» »

Katere RAMe???

Katere RAMe???

Ajnstajn` ::

Katere rame naj kupim? kupil bom 2x512 MB dual channel. Zdaj me pa zanima, keri se najbolj splacajao ??? Najprej sem mel v mislih tele
Pol pa sem neki bral, pa sem prebral, da se najbolj splacajo rami z Samsungovimi TCCD cipi, vendar so precej drazji, pa me zanima kere mi priporocate.? Ali so kaksni z samsungovimi TCCD cipi poceni?
//

boštjan ::

če se ne misliš it extremnega navijanja,kar te vzemi
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Dr_M ::

uzem apacer pc4000 - samsung tccd ali twinmos speed premium z novimi bh5.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ajnstajn` ::

hmm, sem iskal te apacherjeve, pa jih nikjer nisem nasel, a ve kdo mogoce, kje se dajo dobiti..?
Aha, pa keri so pa pol bolsi tile apacherjevi ali twinmos??
//

Jan987 ::

a so te rami drugac dobri za navijat?

Do kolk mhz pa se navijejo?

cojss ::

Apacerjeve TCCD PC4000 imajo v bofu v ljubljani mislim da po 21000 za 512Mb.

Ajnstajn` ::

Rabil bi kaksno onilne trgovino, ker mi je BOF predalec.
Torej se ti apacherjevi najbolj splacajo?
//

Jan987 ::

do kolk mhz oa grejo teli ?

Ajnstajn` ::

Ali pozna kateri kaksno online trgovino, kjer bi lahko kupil te apacherjeve rame??
Kupil bi sicer 2x512 MB dual channel.
//

para-site ::

Če ne misliš navijat, ti priporočam
Ram DDR 1GB GeIL PC3200 Value DualChannel (2*512) 26.500

Za navijat pa si poglej malce OCZ ali Geil ta dražje...

Caligula ::

Ma, ce ne misl navjat itak dobi za manj kokr 10 jurjev 512 Mb ploscico DDR 400 Apacerjev pr PC-DOMu.
To je itak smesno poceni. Verjetno se celo dajo navijat samo, ce pa ne misli navijat pa itak sploj ni za razmisljat pol.

OldSkul ::

Tudi če misliš navijat imaš lahko slabše rame. Jaz imam Geil value in imam svojega AMD 64 3000+ furam na 2430 Mhz.
Pa ne govort, da taki rami niso za navijat. Zakaj pa so delilniki?

para-site ::

Pri Apacerjih je smešno nizka tudi kvaliteta:D
No, ceni primerna.

Dr_M ::

Pri Apacerjih je smešno nizka tudi kvaliteta

se en ki neve kaj govori.


ok, usi ki pravte, ce ne misls navijat potem blablabla.
kaj pa ce hoces met pri 200mhz nizke timinge? sori, to zame ni navijanje, ampak se zmeri pa precej prinese k hitrosti.
jest sm dau za 2x 512mb 48k sit, zato da mi delajo na 205mhz pri 2.2.2.6 1T. in mi NI zal. ker je zadeva hitrejsa za 10-15%, kot je bla z PQI rami na 2.5.3.3.6 1T.

tko, da, ne bluzit neki v tri dni. ce hoces najcenejse rame in te bk za speed, potem navali na pocen rame, ampak ce hices pa neki solidnega in hitrega, ampak vseen nebi naviju, potem pa je treba mal vec kesa vrzt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

para-site ::

No, utemelji prosim, kaj je tako kvalitetnega na teh low-cost Apacer ramih???
Razen cene:D

Dr_M ::

No, utemelji prosim, kaj je tako kvalitetnega na teh low-cost Apacer ramih???

to, da delajo vsaj tako dobro, kot precej drazji?
lahko ti utemeljis, kaj je tako nekvalitetnega? ti je ksn cip stran padu? :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

5pellfire ::

Dr.M, kake rame maš zaj ti not? Jaz mam tudi PQI-je na 200MHz pri 2.5-3-3-11 na NF7-S, pa me
močno matra da bi nabavo nekaj boljšega da bi lahko mel nizke tajminge. Na kaj več kot pa 200MHz
pa ne mislim it, ker se mi že procesor fejst greje (okoli 50C idle ;(( - mam pa Bartona 2600+ na
2300MHz@1.825v). Vsaj dokler nebo voda not prišla (konec leta ali pa ne sploh;(( ).

Jan987 ::

sej če maš box hladilnik to sploh ni tko velik k men se je 2400+ grel na 53stopinj k še ni bil nč navit!!!

Ajnstajn` ::

Dr_M, kaksne pa potem ti imas RAMe ?. Jaz bi jih tudi rabil v priblizno taksen namen, kot ti...da bi izboljsal malo timinge...za navijanje pa ne lih....Povej se, kje si jih kupil.
//

Caligula ::

Bulldog, ti raje zamenjaj procesor in sistem namesto, da za vodo denar dajes. Glede na visoko voltazo mas slab procesor, ki ga je treba fajn kurit, da da kaj od sebe. Namesto vode raje prodaj to jetrco in si kupi DFI NF3 plato in A64 procesor. Bo veliko bolj letelo pa se greje se ne in pol sploh ne rabis vode.

Nima smisla za to garo vodno hlajenje delat.

