» »

Pomoč pri nakupu digitalnega fotoaparata

Pomoč pri nakupu digitalnega fotoaparata

bastadu ::

Zadnje čase se odločam za nakup digitalnega fotoaparata za ceno nekje do 100kSIT. Ker na tem področju nisem ne vem kako poučen, me zanimajo vaša mnenja glede na to, kaj moram paziti pri izbiri in nakupu? Imam ga pa namen kupiti v naši severni sosedi, kjer je še nekaj ceneje kot pri nas. Seveda bi bilo lepo, da aparat dela lepe in kvalitetne slike in da bo imel čim daljšo življensko dobo. No skratka zanima me čim več na to temo. Hvala!

MadMax ::

CLICK HERE!!!


Pa kdaj bo folk zacel malo brskat preden odpre novo temo?!?:(
jao:'(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

OldSkul ::

Ja sam iskanje ne dela kar izginu je bo treba admine tepst!>:D

bastadu ::

Ja sej sem tudi sam misli, kako bom fajn s searchom najdu kej, pa je pred nekaj dnevi kr izginu...:\\

poweroff ::

Zanimivo - tudi jaz se odločam za nakup digitalca. Predvsem ti priporočam da si ogledaš http://www.dpreview.com/, kjer so obširni testi digitalcev in mnenja uporabnikov.

Ampak odločitev je težka, zato sem si naredil pregledno tabelo 14 aparatov.
Notri imam model, ceno (nameravam ga kupiti v Nemčiji preko interneta), resolucijo, zoom, storage (medij na katerega shranjuje, v glavnem Compact Flash), baterijo (Li-Ion so najboljše, Ni-MH nekaj srednjega, ostalo pa je zanic), možnost snemanja filma, dimenzije ter slika aparata.

Če hočeš ti pošljem PDF, velikosti 231k (zazipan).

Mail me!

P. S. Za večjo resolucijo se mi zdi v redu Canon PowerShot S30, za manjšo pa Canon Digital IXUS 300... Kyocera Finecam S3 je pa kot izgleda tudi super, sploh cena je odlična, samo žal uporablja neko MMC kartico in imam občutek da je zadeva precej nezdružljiva / neznana in je potem težko dokupiti memory. CompactFlash pa dobis skoraj na vsakem vogalu...

gas24 ::

Zivjo
Sam sem kupil Canona S-30 cca- 14 dni nazaj,.. pa moram reci da sem do sedaj prav navdusen nad njemu..... ceprav se moram se veliko stvari naucit o njem...

Kolk so pa v tujini kej spominske kartice.... pri nas so 128Mb mal po 20k.....

poweroff ::

CF 128 Mb je v Nemčiji (če jo kupiš preko Neta) okrog 18.000 SIT (80 €).

MadMax ::

Mlacom: ~19.500 SIT
JAE:~20.500 SIT

A se splaca iz tujine???
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

poweroff ::

Hmm, se. Za ceno: 12.997,8 (58,00 €) ali pa Compact Flash Karte 128 MB EXTREME MEMORY (66 € = 14.790 SIT).

Dodaten akumulator za S40 (mislim da je isti kot za S30) pa stane 51 € (11.500, pri nas je pa okrog 20.000)

Ampak tole je pa dobra zadeva: PS 40 Unterwassergehäuse (sicer slabih 38 čukov v Nemčiji, ampak če se kdo potaplja... :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Lj. najceneje do CF 256MB kartice?

Oddelek: Kaj kupiti
232084 (1634) BlackHole
»

Digitalni fotoaparati

Oddelek: Kaj kupiti
212004 (1525) francek1
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586740 (5854) hipi69
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686168 (5096) Dr_M
»

Keri digitalni fotoaparat?

Oddelek: Kaj kupiti
161811 (1502) SmoKey

Več podobnih tem