» »

Amis ADSL modem + router?

Amis ADSL modem + router?

Jackass ::

Živjo!

Presedlal sem iz Siola na Amis in prejel nov modem. Prej sem imel nastavljeno tako, da sem se na internet povezoval z uporabo PPPoE na mojem routerju. Amisov modem pa ima že vgrajen router in že ta sam samodejno vzpostavi povezavo z internetom. Sedaj pa ne vem kako naj nanj priklopim svoj router?

Ali je možno tudi na tem modemu nastaviti tako, da se vede le kot modem in ne tudi kot router?

Mimogrede za informacijo: Firma Amisovega modema je SpeedTouch. Moj router pa je Linksysov.
jAcKaSS

ToniT ::

SpeedTouch je možno nastaviti, da ti deluje kot modem. Pokliči na Amis in ti bodo zadevo uredili v minuti. Vendar sem imel jaz probleme z routerjem LevelOne. Zato je dobro preveriti, če stvar deluje. Po drugi strani pa mi je router od Amisa kar všeč. Ima en kup nastavitev in tudi 4 mrežne izhode. Dobra rešitev za ne preveč zahtevnega uporabnika!

KTr1sk ::

Nekaj mi povejte imam dodaten router na modem in lahko mi deluje na oba načina preko routerja

1.) Če nastavjo amisov modem da deluje kot naveden modem (oni pravjo bridge nastavitev)
se preko mojega routerja povežem preko PPPoE
(vpišem uporabniško ime in geslo v router)

2.) Če je amisov modem nastavljen kot router imam na svojem routerju nastavljeno
Dynamic IP Address Obtains an IP address automatically from your service provider.
(nimam nobenega uporabniškega imena in gesla vpisanega)

in kaj je boljše..dela oboje in ponavadi če sem kupil router so mi izklopli amisov modem kot router..v čem je frka če vseeno dela???
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Bakunin ::

frka je, da imas dvojni "NAT"

KTr1sk ::

in kaj to pomeni "NAT"?

kakorkoli v obeh načinih dela boljše če je zraven router, ker drugače včasih kar ne odpre stran in klinem "osveži" in dela stran...to dela na kablu in preko wifija, če pa je preko routerja pa je ok, pravtako je pri kolegu ki ima amis "mora" biti router zraven je enostavno "boljše"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bakunin ::

https://www.google.com/search?channel=f...

Ce imas router - naj ti nastavijo Amis modem/router kot bridge oz. da je samo modem.

KTr1sk ::

Ja sej če modem nastavjo ko da je sam modem deluje samo na ta način:
Povezava preko PPPoe :
Se vpiše uporabniško ime in geslo, ki sem ga prejel od ponudnika
internetnih storitev


Če pa nič ne nastavljajo in da dela modem kot ruter pa dela tudi z "zunanjim" ruterjem preko te nastavitve:
Dinamična povezava:
Ponavadi se uporablja s kabelskim internetom in optičnim kablom običajno le
ti potrebujejo dinamično povezavo.



Ne vem če vedno kaj to točno pomeni NAT, ampak ne vem v čem je kao boljše če je nastavjeno na modem če imamo router če dela tudi drugače?
Skupna raba naslova NaT IP
Za privarčevanje s stroški dodajanja IP-naslovom posameznim
računalnikom v vašem domu, vaš usmerjevalnik uporablja
tehnologijo prevajanja omrežnega naslova (NAT), ki omogoča
skupno rabo enega naslova IP v celotnem omrežju
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

...:TOMI:... ::

Pri amisu lahko klub temu, da je že vzpostavljena povezava na modemu, vseeno vzpostaviš PPPoE na routerju. Ne rabiš preklapljati v bridge.

Sem pa imel eno zanimivo težavo enkrat na amisu, namreč njim se je "resetiralo geslo" za moj PPPoE, jaz sem poizkusil z resetom vseh naprav in ni pomagalo. Šele klic na tehniko je rešil zadevo, ker se je pri njih nekaj sesulo.
Tomi

KTr1sk ::

Sem ravno sprobal in imaš prav vseeno dela na routerju PPPoE čeprav ni modem v bridge, to pa je čudno,no pomembno je da dela...

Glede gesla za PPPoE sem imel pa probleme pri kolegu da ni hotelo delat...kakor da ni pravo geslo in mi ni druga takrat preostalo kakor da je preko
Dynamic IP Address Obtains an IP address automatically from your service provider.
in je modem pač kot ruter..nč jasn...sam da dela pa se druga ne obremenjujem več :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Hayabusa ::

Pri amisu lahko klub temu, da je že vzpostavljena povezava na modemu, vseeno vzpostaviš PPPoE na routerju. Ne rabiš preklapljati v bridge.

Samo če imaš dinamičen ip (privzeta nastanitev), lahko vzpostaviš max 3-4 sej pppoe seje.


