» »

Temp celerona

Temp celerona

rap3r ::

Dejte mal komentarjev vržt: mam 1100 celeron (coppermine jedro) na njem vulcano 2 cu in pa srebrno pasto + 2 venta v kišti k vlečeta zrak čes + na obeh protiprašni filter na grafični je originalen leadtekov ventilator (gf 2ti) notr mam pa še IBM 40gb 7200rpm disk ki nepreseže 34 stopin zrak v kišti je tud 34 na čipu mam še temp senzor in čip ma kr neverjetnih 42 stopin-pozor sistem je nenavit!!! In na severnem čipu je srebrna pasta plus vent in hladilnik!!! Plata je asus cuv4x-e z via čipom! No uglavnem proc ma pr povni obremenitvi kar 49 stopin kar ni značilno za celerone! Zadeva ni navita niti voltaža ni višja 1,75 tko kukr more bit! Prej sm mel 700@950 in ni šou čez 43?!?! V čem je pol fora?! Vent sm pogledu in je dobr gor dan-pasta tud tko da ....ideje na plan!!!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Zrak na 34°C? To morš poštimat - intake spodaj, outtake spredaj. Če je samo intake al pa samo outtake, pol ni dobro. Pol je treba poštimat kable, da niso na poti. Preveri pa tudi, kam piha vent v napajalniku - more pihat vn.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

~Panter~ ::

No ja. Mam celerona 1000(tualatina),nenavitgam, pa gor kr tist hladilnik kt je zravn, brez kakšne paste. Iz usmernika mi piha zrak V kišto, pod grafično mam tud vent ki mi piha notr, pa spredej en vent ki mi vleče vn. Prej sem meu na procu 43C v kišti pa okol 37. Zdej sem dau pa na stranico še en vent ki mi vleče vn, pa mam na procu okol 37, v kišti pa 28. Razlika je kar očitna. :)

rap3r ::

Hm uspredi spodi notr vleče uzadi pa na napajalniku vn in zgori en vent vn!!! Kabli niso napoto to sm tud pogledu! Pojma nimam kako nej ga spravm da bo zrk v kišti hladnejši!!!Pomoje bi blo najbolš en vent k bi zgori vn pihu!!! Sam kako nej nardim to k nimam ubodne žage pa še sam 60x60 vent bi šou men se zdi?!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Pa še neki kišto mam pr steni a je bolš da vleče zrak od stene v kišto pa pol vn v sobo al iz sobe v kišto papol v steno?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ghibly ::

Nikakor ne druga varianta. Če postaviš desko za ventilatorjem, se ti bo toplota začela akumulirati okoli kište, in posledično prehajati nazaj v PC.

TESKAn ::

Hm, ker se topel zrak dviga, gre iz napajalca pod strop, pr tleh je pa najhladnejši zrak. Poglej ti raje, če je kontakt med procom in hladilnikom vredu. Če ne pomaga, probaj naredit en tak tunel do ventilatorja na hladilniku. Ideja je, da se na hladilnik pripelje zrak od kot drugod, ne pa da potegne notr zrak, k ga je lihkar potisnilo skoz rebra...probi dat gor kako plastično flašo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

rap3r ::

Sam od napajalnika vent piha v steno in če bom pol zadn vent ubrnu tko da notr piha bo vlkeu notr zrak k ga je un drug prej iz napajalnika potegnu kar se mi pa nezdi nekako dobr! Gele flaše ti mislš da bi hladn zrak dovaju direkt do proca, pomoje je problem v tem da se mi toplota kopič notr in je nemorm odvajat!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Če boš dovajal hladen zrak, ne bo več problema. Problem nastane, ko ventilator na procu samo meša zrak...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

rap3r ::

