» »

a je možn? axp2000+,as3,v9=>53°C idle!!!!

a je možn? axp2000+,as3,v9=>53°C idle!!!!

<I[dave]I> ::

Živjo!
Učeri sm nabavu mamaplato pa procesor.
Jst pač vse to zmontiram, probam, vse veselo, dokler ne inštaliram PC Alert4, ko opazim temperaturo.normalno = 50-55, po 20 minutah Mafie pa kar 58-60.:O
A je to normalno?

V kišti mam 2 80*80 venta (spredaj, spodaj/zadaj, gor), volcano dela glede na temperaturo (skoz na ful), je vroč ko prasica (oprostite izrazu, če je pa res), ohladi pa nč.:(

PLEASE HELP!!!!
:'(
Woody

______________________________________________
AMD Athlon XP 2000+@2200+, MSI 745 Ultra, GeSila4 MX440, 73 GB diskovja, 16x48x LG digitalnoploščkogled, 20x10x40 Acer mikrovalovka, vse skupaj pa nebi delovalo, če procesorja nebi hladil Vulkan9 (seveda v sodelovanju z Arktičnim Srebrom 3)

rap3r ::

Kot vidš je možno:D ne resno!Tapru povej kolk maš tepmeraturo zraka v kišti!Na podlagi tega boš vidu a je kišta dobr prevetrena!Druga možnost je da si dou premal al pa preveč paste na proc oz si slabo namestu hladilnik in ma zato slab stik z jedrom!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bodom ::

hja, mal povej kolk so temp. v ohisju...lohk da mas slabo oz. zanic prevetreno 'podstresje'...:D
ceprou tud jst sumim, da je premal al pa verjetno prevec paste, kar seveda ni dobro...

LP

bbobst ::

Jaz imam tudi tak "problem":
XP 2000
ABIT KX7-333
Volcano7+ na minimal obratih zaradi dB
1x 80mm vent iz ohišja

Idle: System: 35°C CPU: 54°C
load: System: 37°C CPU: 62°C

Dokler normalno dela se ne sekiram.

<I[dave]I> ::

Zdej je mal bolš, k sm pasto dol zbrisu pa jo še enkrat gor dau, v kišti mam skoz 28-30°C:D

Sam neki me mot. Že prej k sm volcanota prjel, sm se skor speku>:D , seprav, da se je toplota tut že prej prevajala na HSF. Nima veze, mal sm kable po compu pospravu, pa tko naprej:\

Zdej mam tkole normalno ob prebiranju SloTech foruma:
CPU:42°C, Sys:29°C



Woody

______________________________________________
AMD Athlon XP 2000+@2200+, MSI 745 Ultra, GeSila4 MX440, 73 GB diskovja, 16x48x LG digitalnoploščkogled, 20x10x40 Acer mikrovalovka, vse skupaj pa nebi delovalo, če procesorja nebi hladil Vulkan9 (seveda v sodelovanju z Arktičnim Srebrom 3)

bodom ::

no, pa sej to je kr dobro...se kak venti v ohisju neb skodu...
jst mam tud nekje temp. okol 43°C ce mam proc navit iz 1800+ na 2000+. sam ker mi masina laufa 24/7 pa uporabljam softversko hlajenje in je zadeva tko kot vids v podpisu...vec kot odlicno..vsaj zame8-)

LP

rap3r ::

Neki si zapomn!Če maš v kišti 37 stopin bbobst pol itak da je una temperatura tok velika!Nemore vulcano hladit če gre že čez njegova rebra zrak s temperaturo 37 stopin!Jz mam 26 stopin in mam vodno hlajenje se prav da preko vode temperaturo spravlam iz kište vn na radiatorček prek katerga piha pol zrak ki ima temperaturo sobe pa mam 38 na ful loud XP 2000+ @ 2200+!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

woodpecker, najprej povej katero plato imaš če ti slučajno podpira branje interne diode xp-ja potem so tvoje temperature normalne, in če praviš da imaš preluftano ohišje potem se ne sekiraj in če je volcano topel potem je tudi kontakt med procom in hladilnikom dober.
Potem pa en nasvet za vse, ne se preveč zanašat na senzor temperature sistema ali po vaše ohišja, ta je prilotan direkt na plato po možnosti zraven kakih elementov ki se grejejo in temperaturo ki kaže je temp. tamkajšne okolice in tistega dela plate. Če imaš normalen zračni pretok čez ohišhe bo temperatura nekaj višja kot temp zunaj ohišja, nikoli pa ne bo 15 ali več stopinj toplejša notranjost.
Recimo pri novi Abit KD7 plati je ta senzor nekje blizu napetostnih regulatorjev ki se zelo grejejo in seveda kažo popolnoma napačno temperatuo sistema.
Rešitev je zunanji senzor, kot je recimo senfu, ali pa predelava obstoječega senzorja tako da ga odščipneš dol s plate ter prilotaš na daljši žici potem pa meriš nekje stran od plate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

<I[dave]I> ::

morphling1, jst mam plato od MSI-ja- model 745 Ultra (Chpset=SiS 745). Če pa bere iz diode pa nimam pojma.

Sam se pa ful pozna, če sobo mal preluftam.:D
Zdej sm izrezu na kišti še eno lukno pa sm naštimu še en vent da direkt od zuni dovaja zrak na volcanota:P . Pozna se praktičn nč, mam pa zato jst mal bolši občutek, k kišta lepš zgleda8-O . Bom gor na vent dau še kkšne LEDice al pa not kkšno neonko pa bomo vidl.....8-)

Woody

______________________________________________
AMD Athlon XP 2000+@2200+, MSI 745 Ultra, GeSila4 MX440, 73 GB diskovja, 16x48x LG digitalnoploščkogled, 20x10x40 Acer mikrovalovka, vse skupaj pa nebi delovalo, če procesorja nebi hladil Vulkan9 (seveda v sodelovanju z Arktičnim Srebrom 3)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241445 (1068) b
»

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231464 (1171) Roadkill
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411836 (1336) abcde7

Več podobnih tem