OP
Če ti zadošča SpeedTouch v modem+router načinu, potem svoj router raje odstrani iz povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KTr1sk ::

Imam ENKOM amsiov modem, ki pa dela boljše če je zraven router, ampak je kar privzeto nastavljen torej kot router...
in dodaten router nastavljen na dinamčen IP
Dynamic IP Address Obtains an IP address automatically from your service provider.
..je tukajtudi omejeno koliko je pcjev gor?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Hayabusa ::

lahko vzpostaviš max 3-4 sej pppoe seje

oz če imaš router, ki izvaja nat, imaš lahko naj priključeno +200 naprav.

Bakunin ::

ce imas svoj router, ki ima vec rama/cpu in imas vecjo kontrolo nad njim, potem je bolje bridge+svoj router.


ce te to ne zanima in hoces cimmanj skatel - pa pustis amis modem kot router in "svoj" router prodas na bolhi. ;]


preberi si kaj NAT pomeni...

KTr1sk ::

mislim da je samo v win8.1 napaka da preko amisova modema mi večkrat meče ven napako da ne odpre strani
strežnika ni mogoče najti



sen pa našel
rešitev:
http://www.eightforums.com/windows-upda...
ki je boljše čeprav še vedno včasih ne odpre čeprav vem da dela stran

če pa je posebej router vklopljen pa te napake ni, pa čeprav imam brez bridge ...čudno..ima še kdo takšne težave?...ali je wifi ali na kabel je enako..pomembno je samo da je preko "domačega" routerja...in to dela samo na amisu,...sem nesel kolegu ki ima siolov modem odpira brez težav
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mare87 ::

Problem je z DNS serverji prek Enkoma v Win 8.1. Ročno jih dodaj, lahko od Googla ali pa kar Amisove:

Strežniki DNS IPv4: 212.18.32.10, 212.18.32.12

KTr1sk ::

uau super hvala ti za rešitev!
tile so od amisa a ne..lahko še od googla napišeš?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

mare87 je izjavil:

Problem je z DNS serverji prek Enkoma v Win 8.1. Ročno jih dodaj, lahko od Googla ali pa kar Amisove:

Strežniki DNS IPv4: 212.18.32.10, 212.18.32.12


a so to pravi googlovi dnsji?

network settings to use the IP addresses 8.8.8.8 and 8.8.4.4

in potem lahko za vsak pc nastavim googlove dnsje in ni pomembni pri katerem opraterju je uporabnik?

to me zanima če bom komu posodabljal win8 na 8.1 da bon vedno spremenil na google dns da bo delal 100%, da me ne bodo klical da ne dela internet
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

mare87 ::

Ja, tako je. :)

Bakunin ::

Amis IPv6 DNS:
2001:15C0:FFFF:F::10
2001:15C0:FFFF:F::12

>:D

KTr1sk ::

Če kdo potrebuje al koga zanimajo od ostalih ponudnikov DNS strežniki:

Amis DNS
DNS1: 212.18.32.10
DNS2: 212.18.32.12

DNS SIOL
DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23

DNS TELEMACH
DNS1: 213.143.65.11
DNS2: 213.143.65.12

T2 DNS
Na področju osrednje, južne in zahodne Slovenije:
DNS1 84.255.209.79 2a01:260:1:2::3
DNS2 84.255.210.79 2a01:260:1:3::3

Na področju severne in vzhodne Slovenije:
DNS1 84.255.210.79 2a01:260:1:3::3
DNS2 84.255.209.79 2a01:260:1:2::3


mare87 je izjavil:

Problem je z DNS serverji prek Enkoma v Win 8.1. Ročno jih dodaj, lahko od Googla ali pa kar Amisove:

Strežniki DNS IPv4: 212.18.32.10, 212.18.32.12


Mare še enkrat hvaala, to je to kar sem moral narediti in do zdaj dela res brezhibno, vnesel googlove in občutek da dela celo hitrej internet je to mogoče?

Google DNS
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4


še vedno a pa ne vem kaj to točno pomeni če je ročno vnešen DNS in kateri dns je izbran če je na avtomatsko nastavljen??

pa še enga sem našel
Open DNS
DNS1: 208.67.222.222
DNS2: 208.67.220.220


in navodila če koga zanima:
http://www.howtogeek.com/164981/how-to-...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

mare87 ::

Laično povedano je manj vmesnih členov med tabo in kasneje spletno stranjo (serverjem) z uporabo Googlovih DNS, je pa še par drugih stvari odvisno od ISP-ja.

