» »

Hostel v Amsterdamu...

Hostel v Amsterdamu...

gfighter ::

Pozdrav!

Naslednji teden grem v Amsterdam za par dni pa me zanima če kdo ve za kakšno čim cenejše prenočišče za dve osebi v Amsterdamu ali bližnji okolici. Iščem kakšen primeren, ne predrag hostel ali kaj podobnega, primernega študentom...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

marsovcek ::

Flying pig downtown. Blizu železniške postaje, solidno opremljen, krasen bar, zastonj internet, zajtrk,... Edina slabost je, da če greš po poti, opisani na njihovi strani, jih 90% zgrešiš :) .

Edit: če sta dve osebi par, pojdita v queen size dorm. Skupinska ležišča, a postelja je široka za dva.

Zgodovina sprememb…

Horsechoker ::

Je še kak drug dober, ker ta je zaseden (vsi trije) za meni željen termin(30.12-2.1)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Zgodovina sprememb…

Tic ::

http://www.hostelbookers.com/

StayOkay je ok. Sicer pa jih na zgornjem linku veliko. Z hostelbookers imam dobro izkušnjo, priporočam.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Horsechoker ::

Hja, 50-135+ evrov na dan. Sem upal na bolj "študentske" variante, nekaj v stilu do max 40 evrov na dan, ker v bistvu potrebujemo le kraj za prenočitev ne pa ne vem kakšen luksuz.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

gumby ::

Lucky Lake je poceni studentska varianta... je sicer malo ven iz mesta, ampak je blizu metro postaja
my brain hurts

Tic ::

Ne štekam. Na linku, ki sem ga dal, je en kup hostlov pod 40eur. What's wrong with you people?
persona civitas ;>

Horsechoker ::

Na žalost to ni res. Na vsako katero sem kliknil je popolnoma zaseden za moj termin ali pa cena totalno presega ceno katero sem pripravljen odšteti, saj v končni fazi potrebujem le plac za prespati in ne nek luksuzni apartma.
Da dodam še to. Piše da so sobe na voljo že za od 25€(npr), vendar ko jih hočeš rezervirati cena skoči tudi do 125€.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

gfighter ::

No, jaz sem v tem času že nazaj, hostel sem rabil le za dva dni (za ostale dni sva imela zrihtano) in sem ga potem našel prek Tourist office na Central station in to za 35€ za dve osebi (dormitory beds). Kar se turistov tiče, imajo stvari res spedenane kot je treba. So pa IMHO normalne cene za sobo za dva tam od 40-70€ na noč. Drugače pa priporočam Hans Brinker hostel (center mesta - Leidseplein, kar v redu sobe) ter Camping Zeeburg (zelo poceni, ogrevane kabine). Je pa bil cel Amsterdam noro zaseden s turisti prejšnji teden, tako da ni čudno da se po internetu ne najde več terminov. Naslednjič rezerviram sobo vsaj mesec prej...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

STASI ::

Horsechoker: Tule imaš še prosto Stayokay Stadsdoelen. Vendar je dorm style. Težko boš dobil poceni sobo za dva ali tri osebe. Se pa spomnim ko sem šel nazadnje v Amsterdam, sem šel do hostla in ni bilo problema dobiti sobe saj je veliko hostlov v mestu.

gfighter: v Amsterdamu je vedno polno turistov. Sem bil tam že kar nekajkrat, in vedno je bilo polno turistov. Mogoče jih je bilo najmanj v februarju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Horsechoker ::

Stasi: ! no availability for your selected dates and rooms

Bo treba pač že januarja rezervirati naslednjo leto...

p.s.

Našel proste sobe v Rotterdamu za 35 evrov na noč. Res, da ni Amsterdam, ampak bo verjetno kljub temu zadostovalo.:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Horsechoker ::

Koliko časa približno traja pot z vlakom do Amsterdama/Rotterdama?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

marsovcek ::

Približno eno uro. Imaš več tipov vlakov - od Intercity do "slovenskega" (stoji za vsak kurnik), ampak vsi imajo enako ceno! Vozne rede in ostalo lahko najdeš na www.ns.nl.

Rotterdam je IMO odličen za fane arhitekture, sicer pa hitro postane dolgočasen. Aja, blizu Rotterdama je zanimiva vas mlinov na veter, imenovana Kinderdijk. To je fajn videt, je pa za preveriti, kdaj se mlini poženejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje prenocit poceni na obali danes

Oddelek: Loža
81392 (921) sandmodnigga
»

Potovanje v Amsterdam.

Oddelek: Loža
73173 (2837) koyotee
»

Booking.com

Oddelek: Loža
92994 (2797) bozicek
»

Nizozemska - par nasvetov

Oddelek: Loža
256864 (6117) Yohan del Sud
»

Pariz - iskanje prenočišča

Oddelek: Loža
124552 (4287) MiranRxx

Več podobnih tem