» »

Procesor

Procesor

tomitza ::

Sedaj imam proc Celeron D 2.66 GHZ. Plata mi podpira do 3.2 GHZ. Kupil bom proc Pentium 4 3.0 GHZ/Hypertrading, 800 FSB...
Mi lahko kdo pove ali se bo to poznalo na performancu? Bo tudi RAM delal z večjo hitrostjo, ker sedaj mi dela z 333 MHZ? Na proizvajalčevi strani za plato, pa piše:
Synchronous operation with processor system bus
- PC2100/PC2700/PC3200 (DDR266/DDR333/DDR400) with 800MHz FSB CPU.
DDR333 will run at 320MHz memory frequency when used with 800MHz
FSB CPU.
- PC2100/PC2700 (DDR266/DDR333) with 533MHz FSB CPU
- PC2100 (DDR266) with 400MHz FSB CPU
. V čem je fora? Bo memory laufal slabše? Imam pa DDR. Mislim pa, da je PC3200 :8)

Pa ali se bo tudi v igricah kej poznala hitorst?
Pa še neki :8) Sedaj imam proc idle 46 °C, v loadu pa okoli 53/54 °C. Ali se bo Pentium 4 kaj manj grel? Imam pa neki podobnega temu hladilniku.


Hvala za odgovor.

Lp,
T.
www.at-crew.net
  • spremenil: tomitza ()

ronaldo ::

Pentium 4 se zelo greje in porabi veliko elektrike, zato ti priporocam da raje prisparas tam ene 300 eu in kupis nov pc ki bo nekajkrat hitrejsi kot tvoj sedanji. Sam procesor ti ne bo prinesel neke velike razlike v igrah (tam od 10% -20% ce je graficna dovolj hitra)

tomitza ::

Ja grafično imam Sapphire X1650Pro 256 GDDR3 AGP.

Kok pa porabi? Če kdo ve. Mam pa LC 550W napajalnik.
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

Goldee ::

Ne skrbi, LC550W je čez glavo zadosti za tvoj sistem.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

tomitza ::

Ok. Hvala. Si me zdj mal pomiril. Vem, da če bi prišparač 300€ bi dobu mnogo več vn iz kompa...sam zdj ne bi še menjal plate, ker mi je do sedaj Celeron D 2.66 GHZ dobro poganjal vse...ampak me pa res zanima, če ma kdo podatke kok stopinj ma Pentium 4 3.0 GHZ v idle stanju in potem v load? Hvala!


Pa še neki me zanima. kok morm dat paste gor na proc, da ne bo premal al pa preveč?
www.at-crew.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomitza ()

ender ::

Jaz imam v službi Pentiuma 4 3GHz (brez HyperThreading), pa ima v idle nekje 51°C. Ti pa priporočam, da preveriš, če ti plata slučajno podpira Core2 E4300/4400, ker bo tam razlika precej bolj opazna (pa še procesor je hladnejši - 35°C idle, 47°C polno zaseden).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

xeon ::

Verjem, razlika bo tako majhna, da ti bo kr žal da si vložil denar v to. Raje si še kupi 1GB rama pa bo v igrcah in vsem ostalem večja razlika kakor drug procesor.

tomitza ::

@ ender: jst mam pa v službi P4 3.2 GHZ z HT-jem pa je temp 36°C. No zdj res ne vem več.

@ xeon: tudi to pride. Plata itak podpira 4GB...sedaj mam 1GB. Kmalu bo notr 2GB.
www.at-crew.net

Melanholija ::

samo kot nasvet, so sicer že drugi namigovali v tej smeri. Na koncu boš samo vlagal, za toliko denarja kot te stane procesor p4 in 1gb rama dobiš že poceni komponnte, ki bodo svetlobna leta pred sputnikom p4.

tomitza ::

Verjamem. Samo res nisem tak človek, da bi imel vse najnovejše. Drugače pa hvala vsem za odgovore in nasvete! Ko bom pa kupoval nov komp, se seveda spet oglasim! THNX!
www.at-crew.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716178 (8217) Vlad Tepeš
»

Težave s QDI P4I865PE NOVO ali ne

Oddelek: Strojna oprema
51676 (1638) Dr_M
»

DDR400 počasnejši od DDR333?

Oddelek: Strojna oprema
212012 (1716) TribesMan
»

Brez Intelovih znižanj do oktobra

Oddelek: Novice / Procesorji
192053 (2053) gabl136
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201667 (1294) royt

Več podobnih tem