» »

problem-pomoc

problem-pomoc

gregor_h ::

Rabim pomoc. Imam siolov internet (opticno povezavo) 12/12, vendar internet ne deluje kot bi moral. Ko hocem iti na kako stran dolgo casa traja looking up... oziroma vcasih strani sploh ne najde. Ko jo najde, je download normalen. Tudi ni pravila, kdaj dela brez problemov in kdaj slabo. Ob dolocenih dnevih dela normalno, ob dolocenih pa sploh nic. Problem je ocitno na moji strani; nekaj mora biti narobe z mojim racunalnikom, ker na zeninem dela bp.
Virusi preverjeni, tako da res ne vem, kaj bi bilo narobe.
Ima kdo kaksno idejo, resitev za moj problem? Format c: je zadnja moznost :O

Hvala za pomoc!

bluefish ::

imaš zagnane kakšne torrent programe?

Matheeew ::

Surfaš z internet explorerjem? Si poskusil še s kakšnim drugim brskalnikom?

EDIT: Ali uporabljaš router/switch? Je na modem priklopljenih več računalnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

gregor_h ::

Nimam torrentov, in ne uporabljam routerja. Uporabljam samo modem. Tudi pri drugih aplikacijah (IE, firefox, outlook express) se pojavlja ista napaka. Ali se poveze s streznikom ali ne.

Matheeew ::

Si klical tehnično pomoč? Kaj pravijo?

gregor_h ::

sem klical. poskusili smo z nekimi dns-ji, pa direktno povezavo, pa nic. Je format c: res edina moznost? :(

Matheeew ::

Imaš možnost zadevo preizukusiti še z drugim računalnikom, laptopom?
Mogoče je težava z mrežno kartico.. Testiraj če imaš možnost.

gregor_h ::

Saj pravim, da je problem na mojem racunalniku. Na drugem racunalniku dela brez problemov.

Matheeew ::

aha...oprosti...sem spregledal.

Povej še:
- imaš laptop/desktop računalnik? pa žena? Sta oba hkrati priklopljena na net?
- kateri modem imaš?
- kadar ti ne dela - ali pomaga reset računalnika?

gregor_h ::

Imam desktop. Prav tako zena. Modem je nek iskratelov. Reset pomaga za par deset sekund

solatko ::

Počisti register računalnika, temoray fails, cockie in ostalo nesnago, preveri računalnik s kakšnim odstranjevalcem spy-a, če ne bo pomagalo, pa ponovna instalacija windows-ev.

Matheeew ::

Lahko je tudi napaka na mrežni kartici. Sicer pa ni draga, tako da lahko še to poskusiš.

Se kdo spomne, kaj moraš vpisati v cmd za reset mrežne kartice?

Spc ::

Kaj pa če so siolovi dnsji ?
 

Matheeew ::

Zakaj bi potem na drugem računalniku delovalo normalno?

gregor_h ::

niso dns-ji. smo poskusili skupaj s siolovo pomocjo.

solatko ::

Gregor - poizkusi s temeljitim čiščenjem računalnika, če igraš dosti iger imaš register, temporay in ostalo full zasvinjano. Tu je lahko problem, potem pa še enkrat instaliraj driver za mrežno in bi moralo delovati.

gregor_h ::

Kako pocistim register? :\ Oziroma, kaj v registru, da ne bo kaj narobe? Pa kako nalozim driverje za mrezno kartico (imam jo kar na MB)? :\

solatko ::

Driver za mrežno kartico imaš na disku, ki si ga dobil zraven MB, za čiščenje pa obstoja ogromno programov, tako, da najbolje vprašat kakšnega prijatla, kateri se mal bolj spozna na te zadeve in ti bo razložil in pokazal kako se tej stvari streže. Za začetek poizkusi s spybot s&d, ki ti bo popucal razne spy programe. Ponavadi že to precej popravi stvari.

gregor_h ::

Driverje bom verjetno res nasel. Spybot uporabljam in nesnaga je redno pociscena, vendar zal nic ne pomaga.
Hvala vsem za pomoc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442149 (1803) ...:TOMI:...
»

windows 7 - no internet access

Oddelek: Operacijski sistemi
293681 (2401) xxxgeekxxx
»

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Oddelek: Omrežja in internet
476176 (5164) Senitel
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193658 (3342) Azrael
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281761 (1454) ali3n

Več podobnih tem