» »

Razbit monitor na prenosniku

Razbit monitor na prenosniku

Fiveer ::

Živio!

Se mi je zgodila neprijetna zadeva, v navdušenju nad novim šolskim letom mi je uspelo razbiti oz. povzročiti razlitje tekočih kristalov na ekranu prenosnega računalnika,... :O :'( ;((
vse ostalo dela o.k. če priklopim na vga izhodu se slika na zunanjem monitorju prikaže šele ob zagonu winsow (welcome/dobrodošli screen).
Vse lepo in prav, si rečem bom zamenjal jaz tale ekranček, pokličem par uradnih servisev cena zamenjave se giblje do 450€ do 790€ mi skoraj čeljust dol pade.Si naročim LCD ekran in se sprijaznim da računalnik ni več prenosen oz. uporabnost bo le tega odvisna od prisotnosti zunanjega monitorja. Nakar si zaželim spremembe v BIOSu hmm... panika!! OK bios bi se dalo nekako vzporedno z drugim HPjevim prenosnikom "na pamet" spremeniti, toda kaj bo ko bom hotel na novo postaviti sistem?!?

Kakšne so moje možnosti?
-neuradni servisi?(toda cena ekrana je ista kot pri uradnih)
-amm signal se še pošilja v ekran tako da mam en velih bel zmazek ali je možno da odstranim ekran na prenosniku in s kakšnim "pretvornikom" (a to sploh obstaja, pa kje se ga dobi, koliko stane) spremenim signal v vga in potem bi lahko dostopal do biosa in na novo postavljal sistem, a ne?
-so konektorji univerzalni? vsaj isti za vse HPje? če bi dobil kakšen delujoč ekran od nevečuporabnega prenosnika in potem tisto nekako skupaj zaštrikal...
-mogoče še kaj?!?


help needed!
tx 5er

Klenobo ::

Kateri HPjev model imaš?
Jaz imam enega v okvari in še ekran deluje.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Gwanaroth ::

Jaz tudi imam en lcd za HP nx9105, ki deluje brezhibno.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

misek ::

Jaz pa bi potreboval zaslon za Compaq HP nx7400 (so se tudi razlili kristali >:D).
Tip zaslona: LG Philips LP154W01 (TL)(A8)

Misko

ender ::

Fiveer: če ti v BIOSu uspe nastaviti, da je zunanji monitor primarni, potem bi se ti moral tudi BIOS (po ponovnem zagonu) pojaviti na zunanjem ekranu (ravno tako pa tudi vse namestitve).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ant ::

na bolhi sem zasledil hp prenosnik nx6110 v okvari. morda ima 15,4" ekran. malo preveri.

LP

zcetrt ::

Tudi jaz sem prodal nekemu nesrečniku ekran svojega pokvarjenega prenosnika in mu ga tudi zamenjal. Na servisu so mu hoteli veti 600 EUR.
4.

Fiveer ::

model je nx8220 z 15,4" ekranom.

Hvala za pomoč, bom malo preveril na bolhi ter poslal par ZSjev na slo-techu,...
Če ima še kdo 15,4" ekran za HPje naj se javi :D

p.s.
Napovedujem post kako zamenjati monitor na HP-jevih prenosnikih :D :D oz. če je že tema, bi prosu link.

Hvala še 1x

Brane2 ::

Nadomestne LCD zaslone za prenosnike se da naročiti po netu.

Poglej si na kakem iskalniku, npr www.preisroboter.de .

Mislim, da je cena za ahude zaslone tam nekje 400 EUR ( recimo 1920 x 1200 x 17 col).
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

Leks ::

Enak problem z razbitim monitorjem ima sosed na Tronu.
Ali res ni druge variante, kot pa da imaš vzporedno enak model in delaš na slepo ?
Ker nujno moram na novo naložiti OS.

#000000 ::

Prklop zunanji monitor nanj pa je.

celebro ::

Ko sem imel pokvarjen ekran na samsung prenosniku, mi je tipka za preklop med internim in eksternim monitorjem delovala tudi v biosu in med zagonom live ubuntuja. Mogoče bo tudi pri tebi.

Leks ::

Da, zunanji monitor je priklopljen zraven, slika na njem se pokaže šele pri Win znaku, skratka ni variante da prideš v BIOS, da bi
nastavil CD na 1st. boot .

Želja pa je, na novo namestiti OS.

Pyr0Beast ::

A variante da naročiš drug ekran in ga sam zamenjaš pa ni ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362443 (1776) rokleb
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382347 (1759) samo112
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956598 (5305) gamaman22
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182197 (1651) samo112
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018404 (6361) nurmaln

Več podobnih tem