» »

Slovenski PCLinuxOS - tretjič

Slovenski PCLinuxOS - tretjič

linuxdady ::

PCLinuxOS se razvija in posodablja, jaz se pa ob tem počasi učim - večinoma na napakah.

V prvih dveh različicah sem napravil marsikaj narobe, v tretji sem poskusil najbolj očitne napake odpraviti. Ena najbolj očitnih in motečih je bila ta, da sem vključeval gonilnike za Nvidia grafične kartice. To je večini uporabnikov napravilo več škode, kot koristi. Ker je mogoče pravi gonilnik namestiti medtem, ko sistem teče z zgoščenke in preveriti delovanje, preden ga namestimo na svoj trdi disk, bo najbrž tako bolje.

Tokrat tudi nisem pretiraval z vključenim programjem. Mislim, da je bolje, da zgoščenka vsebuje najbolj običajne programe, ki omogočajo normalno uporabo računalnika, naprej pa naj si vsakdo sistem prilagodi po svojih željah in potrebah

Jedro: kernel-2.6.22.8.tex1
OpenOffice 2.3
Firefox 2.0.0.7 z najnovejšimi vstavki Flash, Java, Acrobat Reader, Divx.........
Privzete pisave: Liberation Font
aMSN z glajenimi pisavami in vstavkom ColoredNicks
Compiz-fusion in Emerald z dodatnimi temami

Torrent najdete tule.

opeter ::

Ali to deluje tudi kot LiveCD? Kaj pa gonilnik za ATI kartice?

linuxdady ::

To JE živi DVD. Celotni sistem teče z zgoščenke.

V virih (synaptic) je na voljo gonilnik 8.41.7.

opeter ::

Aha, OK, hvala. Bom poskusil DVD zagnati v mašini.

Daedalus ::

Hmm, na strani sem opazil, da zna zadeva iz inštaliranega sistema delat livecd/dvd-je z vsemi inštaliranimi programi in dokumenti - a ma kdo kaj izkušenj s tem? Zveni kul za quick&dirty backup solution...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tr0n ::

Zakaj pa ST Linuxa vec ne posodabljate?

linuxdady ::

Deadalus:

Mklivecd je že zelo uveljavljena in razširjena zadeva. Uporabljam ga že več kot dve leti, najprej z Mandrivo 2006, zdaj pa s PCLinuxOS.

Zadeva ni zanimiva samo za varnostno kopiranje, čeprav tudi na tem področju ni od muh. Zelo se na primer obnese za namestitev sistema na več enakih računalnikov v nekem delovnem okolju - računalniške učilnice, uradi...... Vse potrebne nastavitve - od mrežnega tiskalnika do proxy strežnika - je potrebno vnašati samo enkrat, nadaljnje namestitve so dokončane v nekaj minutah.

Novell pa na svojem Suse linux Enterprise Desktop za podoben namen ponuja CD Creator, ki pa iz nameščenega sistema ne ustvari žive zgoščenke, pač pa namestitveni medij. Tudi dobro.

TgT ::

A je Mumble gor? :)
Hit'N'Run


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Mandriva Linux 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
839614 (7386) 5er-->
»

Kombinacija Linuxa in Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
161195 (1195) b4ssk1ller
»

Slovenski PCLinuxOS

Oddelek: Operacijski sistemi
71746 (1455) 'FireSTORM'
»

PCLinuxOS 2007 - 6 vprašanj (za sedaj) :)

Oddelek: Operacijski sistemi
91537 (1403) aiko
»

PCLinuxOS 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
412914 (2914) Matev

Več podobnih tem