» »

Se sploh splača dodati RAM, DualChannel, 1T 2T?

Se sploh splača dodati RAM, DualChannel, 1T 2T?

Bellzmet ::

Živjo!

Imam Geil Value 2*512 DDR PC3200 400Mhz DualChannel ploščice na DFi Infinity Ultra, ki sta na posebnem kanalu in delujeta v dual channel.

Razmišljam, da bi dodal še 2 isti ploščici pa me zanima, če bo stvar bolje (hitreje delala)?

Neki sem zasledil, da naj bi potem šlo iz 1T 2T, pa ne razumem kaj to pomeni?

TUKAJ je manual.

lp

kixs ::

Ram dela tako hitro kot pac dela. V Dual nacinu ene 5-10% realne razlike. Vec rama ti bo prav prislo le v primeru, da ti ga zmanjkuje. Zaradi vec rama ti sam racunalnik ne bo prav nic hitreje delal.

V Dual nacinu ti ze zdaj deluje, potem glede tega ne bo razlike.

lp

Tic ::

Več rama vsekakor ne škodi.
persona civitas ;>

Cveto ::

Ne vem če ste prav razumeli kaj je hotel tip vprašati...

Več rama je seveda bolje, problem nastane pri uporabi 2+2 modulov, ko je potrebno zaradi stabilnosti spustiti čase na 2T, pa še kaj drugega....

Bellzmet ::

No evo Cveto je napisal tisto kar mene zanima.

Vem da bi bilo najbolje imet 2x1Gb samo pride veliko dražje.

lp

GrimReaper ::

Ne vem kako je z DFI, ampak Gigabyte K8NF-9 nForce 4 ima zelo slab memory controller.
4x512MB Geil ne delajo na 200MHz, čeprov dva po dva delajo z lahkoto na 250MHz. Trenutno so tako na 177MHz 2.5-3-3-6 2T. Možno je sicer igrat Crysis, sam sem bil prov presenečen kakšen bottleneck je Athlon 64 3800+ CPU, borih 20-30FPS z 2600XT na 1024x768 low, medtem ko sem mel jest na C2D+7600GT (ki je za 10-20% slabša kartica), 40-50FPS. Sam CSS pa bolje dela (110 vs 92FPS), pa rabi močan CPU, lahko da Crysis zarad Viste slabše dela.
Kakorkoli, brat zdej lahko vsaj normalno igra Crysis na Visti, ni pa hotel nazaj na XP, drgač za XP je čist zadost 1GB.
Je pa vsekakor jeba nadgrajevat star sistem, zdej bi blo dobr še kak X2, če se bo kje našel.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

prvo kot prvo, NF4 oz katerkoli chipset za K8 nima ugrajenega memory kontrolerja, ker je le ta ugrajen v sam procesor.
mislm, da je bla samo ena plata od DFI sposobna poganjat 4 module v 1T nacinu, ostale vedno v 2T. razlika med 1T in 2 T je cca 10% (kdor ne verjame nej samo memtest zalaufa).
jest mam raj 1GB rama v 2.2.2.5 1T, kot pa 2GB z visjimi timingi in 2t.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bellzmet ::

Ali je 1T=DualChannel ali gre za drugo stvar?

Dr_M ::

ne ni to to.
1T in 2T se pri nekaterih platah oznacuje kot Command per clock oz CPC. 1T je enabled, 2T je disabled.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

imam 2 x 512MB + 2 x 1 GB na DFI plati, deluje brez problemov v DualChannel + sistem je navit.

Cveto ::

Trije moduli precej lažje delajo skupaj kot štirje. Meni so 3x512MB moduli delali bp, ko pa sem dodal četrtega se pa sistem na 1T sploh ni hotel zagnati, pa tudi pri 2T ni šel ni ti malo čez deklariranih 200mhz. Pa sem imel dobro plato (DFI Ultra-D in 4 enake rame)

Glede tega kaj se bolj splača je zadeva odvisna od tega kaj večinoma počneš z računalnikom. Če igraš špile zna biti 2x512 na polni brzini res boljša varianta, meni ki pa sem mi je šlo za čimboljšo odzivnost sistema pri veliko odprtih programih pa je 4x512 varianta bolje delala.

Pesimist ::

GrimRipper: je ta tvoj procesor slucajno Whinchester jedro? Ce je bo to vzrok zakaj nemores poganjat 4x512 na 400Mhz.
Whincester je mel neki bedni serijski bug kjer so lahko samo na 333Mhz delali rami. Kak je z naslednjimi verzijami nevem vec.

Bellzmet ::

V manualu od DFi tudi piše, da lahko delajo 4 rami skupaj po 400mhz. Samo morajo biti single sided.

nejko8 ::

Jst mam A64 san diego in 4x 512mb geil value rame, dela na 2T, plata avtomatično nastavi rame na 333mhz, vendar pa lahko komot spremenim na 400mhz in imam povrhu navite na 227mhz oz 454mhz.
Moje menje: več rama in 2T je boljše kot 1T, še posebej ker je 1Gb dandanes že nekam malo...

j3rn3jk ::

Glih taprava tema zamene.
Jaz tudi načrtujem v moj sistem dograditi 2x512 ddr (Geil Value),
Trenutno imam 2x512, v biusu imam rame nastavljene na 266, fsb imam na 310. tako da mi rami delujejo na 412mhz.
Zdaj me pa zanima če bom lahko imel enaki OC z 4x512 rama ??

draa ::

mene pa zanima ali morata biti za dual chanel 2 enako velika rama ali je "ta funkcija dual chanel" mogoča tudi za različno velika rama npr 1Gb in 2Gb

lp

Cveto ::

Morata biti enako velika!

Deflector ::

Kako pa je z uparjevanjem po firmah in latencah ter hitrostih, ker trenutno imam eno palčko Team Group Xtreem rama PC 6400 800 Mhz 1 Giga 4-4-4-10 pa bi še eno enako dokupil ampak jih nikjer ne najdem, vse le po parih 2x1 giga, kar mi ne pride v poštev ker bo takrat zopet ena manjkala :8)

Dr_M ::

ce bi dobil en modul z enakimi specifikacijami,pomoje nebi smel bit problemov,tut navit bi se dal neki,verjetn pa ne tok,kot ce bi mel dva enaka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

tudi če so latence različne bo delalo brez problema.

Sc0ut ::

Imam 2x512 geil value ddr2 in 2x512 team elite ddr2. Dela normalno na 5-5-5-15 in 400mhz, kot so obojni deklarirani. Vsi moduli so enostranski, torej pridejo skupaj 4 strani. Problem nastane, ko imaš skupaj 6 strani rama pri amdjih. Tako da 4x512 naj ne bi sralo. 4x1gb pa že serje, ker imaš skupaj 8 strani, glede na to, da so povečini 1gb palčke dvostranske.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3700+ san diego + a8n5x

Oddelek: Navijanje
91187 (1061) nejko8
»

Kateri rami za Abit NF7-s v2.0?

Oddelek: Kaj kupiti
81552 (1253) EvilDare
»

Kombiniranje 4 x 512 rama v dual channel?

Oddelek: Strojna oprema
161392 (1061) igorn
»

Katere RAMe???

Oddelek: Kaj kupiti
352642 (1972) MEDENA
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844784 (3197) Fury

Več podobnih tem