» »

Kupujem novo masino, kateri procesor predlagate?

Kupujem novo masino, kateri procesor predlagate?

Johansen ::

Potrebujem nasvet. Obstojeci domaci streznik (CORE 2 DUO z 1Gb Rama) bom malo nadgradil, pa se mi je ustavilo pri procesorju. V mislim sem imel CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, LGA775, ravno pa mi je sodelavec dejal, da se baje bolj splaca Barcelona Opteron 4-jedrna, vendar moj prodajalec tega sploh nima. Zato me zanima vase mnenje ali naj kupim Intla ali je Barcelona res toliko boljsa? Pa sploh, kaksna je cena za slednjega, ker Intel bi mel prisel okoli 250 EUR + cca dodatnih 120 EUR za plosco, skupaj torej 370 EUR, davek vstet.

Namen uporabe je kot ze receno nadgradnja obstojecega home streznika, ki mi ganja 3 VMware navidezne masine: firewall, mail/web server in mldonkey klient masino. Poleg pa se v glavnem sistemu (WinXP) zalaga ostale mrezne kliente po hisi (pc-ji, XBox-i...) z vecpredstavno vsebino.

Novi server bo v osnovi isti, imel bo vec Ram.a (2Gb), Winse bo zamenjal kaksen Ubuntu z Linux verzijo VMware Serverja in ZFS-jem + Samba za strezbo vecpredstavne vsebine. Kateri procesor od navedenih mi priporocate, da bo cenovno/performancno cim boljsi izkoristek.

Hvala za vsak nasvet/misel.
  • spremenil: Johansen ()

ronaldo ::

Kupi CORE 2 QUAD Q6600, ker je Barcelona se nedobavljiva in predvsem je ni za desktop racunalnike.
Mislim pa da je tvoj problem povezan z premalo rama, 2gb ni glih dovolj za vmware + 2 virtualna os-a.

kixs ::

2GB je cisto dovolj rama za kar nekaj XP hostov, saj ima XP cisto dovolj 256MB rama. Ce pa res kaj hudega delas, potem pa 512MB.

lp

Johansen ::

Odgovor obema (tebi in Ronaldu): Ne ne, mislim, da bo 2GB Ram-a vec kot dovolj za moje potrebe. Namrec, v trenutni masini (ima 1Gb Ram-a) kot receno ganjam XP-je in v VMware-u se FreeBSD firewall, FreeBSD mail server in se loceno FreeBSD MLDonkey client machino, pa vse deluje za moje pojme zelo zadovoljivo. Vsaka od navedenih virtualnih masin ima alociranega 256 Mb ram-a, edino firewall ima 'samo' 96 Mb. Vse navedeno za potrebe internega LAN-a, druzinske e-maile ter osebno spletno stran, za moje pojme deluje vec kot zadovoljivo. V bistvu sem si zazelel zamenjati moj komp, zato sem se odlocil, da bom raje nadgradil to 'server' masino, staro pa vzel zame. Samo glede proca si nisem bil ravno na jasnem, tako da hvala obema, zdaj mi je jasno: Intel is a winner. Sam upam, da mi rata VMware Server postaviti na Ubuntuju, tako da bo potem ta masina (kar se licenc tice) cista ko suza :) Pa ce mi se rata ZFS postavt, sem pa res na konju oz. mi bo to resilo kar nekaj konfiguriranja okoli diskov. Ko dobim vse skupaj, javim kaj mi bo ratalo. Aja, se tole, performancno bi ta proc (Core 2 Quad na frek. 2400) moral bit tud dost hitrejsi kot obstojeci Core 2 Duo na frek. 1800? Verjetno da, cerpav vem, da rabs aplikacije, ki podpirajo paralelno obdelavo, ampak sam raw power bi moral bit opazen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
749344 (5825) levaky
»

Cisco 1710 usmerjevalnik in internet hitrejši od 10Mbps?

Oddelek: Omrežja in internet
432734 (2111) Bakunin
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215518 (10600) Eru
»

Budget host sistem za virtualne sisteme (VMware) - komentar prosim

Oddelek: Kaj kupiti
121882 (1571) Buggy
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451910 (1184) ghaefb

Več podobnih tem