» »

ITE IT8212 ATA RAID Controller

ITE IT8212 ATA RAID Controller

Kunte ::

Ker imam več IDE enot in le eno IDE vodilo sem nabavil dodaten EIDE krmilnik na katerega poskušam priklopiti 2 CD roma.Vendar mi ju nikakor ne prepozna.V windowsih je gonilnik nasnet in naj nebi bilo težav,vendar vseeno ne zazna nobenega cd roma.;((
LP Kunte

Kunte ::

Poskusil sem na krmilnik priključiti disk in krmilnik deluje.Zanima me zakaj ne prepozna cd enote?
LP Kunte

Azrael ::

Ti RAID krmilniki niso namenjeni za priklop optičnih (ATAPI) enot, z njimi krmilnik ne delujejo. Na ta krmilnik priklopi diske, CD/DVD enote pa na integriran krmilnik.
Nekoč je bil Slo-tech.

Kunte ::

Prav zdaj sem z goglom iskal rešitve in sem prebral ,da ta krmilnik ne potpira ATAPI enot.
:| Hvala.
LP Kunte

Azrael ::

Velika večina, če ne kar vsi IDE RAID krmilniki, niso namenjewni priklopm optičnih enot, žal.
Nekoč je bil Slo-tech.

Kunte ::

Bo kaj slabši če dam diske na kartico cd-je pa na orginal krmilnik?
LP Kunte

Azrael ::

Mislim, da ne. Tvojega krmilnika ne poznam (imam HighPoint HPT 370). ampak stvari so že toliko časa na tržišču, da kakšnih popolnoma zanič izvedenk IDE RAID krmilnika naj ne bi bilo več.

To je mišljeno za primere, ko se ga uporablja kot 2 dodatna IDE kanala, ko pa hočeš kakšen hud RAID, so seveda razlike med krmilnikom za 15€ in takim za 1000+€.
Nekoč je bil Slo-tech.

Samson ::

V Techtrade-u so prodjali se letos ST-lab raid krmilnike, ki so podpirali tudi cd-rom enote...Cip pa je mislim da SIL-ov.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena matična plošča Gigabyte-P55-UD5

Oddelek: Strojna oprema
7626 (550) glavic
»

Enojni disk na RAID kontroler (brez RAIDa)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101344 (1201) neres
»

Na SATA disk z ATA?

Oddelek: Strojna oprema
241586 (1152) asPeteR
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91491 (1194) Pizzicato
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71352 (1204) Mr.B

Več podobnih tem