» »

UPSCALING na 1080p za Plasmo ki prikaže 720p in podpira 1080p vhod

UPSCALING na 1080p za Plasmo ki prikaže 720p in podpira 1080p vhod

TRIROG ::

Lep pozdrav!

Malo me muči sledeče ...

Imam panasonicovo PX730E ki je sicer 720p plasma ( 1024*768) ampak podpira tudi vhod 1080p. Nanjo je priključen philipsov DVP5980 ki podpira upscaling vse do vključno z 1080p.

Zanima me ali naj na philipsu nastavim upscaling na 1080p in potem pustim da tv sam downscalea ali je bolje da nastavim predvajalnik na 720p upscale.

Logično je sicer da vsako dodatno obdelovanje slike ( upscale/downscale) poslabša sliko, ampak prašat za mnenje ni greh ...

Hvala za odgovore

Kato ::

živjo jaz imam isti predvajalnik in tudi hd-ready plazmo 50" LG ,ki ima ločljivost 1376x720 (nekaj takega) , načeloma sem kar razočaran nad upscalingom tega predvajalnika , se mi pa zdi da je slika lepša ko upscala v 720p in tako imam tudi nastavljen. Sem pa opazil da imajo nakateri uporabniki na avforums.com nastavljen kar na 1080p in pustijo da TV downscala. Sej veš ne vsake oči imajo svojega malarja.

TRIROG ::

Ja sej to me mede ... Nastavt output na 1080p in pol pustit da tv downscalea na 720p al direkt nastavt output na 720p ... tko da mamo samo eno pretvorbo ...

bluefish ::

zakaj pa enostavno sam ne poizkusiš in se prepričaš na lastne oči?

Mavrik ::

Dvojna pretvorba ti bo skoraj gotovo bolj uničila sliko, kot pa enojna.
The truth is rarely pure and never simple.

Modri dirkač ::

Čaki, kak maš pa zvezano? Z HDMI?

Imam 1080i PHILIPS LCD TV in mi isti player preko HDMI ne pusti nastavit več, kot pa TV omogoča, tako da me čudi, kako lahko nastaviš 1080p.

Sicer, kaj pa upscalaš? Divx-e ali DVD-je?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

UrosTT ::

@ TRIROG

Živjo!
Imam isto kombinacijo, pa me zanima, če ti predvaja fotke (JPEG) na plasmo kadar imaš uklopljen HD JPEG ON. Jaz imam naštimano preko HDMI na 720p... in ko hočem odpret kako sliko postane ekran črn... v levem zg. kotu pa pa izpiše vse parametre vhoda... kot bi TV izgubil signal.
Prosim probaj, če ti odpira slike, če imaš HD JPEG ON... pa sporoči.

LP Uroš

TRIROG ::

upscalam DVDje ... ja moj TV sprejme 1080p input ... pol ga pa downscalea na 720p....


glede hd jpeg ... sem poskusil tako z USBja kot iz DVDja ... ce je HD JPEG na ON potem je smo temna slika ...

Kato ::

Preko HDMI-ja zvezano, HD JPG vklopljen, vse dela, čeprav tu pa res pogrešam Full HD.

TRIROG ::

pri meni je tudi zvezano preko HDMI ... pa ne dela ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1080p na 4K TV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5714290 (12480) iMark
»

PS3 problem z 1080p resolucijo

Oddelek: Konzole
6946 (734) St235
»

Gledanje filma na 42" - DVD ali 720p?

Oddelek: Zvok in slika
161272 (1016) neocodex2

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114302 (9678) Akssi
»

DVD predvajalniki in upscale efekt

Oddelek: Zvok in slika
5989 (912) Tomson

Več podobnih tem