» »

kako se pride v bios pri starejšem IBM Netvista

kako se pride v bios pri starejšem IBM Netvista

martinjaka ::

imam starejšega IBMja Netvista, in nanj želim naložiti linux. ampak ko ga formatiram mi nek IBM windows recovery (inštalira winse samodejno), in mi ne dovoli da bi nanj dal kaj drugega kot winse...
mislil sem da bi moral priti v bios (kar mi ne rata) in dal da se lahko boota z cdja... nato bi z slaxom sparticioniral disk in ga nato tudi instaliral....

:\

nimam blage....
-

pblaz ::

pri ibmih se mi zdi, da bi moralo biti F1

Azrael ::

Pa si ziher, da nimaš Radix kartice ? Obstaja tudi SW, ki deluje isto. Lahko formatiraš brišeš, inštaliraš, skratka kar hočeš, venda je po resetu spet tako, kot je bilo.

Drugače pa odsurfaj na IBM strani in si oglej dokumentacijo za točno tvoj model NetViste, ker jih obstaja malo morje.
Nekoč je bil Slo-tech.

martinjaka ::

ma ne, ni radix... sam neka bedna fora ush IBMju ki ti, ko je prazn disk ponudi možnost inštalacije winsu ki jih ma skrite na eni particiji....
mislm da bi mogu u biosi (ki je zaklenjen) dat da se lahko boota s cdja.....:\
-

Duhec ::

TU so sicer navodila kako pripraviš Netvisto za Win2000 sistem. Mislim, da je podobno tudi za Linux. Pazljivo preberi 'Preparing your NetVista computer...'. Očitno moraš nadgraditi bios.
V Cmos nastavitve biosa prideš s tipko F1, ampak moraš biti pri tem hiter. Nato nastaviš kot prvo boot enoto CD in si zmagal.

martinjaka ::

tenks;)
-

bmen ::

Ne ni zmagal. Skrita patricija na disku je "non-dos partition",in ti je MS programi za ormatiranje ne bodo pustili zbrisati. Zbrišeš jo lahko s programom delpart.exe (najdi na netu) - pobriši vse particije, ki jih želiš zbrisati.

Na tej skriti particiji je drugače image celega sistema, ki ga uporabiš ob obnovitvi sistema.
... B ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM+

Oddelek: Pomoč in nasveti
121135 (1005) mesoreznica
»

BIOS in velikost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61308 (1153) Jose
»

ali bo delalo ? (nov 16:10 monitor na staro grafično)

Oddelek: Strojna oprema
71578 (1448) Grill
»

4-pinsko ATX vklop stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141699 (1580) balocom
»

IBM nekaj

Oddelek: Kaj kupiti
14981 (853) VASkO

Več podobnih tem