» »

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

samo112 ::

HP Pavilion NB zv6195EA

AMD atlon 3800+
15'4 TFT WXGA Brite view
1.024 MB ddr
100gb
128 MB Ati Radeon Xpress 200M IGP-grafik
DVD+/-RW
4-USB 2.0
......
Predvsem me zanima grafika? Baterija vem da ne bi zdržala več kot 2 uri a to me niti ne moti.

mtosev ::

128 MB Ati Radeon Xpress 200M IGP-grafik

To je bolj ubogo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jebiveter ::

Ce ta prenosnik zdrzi 2 uri na bateriji sem jest papez.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

mtosev: katero jedro pa je v tem IGP-ju?
Your focus determines your reallity

mtosev ::

The Radeon® Xpress 200M offers a Radeon® graphics core, that is a derivative of Radeon® X300 PCI Express technology designed for DirectX 9.0 and OpenGL compatible games. It offers high-performance graphics, unleashing the competitive power you need for playing the latest game titles on your notebook.

X300
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Caligula ::

Ni nujno. Lahko, da je kaj dodatno okrnjeno,...

Beseda derives ima lahko zelo meglen pomen.

kuglvinkl ::

In to je blo težko že takoj napisat? ...
Your focus determines your reallity

mtosev ::

@Caligula

RADEON XPRESS 200M drives a new class of integrated graphics and power management for PCI Express-based AMD mobile platforms

ATI Technologies Inc. (TSX: ATY, NASDAQ:ATYT), the world leader for notebook PC graphics, today announced the introduction of RADEON XPRESS 200M – the industry’s first integrated PCI Express DirectX 9 chipset for AMD (NYSE: AMD) processor-based notebook PCs. Designed to support a range of form factors, RADEON XPRESS 200M delivers industry-leading RADEON graphics and POWERPLAY 5.0 power management for a best-in-class mobile user experience. Flexible in design, RADEON XPRESS 200M supports all currently available Mobile AMD Athlon 64 processors and Mobile AMD Sempron processors. Due to its power management functionality, the RADEON XPRESS 200M is designed for thin and light notebooks powered by the forthcoming AMD Turion 64 processor. RADEON XPRESS 200M for AMD will be available from such leading OEMs and ODMs as HP, Sharp, Medion, Acer, Targa, Gateway, NEC, Mitac, Arima, MSI, Compal, Quanta and Wistron.

“ATI is now offering an innovative PCI Express mobile solution with excellent performance, lightning-fast onboard DirectX 9 graphics and leading-edge power management,” said Marty Seyer, vice president and general manager, Microprocessor Business Unit, Computation Products Group, AMD. “Together with the upcoming AMD Turion 64 processor mobile technology, we’re helping highly mobile PC customers embrace thin and light platforms for powerful system performance, broad connectivity and superior multimedia capabilities.”

With the introduction of RADEON XPRESS 200M, ATI delivers onboard RADEON X300 class visual performance and features. This visual performance is complimented by POWERPLAY 5.0, an innovation in power management for PCI Express. Through new capabilities such as Dynamic Lane Count Switching (DLCS), power is adjusted on the fly to reduce GPU power consumption by up to 30 per cent.

“ATI has long been a pioneer in integrated chipset technology on notebooks,” said Phil Eisler, Senior Vice President and General Manager, Integrated and Mobile Business Unit, ATI Technologies. “Through working closely with AMD on the development of these chipsets we have a compelling platform to harness the performance of present and future generations of mobile AMD processors.”
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

samo112 ::

..... slaba grafika , a ne? drugo bi še blo

Calligula ::

No sej ma tud beseda class performance,... dvomljiv pomen.

to je kao in the ball park,...
Po mojem je tole slabs od X300.

Oropana verzija.

samo112 ::

Hvala za ta mnenja, neki me pa še vseeno zanima , v mediamarktu je toshiba m40-154 ( 1,73centrino, 1024MB, 80gb in predvsem kar me zanima je grafična ATI mobility radeon x600(pci express- 128MB ) , kako bi se pa ta stvar obnesla, tudi cena je dostopna 1329EU, je za nabavit al ne?

Calligula ::

To bi blo kar vredu.
To je sicer se vedno rang graficne 9600.

Tule pa predvsem hvalijo Acerje in pa IBM-oz po novem Lenovo.