5pellfire ::

Caligula, jetrca:D bo morala delat še vsaj kako leto ali dve - zakaj see below.
Vodno pa je tudi pod zelo velikim vprasanjem, verjetno bo res z novim
sistemom.

 http://www.shrani.si/pics/kif_03336781.jpg

http://www.shrani.si/pics/kif_03336781.jpg

].

Shark-357 ::

Kar se Geil Value rama tiče je super za ta keš men so delal na Dfi nf3 265fsb1:1@1T in 285 1:1@2T
Apacer pa ne priporočam če bi rad gonil visok fsb na 1T ker 2x512mb ne dela več kot fsb270-280 pa še to na 2T je pa zgodba dugačna z 256mb moduli ki letijo tudi do 315-320 fsb na 1T
priporočam pa Geil Ultra X(2x512mb,70K,TCCD) , Geil Ultra Platinum ki kolegu letijo na 300@1T8-O (2x512mb,45K) ali Twinmos Speed Premium(2x512mb,BH5,cca36K) pa tudi niso slabi

Zgodovina sprememb…

royal ::

Zdravo mene zanima katere rame naj vzamem v mislih imam
OCZ 2x512 PC4400 al bi kaksne corsair al kaj drugega.Gre se seveda glede navijanja vzel bi drazje tam okrog 533 mhz ima kdo kaksne pozitivne izkusnje z zgoraj omenjenimi rami..lp
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

Dr_M ::

Bulldog, Ajnstajn`: mam apacer pc4000 s samsung tccd. 2x 512mb. :) so pa nekje srednja cena. 22k sit za 512mb modul.
mam pa se twinmos speed premium z bh5 cipi, sam mi na tej plati delajo samo na 2.3.3.6 1T.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

royal ::

No za katere bi se vi odlocil..lp
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

Zlate ::

Ljudje božji! Pa naj že nekdo spregleda ter končno dojame, da ni praktično nobene omembe vredne razlike zaradi nizkih tajmingov!8-O
Kaj prekleto noben ne dojame, da se ne splača dati enkrat več denarja samo zato, da ti rami npr. delajo na CAS2!?! Google google google!!! Preberite si par testov ali pa še bolje sami testirajte (pa ne v debilnih sintetičnih testih!), pa boste končno razsvetljeni! Če je pa nekdo že toliko zagret in sveto prepričan, da to ni res in da on že ve, da tajmingi pomenijo veliko - naj ta denar raje porabi za recimo boljši procesor ali še bolje grafiko (igričarji) pa naj mi potem še trdi da ni učinek veliko boljši!
Ne morem verjeti, da so na tem forumu ljudje, ki se že toliko časa ukvarjajo z računalniki, pa še niso prišli do tega zaključka?:\
V glavnem: Novopečeni računalničarji - ne splača se dajati denar za dražji RAM, le-ta bo veliko bolje naložen v kakšno drugo komponento (npr. pivo s kolegi:D :P ;) )
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Jan987 ::

no jest pa nameravam kupit 512mb rama. Za to nameravam porabitni nekje do 15.000sit!!! Kateri ram bi bil najboljši zame in katerega bi lahko najboljše navil?
Voltaža ne sme presegat 2,7v

misso ::

Kaj pravite na te rame 512MB PC3200 DDR TwinMOS Speed Premium za 15.960 SIT v mlacomu. Zdele mam geil 512 rame pa bi jih zamenal za 2X512 v dual načinu.

GUFY ::

TwinMOS Speed Premium so odlični rami pogoj je, da ti plata podpira napetost na ramu do 3.5V. Meni 2x512MB modula stabilno delujeta na 260MHz se pravi 520 DDR. Pa še slikica.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

Jan987 ::

a uni k niso sped premium pašejo.

Al tale pala podpira une k niso sped premium ampak navadne. tele!!!

MEDENA ::

ne se jebat samo še slabih 16K ???

Jan987 ::

res me zanimajo vprasanja iz zgornjega posta. a mi lohk en ofgovori!!!

misso ::

Kaj pa tele Corsair VS512MB400 pomnilnik Cena (SIT): 12.840,00 pri jae

ali

512MB PC3200 DDR TwinMOS Speed Premium za 15.960 SIT v mlacomu

oba bi dal v dual načinu

katere kupiti bom tudi navijal

neron ::

Mi zna nekdo povedati razliko med Geil DDR Value 2 X 512 MB 400 MHz in 2kom Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz, razen pakiranja seveda.

Rami pa bi našli dom na 8RDA6+ Pro v dual channelu.

cajac ::

Lej jst ti priporočam kup u mlacomu TwinMOSA maš 512MB za 11k. Jst ga mam in sm zadovoln, če pa misliš navijat ti bojo pa drugi povedal, k sam nimam lih izkušenj z tem.:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

MEDENA ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842452 (18129) sirotka
»

Navijalski ram

Oddelek: Kaj kupiti
121236 (979) rovtarček
»

Kater DDR?

Oddelek: Kaj kupiti
10980 (854) mtosev
»

corsair 533MHz ram

Oddelek: Kaj kupiti
251008 (838) Jan987
»

Komentar Konfiguracije AMD 64 939

Oddelek: Kaj kupiti
181617 (1140) cosmos

Več podobnih tem