» »

Prepustnost mrežne kartice komaj 1000 kb/s

Prepustnost mrežne kartice komaj 1000 kb/s

Brainstorm ::

Hi!

Kaj bi lahko bilo narobe da mi 100 MB Mrežna kartica Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC ne sprejema ali oddaja več kot 1000 kb/s, vsaj tako kaže everest, tako da zna trajat kopiranje 1gb datoteke po lokalni mreži tudi pol ure in več.
Enako je z internetno povezavo, ne oddaja in sprejema več kot 1mb/s.
Routerji, switchi v omrežju so vsi 100mb nekaj celo giga, tako da je vzrok zagotovo v moji kišti.
A je lahk vzrok v kablu ali kartici ali mogoče driverjih?
Driverjev nisem inštaliral, so jih winsi sami naložli.
Disk pa ne bremza, ker če kopiram prek usbja, gre pa do 8000 kb/s.
A je mogoče kak program za testirat mrežno, ker pri roki nimam nobene druge, da bi jo poskusu zamenjat.

zee ::

slab kabel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brainstorm ::

Kabel ni vzrok, sem priklopu gor Laptopa in dela normalno.
Ali je možno da mrežna ne zmore obdelat podatkov skupaj s procesorjem ki je Intel Celeron 400 Mhz, ker je mašina precej stara okol 10 let, ide krmilnik je ata33 , mrežna pa je kr ena Sweex za 6€.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kolikšna je obremenjenost procesorja ko kopiraš preko mreže (task manager/performance) ?
Imaš v OSju nastavljeno hitrost mrežne kartice na auto ?
Kateri os uporabljaš ? Procesor je dovolj močan za 100 mbit/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tomay ::

Lahko, da je mrežna. Zamenjaj.
Voodoo 4Ever

wooted ::

sej disk ne spusti čez več kot 7Mb/s če je ata

Tomay ::

Ja ampak to še vedno ni 1000KB/s. Ata 33 spusti teoretično 33MB/s. Disk sicer precej manj ampak vseeno. Imam en star disk z prenašanje podatkov pa mi še vedno zapiše 1gb v dveh minutah preko mreže (celeron 600).
Voodoo 4Ever

Azrael ::

A je mogoče kak program za testirat mrežno, ker pri roki nimam nobene druge, da bi jo >poskusu zamenjat.

Je, na disketi/CDju z driverji od mrežne kartice.

V večini primerov gre za aplikacijo, ki dela v čistem DOSu. Za kompleten test (če začetni testi ne odkrijejo napak) rabiš še en mlinček, ki ima identično mrežno kartico, oz. ima mrežna kartica identičen chipset ter cross mrežni kabel s katerim povezeš obe mrežni kartici (čez router/switch ni dobro, saj prihaja do lažnih alarmov o napakah in tudi lahko upočasni delovanje samega omrežja).

V tem primeru moraš diagnostiko zagnati na obeh mlinčkih in programa nastaviti po navodilih, ki se sproti izpisujejo . V večini primerov so navodila in opisi zelo jasno in nedvoumno zapisani in je uporaba teh diagnostičnih programov v splošnem zelo enostavna, čeprav mogoče kdo ob omembi DOSa meni drugače.

Ugibam sicer, verjetno gre za Realtek RTL8139, ki je na noname mrežnih karticah najpogosteje uporabljen.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z mrežno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
111939 (1939) marsovcek
»

Problem s prenosom podatkov v LANu

Oddelek: Omrežja in internet
91209 (1016) marsovcek
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654922 (4158) Klemenn
»

ADSL in katera mrezna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
171600 (1358) majk2000
»

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

Oddelek: Strojna oprema
151224 (895) MadMax

Več podobnih tem