Jaz bi ti predlagal, da kaj od tega probas dobit po ugodni ceni potem
TULE

samo112 ::

Dobri so že tile sam jih pomoje pri nas še dolg ne bo , če pa bodo bodo pa cene zelo zasoljene... Kako sii prej mislu to je še vedno rang 9600?

samo112 ::

Povejte mi prosim kako bi tale toshiba satellite m40-154 lavfala....

Intel centrino 1,73GHz , intel 915M Chipsatz
1024MB DDR-SDRAM
80GB 4200U/min
15,4 (1280 * 800 pixel) WXGA
ATI Mobility Radeon X600 (PCI-express) 128MB
DVD+/-RW
............
v mediamarktu za 1329 EU , zanima me če bi pognalo novejše igrice in če je kvalitetna toshiba?

nurmaln ::

tale tošiba bi znala kr šibat, fajn je ker ima dovolj rama, radeon x600 pa ni glih top of top.
pomoje, da bi se dal za ta dnar tud kej boljšga dobit

samo112 ::

A je med x600 in x700 velika razlika, ka bi se pa se pa po tvojem bolšga dalo dobit, kako je pa z nemškimi tipkovnicami in šumniki?

nurmaln ::

Ja med x600 in x700 je kr velka razlika. Sigurn je dost boljš X700 s 64MB kot X600 s 128MB, pomoje je najboljš, da pogledaš mal na www.bof.si al pa kakšni podobni trgovini pol pa si še pogleda u trgovini kaj se da dobit. S tipkovnicami je tko, da če je prensonik kupljen v nemčiji ima nemško tipkovnico. Problem lahko rešiš tako, da dal na tipkovnico nalepke s slovenskimi znaki, druga (dražja) rešitev pa je, da greš na uradni servis v sloveniji in poveš, da bi rad za svoj model novo tipkovnico kupil. Ko dobiš tipkovnico (s slo znaki) jo vgradiš sam ali pa naj ti jo vgradijo na servisu. Če boš kupoval v tujini preveri še kako je z uveljavljanjem garancije v sloveniji.

samo112 ::

a pol za kak novejši špil bi že mogla bit x700 z 128MB naprimer...........

danielka84 ::

lej, ce mam jaz v HPju(P-M 740, 512MBDDR2) x600 pa spilam san andreas na 2x antialiasing 1280x800 draw distance na full, pa mi zadeva stece gladko, tak da mislim da swoh nemore bit tale x600. Res pa je da je na dokaj majhni resoluciji.

Mikrohard ::

GTA San Andreas pa res ni zahtevna igra... saj X600 ni slaba grafična. Je pač v rangu radeona 9600 in bo počasi že zastarela. X700 je pa v rangu radeona 9800. Koliko je pa razlike med njima, veste pa sami ;)

samo112 ::

kerga hp, imaš, ker mislu sm zadnjič že nx 8220 vzet, zdej pa zarad grafike premišljujem, pa gledam teste forume pa mi je žal da ga nism kupo ker zdej nebi rabu več s tem tle morit :)

Jebiveter ::

Jao! Gaming na prenosnikih! :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Good Guy ::

kupi tazga k ma pentium m notr
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

danielka84 ::

imam nx8220.

x600-9600 x800-9800, x700 pa nekaj vmes?

nurmaln ::

@Jebiveter

In kaj je narobe z gamingom na prenosnikih?

samo112 ::

@PulpKeks

kako se ti obnese nx8220, zakaj ga imaš , je vredi?

zee ::

Gaming na prenosniku je:
a) mene stal matične plošče na prenosniku (crknila zaradi pregretja)
b) nekaj nezdružljivega s pojmom prenosnik, razen v primerih gaming prenosnikov (Dell Inspiron XPS Gen 2 ipd.), ki pa niso predmet te debate

Mislim, da imajo vse Toshibe ima mednarodno garancijo.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nurmaln ::

Vsak prenosnik ki ima okoli GB rama, spodoben proc in grafiko v rangu x700 je brez težav lahko gaming prenosnik. X700 128MB verjetno ni mišljena za Word in Excel. Če se plata skuri se pač skuri. Ne bi se smela in jo pač neseš na servis da jo zamenjajo, saj ima prenosnik neko garancijo.
Seveda je spet odvisno kaj si počel s prenosnikom. Če si ga imel na postelji položenega na odejo je pač to nekaj podobnega kot če bi cel desktop računalnik zavil v odejo ali dve in g potem na polno obremenjeval. Ni se čudit če se pregreje. Ob normalni rabi lahko na prenosniku (predvsem Centrino ali Turion) z lahkoto laufa tudi SETI ali F@H pa se ne bo pregrel.

