» »

Word 2007 nekaj zadev

Word 2007 nekaj zadev

demokedes ::

Pozdravljeni,
Pišem en malo daljši tehnični dokument, pa imam par vprašanj v zvezi s Wordom.
1. zanima me, če je možno v istem trenutku uporabljati, tako slovenski kakor tudi angleški črkovalnik. Sedaj imam izbran slovenski črkovalnik. Ko uporabim, kako angleško besedo mi jo podčrta. Rad bi, da mi word nepodčrtuje angleških pravilnih besed. Ali je to možno?
2. Dokument vsebuje kar nekaj slik. Tem slike dodajam naslove z uporabo "Insert Caption". Potem se te slike oštevilčijo "Slika1, Slika2, Slika3..." Do sem vse lepo in prav. V nekih dokumentih, pa sem že opazil, da je možno, da potem lahko med tekstom, napisem to si lahko ogledate na Slikix. POtem je možno, da se klikne na ta Napis Slikax, ki potem prikaže to sliko. Se pravi, da nekako polinka, napis in pa dejansko sliko.
3. Rad bi imel ločen seznam teh slik. Se pravi, da nekje v dokumente imam seznam vseh teh slik. Se to da?
4. Zanima me še to, če je podprt kakšen pregled nad vsemi Prilogami. Se pravi, da se naredu kazalo nad prilogami.

Že vnaprej hvala.

lp,

ROk
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

kajpravis ::

Če te prav razumem bi ti rad imel kazalo slik in prilog. Preprosto kot pasulj. Vstavljaj slike, jih oštevilči in napiši opise slik. Potem pa greš na vstavljanje in izbereš kazala. Tukaj je ena od opcij tudi kazalo vsebine in kazalo slik, pa še nekaj teh. Le izbereš kje bi rad imel kazalo in se ti naredi povezava do slik. Kazalo vsebine pa je bilo opisano nekaj dni nazaj.

LP

Irbis ::

Oba črkovalnika je možno uporabljati v istem besedilu, samo moraš ročno označiti dele, ki so v angleščini (kar je kar nerodno, če gre le za posamezne besede). Tega, da bi hkrati prepoznal slovenske in angleške besede med pisanjem, pa po moje ni Wordu.

demokedes ::

Če te prav razumem bi ti rad imel kazalo slik in prilog. Preprosto kot pasulj. Vstavljaj slike, jih oštevilči in napiši opise slik. Potem pa greš na vstavljanje in izbereš kazala. Tukaj je ena od opcij tudi kazalo vsebine in kazalo slik, pa še nekaj teh. Le izbereš kje bi rad imel kazalo in se ti naredi povezava do slik. Kazalo vsebine pa je bilo opisano nekaj dni nazaj.


To sem naredil. Hvala.
Sedaj pa me zanima še naprej. Rad bi, da če se nekje v dokumentu nanašam na neko sliko, da recimo rečem, to je razvidno na Sliki x. In potem ma uporabnik možnost kliknit na ta napis Slika X, in ga vrže na to sliko. To sem že videl v enem dokumentu, pa me zanima, kako to narediti.

Že vnaprej hvala za odgovore.

lp,

Rok
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

Glede tega res nihče nima nobene ideje?

lp,

Rok
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

kajpravis ::

Mogoče bi šlo s hiperpovezavo, malo se moraš poigrati.

StratOS ::

Bookmark/Hiperpovezava
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ročno kazalo v Wordu

Oddelek: Šola
81309 (1063) harvey
»

libre office

Oddelek: Programska oprema
253614 (2144) darkolord
»

Word in zamiki v kazalu

Oddelek: Programska oprema
51760 (1385) seba-beba
»

Je mogoče narediti odseke v OpenOffice Writerju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111864 (1679) Icematxyz
»

Word

Oddelek: Programska oprema
52800 (2478) c2-td

Več podobnih tem