» »

Apple z rekordno prodajo

Apple z rekordno prodajo

Apple - Podjetje Apple je v ponedeljek izdalo finančno poročilo 4. kvartala preteklega poslovnega leta. Presegli so vse napovedi Wall-Streeta in dosegli dobrih 6 milijard dolarjev dohodkov (160 milijonov več od napovedi) in neto dobiček v višini 904 milijonov dolarjev. V zadnjem kvartalu so tako prodali 1,2 milijona iPhonov (pričakovanja od 900 tisoč do 1,2 milijona), dobrih 2 milijona Macov in 10,2 milijona iPodov (pričakovanja 10,5 do 11 milijonov).

Apple bo začel s prodajo iPhona v Evropi 9.novembra, in sicer v UK (O2) im Nemčiji (T-mobile), konec istega meseca pa še v Franciji (Orange). Za leto 2008 načrtujejo tudi pohod na Japonsko.

18 komentarjev

dexterboy ::

Imeti vse te naprave me spominja na tisto pesem:
"Tata, kupi mi avto, bicikl i romobil.... tata, kupi mi, kupi mi, kupi mi sve!" :D :)) :P
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nekikr ::

Me pa niti ne čudi, da so toliko zaslužuli, saj imajo res široko paleto izdelkov. Iphone je pa samo še "žebljiček na glaviček" ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gzibret ::

Veliko uporabnikov je opozorilo na nedosledno uporabo decimalnega ločila (enkrat se v novici kot znak za decimalno ločilo uporablja pika, drugič pa vejica), tako, da na to dlako ni več potrebno opozarjati. Vseeno pa menim, da so številke, takšne kot so trenutno, razumljive za >99.5% populacije.

Vsem hvala za opozorila in upam, da bo kdo to čim prej popravil.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Mobidick ::

Se opravičujem za morebitno dvoumnost. Gre se za milijone prodanih izdelkov oz. po domače
2.164.000 Macov
1.119.000 iPhonov
10.200.000 iPodov
The future is digital!

gzibret ::

Vsakemu je jasno, da niso prodali milijardo iphonov..... Je pa fajn pametovat, kako novica pravi, da ima vsak 5 zemljan že i-phone in kako ga je novica grdo zavedla.

Sicer pa kot vidim, je že popravljeno.

Sory Keyser za takšno grdo obrazložitev izbrisa tvojega opozorila. Sem več postov pobrisal, opozorilo pa zgolj copy/paste v vsakega. Trenutno vidim, da je bilo tvoje opozorilo drugačno od ostalih.
Vse je za neki dobr!

Liker ::

Toliko ovac ki veselo blejejo naprej, pa ocitno ne potrebujejo svoje volne. Lahko potem tudi jaz malo te volne dobim? Mi sploh nebi skodilo, za bolj toplo jesen in zimo...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: STASI ()

jlpktnst ::

A je mogoče znano kako bi se dalo iPhone dobit pri nas? Verjetno ne drugač kot ebay pa crack, a? jebiga...

Sicer nisem nek hud pristaš mac(ov), moremo pa priznat da znajo delat biznis :P So našli svojo nišo in jo v nekaj letih tako raztegnal da jih pozna lep odstotek zemljanov, medtem ko je bilo prej Apple bolj USA in geek eksluzivno.

p.s. sicer ne podpiram grammar nazijev, samo toliko pa smo lahko slovenci ponosni nase, da se vsaj svojega jezika držimo; poleg tega da je zmeda če nismo dosledni.

kuglvinkl ::

Mea culpa za novico.

nekikr ::

Ne rabiš Ebaya. Men pošlješ pm pa ti ga zrihtam, z garancijo in odklenjenega, po ceni da te sezuje :-)

OmegaBlue ::

Drugič bom za takšno obnašanje v novicah talal nazive, če moderator opozori naj se napiše v kritiko novic se ga upošteva.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mihec87 ::

Zakaj mam občutek da bojo na japonskem z iphon-i spušili da jim jasno ne bo!

Drgač pa ne vem zakaj se čudite da ni novic, če pa vsako novico ki pride zajebete zaradi ene vaginalne dlake ki jo je avtor naredu..

Gandalfar ::

mihec87: ne rabis imet obcutka, apple je v conference callu sam priznal da jim je japonska najtezji trg

LordWorm ::

....in delnica je posledicno spricnila iz $175 na $185
ni podatka

Jst ::

Nekdo je spraševal za nakup iPhone-a.

A če kupim na ebayu dobim EU verzijo telefona. Le ti naj bi imeli določene popravke.

Kakšni pa so ti popravki za evropski trg?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

borchi ::

apple je več "vreden" (tržna kapitalizacija) kot intel, al pa ibm.

kdo bi si mislil... 8-O
l'jga

kow ::

Pogosto se glavnina investitorjev moti ...

jype ::

The trick about playing chicken is knowing when to flinch.

Enkrat bo treba te delnice prodat in tisti, ki bodo malo prepozni, bodo pač zaslužili precej manj. Na zgubi dvomim, da bo kdo.

borchi ::

> Pogosto se glavnina investitorjev moti ...

v povprečju malenkost bolj kot glavnina analitikov in malo manj od "analitikov"...
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528373 (24525) bobby
»

iPhone 5 se umika iz Rusije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3811883 (8919) Jackass
»

Galaxy S III prehitel iPhone

Oddelek: Novice / Rezultati
4615091 (11991) nekikr
»

5 milijonov Galaxy S-ov

Oddelek: Novice / Android
3410828 (9078) Lion29
»

Dva milijona iPadov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
123909 (3148) IceIceBaby

Več podobnih tem