Jebiveter ::

nurmaln: Zame sta pojma "gaming" in "notebook" skregana.

Za "gaming" potrebujes karseda mocen procesor, karseda veliko hitrega rama, karseda hiter disk, karseda velik monitor, itd. To so vse zadeve, ki ne spadajo v prenosnik.

Jest si pod pojmom "prenosnik" predstavljam: dokaj hiter a varcen procesor, dovolj rama (ni nujno najhitrejsi), hiter a varcen disk, majhen monitor z veliko resolucijo, kvalitetno tipkovnico, footprint A4 lista in teza pod 2,5kg.

Tukaj vzporednice tezko vlecem. Vsakic ko nekdo omeni "jest bi pa mel notebook, tko, za surfat pa igrce spilat, pa da je karseda poceni/zastonj" dobim ospice! Ce ti je cilj v zivljenju oz. pri "delu" za racunalnikom igranje iger in "surfanje" potem prenosnik ni prava izbira. Razen seveda, ce imas prevec kesha in bi se rad pred prijatelji postavil z "prenosnikom.":\ :(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

nurmaln ::

Očitno se tukaj ne bova strinjala.
Če poledaš en prenosnik srednjega ranga, recimo:

CPU P-M 1,7-1,8GHz (2MB L2 cache) ali Turion ML30-34 - to je za moje pojme močen proc.

512 - 1GB RAM (v večini novejših je DDR2) - dovolj RAMa in dovolj hiter

ATI Radeon X700 - za moj okus dovolj zmogljiva grafika

disk 80GB (4200rpm ali 5400 rpm) - disk bi bil lahko hitrejši ampak z dovolj rama ni panike

Tole zgoraj našteto je zame čist spodobna mašina za igre, vsaj v primerjavi z desktopom ki ga imam (AMD Athlon 2500+, 768MB DDR400 RAM, GF4200Ti, WD1600JD). Zdi se mi da veliko uporabnikov uporablja podobne konfiguracije pa zadeve še vedno špilajo.
Seveda če smatraš za gejmerski minimum AMD64 4000+2GB RAM+2xGF7800GTX+2xWD Raptor v raid 0, je to druga stvar...

Hvala bogu, da je tehnologija tolk napredovala, da pri odločanju za nakup prenosnika ni poglavitno to za kaj se bo uporabljal (surfanje, igre, office, grafični programi), ampak je samo vprašanje kako ga boš uporabljal (vedno na enem mestu ali na več lokacijah in ga boš prenašal s seboj).
Ne glede na to za kaj se bo uporabljal računalnik je to lahko prenosnik, edina izjema je mogoče strežnik (ampak tu so razlogi čisto drugje in ne toliko v zmogljivosti).

Tvoja razlaga pojma "prenosnik" pa je mal pomanjkljiva, npr. desktop replacement prenosnik že ne ustreza tvojim kriterijem pa to še ne pomeni da je zato slab ali kaj podobnega.

Jebiveter ::

"Desktop replacement" prenosnik NI prenosnik, IMHO. To je "small factor desktop PC with built-in LCD".

Poglej, prenosnik je namenjen prenasanju. In kot tak MORA izpolnjevati dolocene zahteve prenosnosti - majhnost, lahkost, dolga avtonomija. Res je, da ima vsak posameznik drugacne potrebe in drugacne predstave, ko pride do prenosnikov - nekaterim je vazno samo to, da imajo lahko isto masino na dveh lokacijah (dom, sluzba), med katerima se itak vozi z avtom; drugim pa je pomembno, da ga lahko cel dan nosijo v nahrbtniku, medtem ko se s kolesom prevazajo po mestu in ga na razlicnih lokacijah uporabljajo. Slednji uporabljajo prenosnike, prvi pa "desktop replacemente".

A tukaj se sele zacne... konfiguracija, ki jo opisujes je lahko pri dolocenih proizvajalcih srednji razred, pri drugih pa nizji/visji razred. Dosti je odvisno od kvalitete izdelave in ostalih komponent. Zato imas na eni strani TroNote "prenosnike", ki so kriminal IMHO, na drugi pa IBM/Lenovo, ki so prenosniki prve klase. Tako, da je tukaj zelo tezko govoriti o cenovnih razredih, ko pa pri razlicnih proizvajalcih za isto ceno dobis razlicne kvalitete produkt.

