi123
»

Zanima me vrednost teh komponent

Oddelek: Kaj kupiti
151534 (936) Trdi
»

kako naviti procesor?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
634171 (3874) biokill
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7806 (806) tilinho20
»

PROSIM za pomoč pri nadgradnji PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191705 (1564) Jan987

Več podobnih tem