Ob avtomatski pridobitvi je dns dejansko enak tistemu, katerega uporablja router ob povezavi z ispjem, vendar se zaradi določenega buga modemi, routerji čez čas čudno obnašajo.. več tu: http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?fo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

Hayabusa ::

Googlovih ne maram, Siolovi/t2 delajo samo v njihovem omrežju, telemach dela na vseh, od Slo si pozabil na Arnesove (delajo v vseh omrežjih), Opendns so ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KTr1sk ::

Arnes DNS
DNS1: 193.2.1.66 IPv6 DNS: 2001:1470:8000::66
DNS2: 193.2.1.72 IPv6 DNS: 2001:1470:8000::72

ne morem verjet kako so lahko naredili takšen bug v win8.1
https://www.google.si/search?client=ope...

ampak hvalabogu da obstaja rešitev...do zdaj sem imel vedno na avtomatsko od zdaj naprej bo pa pač na manual

@ Hayabusa: zakaj ne maraš googlovih dnsjev? Men kot laik je pomembno samo da dela vredu..druga tak se ne spoznam..torej edina možnost da dela vredu je da je ročno napisan dns v mrežni kartici in tile DNSju delajo vedno na win8.1 na vse operaterjih:

googlovi, opendns, arnesovi in lastni od operaterja...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Bakunin ::

ne jih prevec noter vpisat, ker potem bos zaradi "timeout" imel se vecje probleme.

ISP DNS so cisto ok, pa se tel#support imas.

kar ne velja za googledns,opendns itd itd.

Hayabusa ::

ISP DNS so cisto ok, pa se tel#support imas.

https://slo-tech.com/novice/t502927#crta

Hayabusa ::

KTr1sk
Ne gre samo za njihove dns-je, s katerih uporabo jim sploh ni potrebno vohuniti za tako, saj jim samo "poveš", kje surfaš
http://rt.com/usa/court-nsa-google-agen...
http://www.batr.org/negotium/052913.html
http://english.pravda.ru/opinion/column...

Bakunin ::

ali pa imas svoj resolver DNS [npr. unbound, bind,pdns...] pa se "cachira"

KTr1sk ::

ISP DNS je dns od svojega internega ponunika?
tule sem mal gledal razlika med hitrosti
http://code.google.com/p/namebench/

ne razumem se dosti, glede vohunjena pa mi je tak vseeno, razen mogoče torrente kar je ilegalno ali pač ne obiskujem druga nič takega...
a če veliko poizukšam menjevat DNSje mi bo zaštekal kaj internet al kako?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bakunin ::

CyberDuck ::

Ok, da si kar to temo izposodim :) Imam od Amisa router Thomson TG 782, ki ima 10/100 porte. Rad bi imel router z gigabitnmi porti. Pisal na amis in ga nimajo, torej je edina varianta, da ga nabavim sam. Zanima me ali lahko kupim svoj router oz. modem in mi bo še vedno delovala televizija, ip telefonija itd. ? Kaj naj naredim ?

Hvala

Hayabusa ::

Zanima me ali lahko kupim svoj router oz. modem in mi bo še vedno delovala televizija, ip telefonija itd. ? Kaj naj naredim ?

Televizijo, ip telefonijo moraš priklopiti direktno na modem, pcje na router.
In daj ti dajo njihov modem v bridge mode, pppoe povezavo vzpostaviš na svojem routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bakunin ::

ali pa nabaviš stikalo z gigabitnimi porti in enega izmed portov povežeš na LAN port na modemu.

naprave na tem stikalu bodo tako komunicirale med seboj na Giga...

CyberDuck ::

Potem dam en kabel iz amisovega routerja v mojega na wan port? Prav razmišljam? Ker drugače si ne znam predstavljati kako bi to šlo. Imam pa še eno vprašanje.

Prilagam malce čudno sliko ampak upam, da bo razumljivo :)



Torej, Airport Extreme je povezan s kablom do Amisa. NAS je direktno priklopljen na Airport extreme, ki imga GB porte. Sedaj pa vprašanje. Ali mi hitrost za vse naprave blokira amisov router, ki ima 10/100? Recimo če sta dve napravi povezani na Airport extreme gre promet še vedno do amisa in potem nazaj na drugo napravo? Veste kaj mislim? :)

Bakunin ::

ce sta napravi vezani na airport in imata IP iz istega segmenta (npr 192.168.x.x), potem promet NE bo routan in bo sel lokalno (preko gbit portov).

CyberDuck ::

Ja, IP jim dodeli amisov router so pa vse naprave na istem segmentu 192.168.1.x Airport extreme je v bridge mode. Torej, če prenašam iz laptopa, ki je povezan preko aiport extreme v mrežo, na NAS strežnik, ki je isto povezan preko airport extrema, be bo šel promet preko amis routerja in nazaj na NAS? KEr mi ni jasno zakaj imam tako počasne prenose. Dosežem nekje 4MB in ne več.

Hayabusa ::

Daš lahko večjo sliko sheme omrežja (iz obstoječe se nič ne vidi).

CyberDuck ::

Ufff oprosti, sem mislil, da je večja. Evo http://shrani.najdi.si/?34/Og/13dV83j4/...

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

VSE kar je povezano na AirPort xtreme in ima IP iz istega IP segmenta (subneta) NE BO routano preko amis cpe routerja, ampak bo slo "lokalno".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

teĹžave z nalaganjem strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
8619 (500) papak
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184493 (3159) barocco
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172831 (1847) Cervantes
»

Preko ruterja imam brezžični internet vendar se strani nočejo nalagati???

Oddelek: Omrežja in internet
203037 (2737) sonceeek
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
201969 (1469) amigo_no1

Več podobnih tem