PS: Tole je samo moje mnenje. Lahko da se motim. "But then again, jest sem tisti, ki trdi, da gaming spada na konzole!" :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

samo112 ::

Mnenje...................
GERICOM SUPERSONIC PCI-E
Intel Pentium M Procesor 740 1,73Ghz
Microsoft® Windows® XP
15,4'' Crystal bright Display
grafika nVidia GeForce Go 6600, 128 MB DDR2 PCI-Express
disk 80 GB
RAM 512 MB DDR2 / 533MHz
zvok VT1612A
Vgrajen mikrofon & stereo zvočniki
Line-In, Line out, SPDIF
DVD+/-RW Dual Layer
Notranji Fax-Data Modem 56k V90/92
Mrežna kartica 10/100 Mbit LAN
Lithium Ion baterija
220V napajanje
Intel PRO/Wireless LAN 2915 a/b/g
5in1 Multi card reader
Dimenzije: 251x305x38mm, teža 2.8kg


Cena: 359.100,00 SIT

samo112 ::

še ugodnejši...............
Prenosnik Gericom Supersonic 15.4" PCIe
Spletna cena: 346.655 SIT
Tehnične podrobnosti
zaslon 15.4" TFT WXGA CHRISTAL BRIGHT (1280x800)
procesor Intel Pentium M CENTRINO 740 1.7GHz
pomnilnik 512MB DDR2
trdi disk 80 GB
grafična kartica nVidia GeForce Go6600 128 MB DDR2 PCle
optična enota DVD zapisovalec Dual Layer
zvočna kartice 16 bit Full Duplex
modem 56 kb/ps
mrežna kartica 10/100/1000
brezžično omrežje WLAN
infrared da
št. USB priključkov 4
št. Firewire priključkov 1
TV izhod da
drugi priključki PCMCIA 1x TypeII
operacijski sistem Windows XP Home
baterija Smart Li-Ion
masa 2,8 kg
drugo čitalec spominskih kartic 5v1
TV Tuner/Radio FM + daljinski upravljalec

nurmaln ::

Poglej, prenosnik je namenjen prenasanju. In kot tak MORA izpolnjevati dolocene zahteve prenosnosti - majhnost, lahkost, dolga avtonomija.

torej prenosniki obstajajo šele od predstavitve Centrino tehnologije? Prej jih ni blo?

Jebiveter ::

nurmaln: Ne, ne pravim tega. Ce pa ne vidis mimo x86 PC-jev pa je to cist tvoj problem. (Hint: iBook/PowerBook-i zahteve izpolnjujejo kar malo dlje kot je star Centrino:\. Pa to se zdalec ni vse... )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

TribesMan ::

Toshiba Portege zahteve izpolnjuje ze dolgo (P3 600MHz 1.3kg)... prav tako vsi ostali ultra portable prenosniki... Je pa res da so od centrina dalje lahki prenosniki precej bolj performančno konkurenčni svojim težjim bratom...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

@samo112 - če je disk 5400Rpm, potem je tole kar kewl. Kaj pa tale varijanta? Zelo podobno, samo da imaš 1GB RAM, pa seveda drugačen monitor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nurmaln ::

OK vidim, da nisem bil dovolj natančen (al se pa že obešate na malenkosti)...

Sledeči računalniki torej niso prenosniki in prodajalci nategujejo:

HP NX9010
HP N1005V
Tronote
Armada
FS Amilo

in na desetine ostalih modelov (ja vsi vemo da so večji proizvajalci že prej delal UL prenosnike ampak to so bile izjeme)


PS: prenosniki so pač čisto naključno izbrani modeli, ki se prodajajo na bolhi

samo112 ::

@ALIEN3001
Kakšna pa je razlika med tem 15,1 in 15,4-widescreen ekranom, pa med naprimer x700 128Mb in GForce 6600 Go, 128 MB DDR, PCI-Express..... ker naprimer za isto ceno kot prestigo 1570 se da v avstriji dobit toshibo z x700 128MB,15'4,1024MB ....pa toshiba naj bi bla bol kvalitetna, al se motim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost laptopa (HP)

Oddelek: Kaj kupiti
182496 (1709) MI5Ek-
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214107 (3527) M@73Y
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655835 (4565) sw0rdfish
»

AMD ath64 prenosniki

Oddelek: Kaj kupiti
111198 (987) VidKo
»

prenosnik hp pavilion

Oddelek: Kaj kupiti
81660 (1463) mitjaje

Več podobnih tem