Hm kako bi dovaju hladn zrak! Še neki je doma mam use za vodno hlajenje-vodni bolk hladilnik v velikosti 20x20x5 cevi pumpo z 800l/h uglavnem če bi to zmonteru bi se stanje zbolšal? Mam pa asus plato in zadeva nima lukn in nikakor nemorm prtrdit bloka tud z uno foro da nardiš kukr objemko pol pa na socket zatakneš ker ma blok direkt na sredin eno lukno!?! Telebajsek mi je reku da ma en frend isti blok in isto plato in da mi bo posliku pa poslal pa se mi že kkšn tedn ni oglasu:( :( :( Pol bi blo pomoje sigurn bolš! Aja pa ram na grafični je tok vroč tm sigur okol 45 stopin ma pa Gpu tud! S tem da je na winfastu že senzor in mi bere na čipu 50 stopin če je grafična navita in tud če ni, useen s tem da če pustim 3dmark 2001 vrtet za kkšne 3 usre se mi temp GPu ja niti za stopinjo nepoveča! Grafična je pr men hud izvor toplote! A se radeon 8500 kej segreva? Bl k gf2 ti?!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Ti kr dej lepo naredit sam en tulec (al pa vzem eno plastenko) pa jo nalimaj čez ventilator, tko da narediš en 'tunel' do ventilatorja. Ti bo pol že samo vleklo, pa tut zamudu se ne boš velik - ene 10, 15 minut kvečjemu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_WilL_ ::

rap3r tole imaš ti sigurno slab stik s procesorjem, saj meni celeron 733@1015 in voltaži 1.95 doseže maximalno 47°C pa če je v kišti 26°C, sicer nanj pihata dva venta s premerom 9cm, zrak pa odvaja en vent s premerom 8cm, vendar, tudi ko zadnjič nisem imel vklopljenih teh veh ventilatorjev in ohprto kišto se proc ni segrel čez 48°C, v sobi pa je bilo kar 26°C.
Poskusi pa tudi tisto kar ti je rekel Teskan, vendar ne verjamem ravno da bo prav veliko pripomoglo. Zanima pa me še to ali imaš to BOX različico procesorja ali TRAY, ker tray različice so slabše in se ponavadi kar za nekaj stopinj bolj grejejo.

LP WilL
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

rc-car ::

Pa se nekaj naredi:
Primi rebra od venta z roko in porocaj koliko so vroca, da se vidi kje je vzrok za visoko temperaturo!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rap3r ::

Zdej sm dou en vent zgori na kišto in vn piha in mam zdej celerona na 1300 in pride nekje do 51 stopin na 1,85 volta! Rebra so tko ne vroča in ne glih mlačna kukr sm pa reku se mi geforc ful segreva!!! Ob zaganjanju vinos mam chip surface 50 stopin in edge 42 stopin ram na geforcu je pa tud neki tazga!;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

A procesor more met večjo voltažo al ne?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Pa še neki kako nej vem če je stik dobr in kolk paste gor pa prej sm se zmotu mam volcano 6 cu! Mogoče kdo ve kje bi kupu distančnike za celerona ker nikakor nemorm prtrdit vodnega bi ga pol tko da bi prtisku blok na celo površino proca ker mam blok dost težk
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Pa še a bi se kej znižala temp v kišti če bi dol na rame od grafične hladilnike gor?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TESKAn ::

Seveda, kako da se nisem spomnil na stik:8) . Če nimaš pobrušenih hladilnikov, si dobi nekje kos šipe in vodobrusni papir zrnatosti 400, 600, 800 in še enega čim višjega. Na koncu uporabi še malo polirne paste in voila! svetleč primerek hladilnika je gotov:D . Aja, če ne veš, kako se lotit tega - tle na ST - ju je en članek, ki se ukvarja prav s tem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

experimetant ::

Ma ti lepo odpri kusto, mej udprto tko k jst mam 3 pahljace, za proc, za greenija pa za gf3 ti200 in use je lepo hladnjo kot mora bit :D Probi nau ti zou 8-O

rap3r ::

Problem je k jo mam na levi strani in je na levi strani-tm k se ponavad prite do komponent tud stena in je gor naslonjen in nč nepomaga če je odprt!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

experimetant ::

Ja pol ga pa dj nekam drgm, ce je stena pa ni svezga zraka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382955 (1727) rejven
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018352 (6452) Jackass
»

a je možn? axp2000+,as3,v9=>53°C idle!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8974 (819) <I[dave]I>
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341678 (1029) SaS
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393442 (2707) SkIDiver

Več podobnih tem