» »

TEŽAVE S ASUS P4C800 Deluxe HELP

TEŽAVE S ASUS P4C800 Deluxe HELP

brassi lucca ::

Imel sem Gigabytko GA-8IPE1000-G (Rev 4.x) pa mi jo je uničila strela ( ostale komponente so na srečo zaradi PCI mrežne preživele ). Ker so komponente še kar kvalitetne (P4 3,2 GHz , 2Gb Team Extreme, GF7600GT ,...) semse odločil da dobim novo MB preko eBaya. Dobil sem zelo malo rabljeno z garancijo 12 mescev omenjeno ASUS P4C800 Deluxe.

Težave imam z zvokom čip AD1985 - v system mnagerju pravi da je vse OK pri testiranju je mikrofon kazal neke znake ( osciloskop ) zvočniki pa ne ( prečekirati moram še jumperje na plošči če niso v kaki konfiguraciji za surround ( čeprav mislim da bi moral nekaj vseeno slišati ) instaliral sem zadnje driverje - podobne izkušnje?

Update BIOSA. Trenutna verzija je 1017.04 iz ASUS Update V5 .16.01 okna. Če hoče se od tu povezat na internet in poiskat BIOS napiše da se s serverjem ne more povezati . File sem spravil na disk in flashal iz diska dokler je šlo . Sedaj pa bi potreboval za naprej ASUSLiveupdate to v 5.22.02 KJE GA DOBITI??? Rešitev je tudi Afudos BIOS update tool V2.26 kije DOS ovski in ga je potrenp zagnati iz disketnika - tega že dolgo nimam po nekaterih podatkih iz navodil nj bi šlo to tudi iz USB do 524Mb ki ga zazna BIOS kot flopy. Samo nad tem nisem ravno navdušen.

Napiše tudi to da ni noben disk priklopljen na RAID ter da ne zazna diskov( oba diska sta na IDE (M+S) Zraven napiše še približno tako
NO BIOS FOUND - kako to ???? Če v BIOSU NASTAVIM IDE ( RAID defoult ) se sistem ne zažene (jumperji)??

Po pravici zdaj sem kar malo razočran nad to plato res da GYGBitka ni bila tisto 8 čeprav je vse delalo ) takih primitivnih težav pri ASUSKI nisem pričakoval ( recimo BIOS si pri GB popravljal kr iz zagonskega CD direkt )

če ima kdo kakšne nasvete prosim lhko tudi na lucca.brassi@gmail.com LP
Moments before detonation , .....................TT

solatko ::

Asus jajca - imel sem dve eno še z VIA čipsetom in SDRAM + DDRAM kombinacijo - stalno neko sranje. Nabavil GB GA-81875 ULTRA in ni nikakršnih problemov. Na drugem PC-ju pa sem imel Asusovo 865 čipset in isto sranje - stalno neka zajebancija, enkrat ni delal internet, enkrat ni prepoznala diska, pa zjutraj iz lubga mira mal piskanja zaradi RAM-a (bp), prodal na Bohi in nabavil AI7 iz druge roke, dela bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161570 (1216) WinXP
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202802 (2386) amigo_no1
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516438 (4883) ncc2000
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402298 (1661) PIII850
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413760 (9364) matrix2

Več podobnih tem