» »

[C#] v linux?

[C#] v linux?

Beezgetz ::

Ok, ena začetniška.

Pred enim letom sem začel s programiranjem. Kot začetniku so mi predlagali C#. Do zdaj sem naredil en programček, ki se je izkazal za zelo uporabnega (za določen, dokaj ozek krog ljudi, mogoče 5-10 tisoč).

Pojavil pa se je novi horizont. Star trek je pred vrati, pa to. Menda obstajajo telefončki, ki delujejo na linux-u, z giga prostora, dokaj velik ekran, in tko.

Pa me zanima, če delujejo na linux-u, s katerim programom (jezikom) se da programirat? Ali imam lahko poleg windows-ov na računalniku še linux?

Za odgovore in napotke se zahvaljujem vnapej!!!

Lep pozdrav, Beezgetz
  • spremenilo: snow ()

atlet ::

Seveda lahko imaš, namestiš še linux in imaš dual boot.

Za programiranje imaš ogromno možnosti, java, lazarus, c, c++, ..., tudi c# (mono) ;)
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Beezgetz ::

hej atlet, živijo!

sem malo pobrskal in našel mono.
Če prav razumem, jaz ne rabim inštalirat linux-a, niti se učit novega jezika? Če imam program napisan v C#, potem lahko z mono-tom prevedem v linux okolje, in to je to? Bo delal ma Mac OS?

Hvala, Beezgetz.

Gandalfar ::

Da in ne. Ce imas z Windows.Forms spisano in uporablja native win32 bos moral to na kaj bolj genericnega prepisat, tudi za gui bo mogoce se kaksen gtk# moral priti mimo in tako. Zakomplji se v mono page in ti vse tam pise, ni pa cisto trivialno

FAQ: General - Mono

'FireSTORM' ::

Če hočeš res portabilnost malo popraskaj za Qt, res boš moral kupit ali pa izdajat svoj SW pod GPL.
Če že hočeš portabilnost na vse tri platforme, sicer nekaj razlike je, ampak te malenkosti lahko izključiš iz
#ifdef Q_OS_WIN32/MAC/UNIX
...
#endif

Brez flamewar-a prosim, to ni moj namen, ampak en predlog...
Those penguins.... They sure aint normal....

jan01 ::

-> gtk#?

LjubimPeezde ::

Tako je, se strinjam z FireStormom. Če ti je portabilnost pomembna uporabi QT.

Čudi pa me samo to da mu nihče še ni predlagal kakšne Jave:)

Gandalfar ::

kaj je pa z gtk# narobe?

LjubimPeezde ::

Verjetno nič. Osebno z GTK# nisem še delal tako da komentarja niti ne morem dati.:)

Beezgetz ::

hej momci, živijo!

hja, zdaj sem še bolj nameden...

kaj pomeni portabilnost? (to, da gre iz windows okolja v linux okolje?)

Sem mislil, da se bom moral naučiti novega jezika (še v C# se lomim, zdaj dobro leto, in mečem miške skozi okno), toda če obstaja možnost z mono-tom, Qt-jem ali Gtk#-om, se bom odločil raje za eno od teh.

Problem je v tem, da mi ni nič še jasno, dasiravno sem prebral vse in še več kar ste mi poslali (thenks!). Kratko malo ne štekam še toliko...
Zdi se mi, (sem prepričan) da uporabljam Windows.Forms, (slikce).

Kaj pa če vas vprašam, ali ste kdaj to počeli? Koliko časa bi vam vzelo za slabe pol kile C# kode (z Windows.Form) da se prevede v linux, tako da dela na mac os in mobilcih z linuxom? Dan, teden, mesec?

Sem preveč še zelen, mogoče bi poiskal nekoga, ki je to počel, in mu plačal za prevod ali inštrukcije.

Kaj menite?

Hvala, beezgetz.

krho ::

C# + GTK#
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

atlet ::

Če sem te prav razumel, bi ti rad imel aplikacijo ki bi tekla na mobilnem telefonu, na mac os-u, linux-u ter windowsu?
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Tr0n ::

Java FTW.

Monster ::

kot je reko Tr0n ... java :D
Ka zaboga...

Beezgetz ::

Ola,

A mac ne laufa na linux-u? Na čem pa? (ok, ko boste prišli k sebi od silnega smeha bi prosil odgovora). Rad bi tudi spravil na Maca, ja. Če tam ni linuxa, kaj pol je?

Je pa to kao ta telefon link
Moj telefon je nekih pet let star, mogoče si moram novega omislit. Bom pogledal za kakšne, ki so na windows osnovi. Ta je kao na linuxu (nisem sčekiru, ker se ubadam z monotom[kjer se nič ne dogaja, kaj koji k..?!])

Drugače sem jaz že naredil program na windowsih (z C#-om), in so me ljudje vprašali, če bo mac verzija, pa če bo na mobilcih...

Če sta znanost in tehnika prilezla toliko daleč, da se da nekaj takega spravit na mobilca, bi bil zelo vesel če bi ga spravil.

Gandalfar ::

Beezgetz: lasten os - Mac OS X se rece zadevi. Ce hoces biti zelo tehnicen pa spodaj laufa mocno modificiran BSD, samo ti ne pomaga dosti, ker ima itak cisto svoj windowing toolkit

Backup22 ::

Tako, kot so svtovali že zgoraj. Če narediš v Javi si zmagal! Je prenoslijva brezproblema (tudi na mobilcih laufa java super)...
//

atlet ::

Za razvoj lahko uporabiš www.netbeans.org
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

noraguta ::

precejšen del winformsov je sportan v mono.
http://www.mono-project.com/WinForms_Co...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

'FireSTORM' ::

Ni problem pri Javi že XY let da je prepočasna?
Pred par leti se je govorilo, Java je bomba, samo naj se malo HW pohitri pa bo Java zavladala, ampak nekako je HW dosti močnejši kot pred par leti Java je pa še zmeraj nekako počasna.

Qt se niti ni tako težko naučit, vsaj nekih snov, sicer pa imaš zelo obširno dokumentacijo da še ti je delo toliko lažje.
Those penguins.... They sure aint normal....

Gandalfar ::

java ni vec pocasna

[MYTiX] ::

Sej Java kot jezik ni počasen. Problem nastane pri arhitekturi. Pozna se pri skoraj vseh Java aplikacijah, ki jih poznam (priznam da ne veliko). Če nima ene 10 plasti, si program v Java svetu ne zasluži bit aplikacija, ampak samo utility 0:)
podpis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect: Microsoft k Fundaciji Linux, Google k .NET-u

Oddelek: Novice / Ostale najave
227625 (5527) Lonsarg
»

Na FRI z Macom?

Oddelek: Operacijski sistemi
91494 (1158) robbe
»

C# web aplikacijo na splet

Oddelek: Programiranje
81324 (1021) salesky
»

Nasvet glede izbire programskega jezika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
525964 (4714) NoUse4AName
»

Apache + PHP + IIS + ASP.net

Oddelek: Programiranje
71580 (1434) MasterBlaster

Več podobnih tem